вівторок, 26 березня 2013 р.

Майже "бібліотека" моєї мрії

Я трохи помрію, можна?... Такою, на мою думку, вибачте, мрію, хоча все-таки думку, адже це зовсім не далеко від реальності, має бути сучасна бібліотека: привітна, комфортна, повна цікавими "фішками", іграми,  чаєм-кавою, швидким і безкоштовним Інтернетом, цікавими ресурсами і спілкуванням, спілкуванням, спілкуванням! Одним словом, "третій простір" та й годі.Наведені фото - зі Smart Cafe BiblioTECH, київського коворкінгу (відкритого простору), який ми відвідали з колегами взимку. Ось, де простір для бібліотечного дизайну і нових послуг, скажу вам. Ну не даремно ж він називається "бібліо-тек"!
Перегорніть сторінку, щоб побачити більше фото та цікавих функціонально-дизайнерських рішень10 коментарів:

 1. Помріяти звичайно можна, навіть корисно!
  Але реалії!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Знаємо реалії, але ж є і певний рух, і позитивна динаміка по країні, і навіть поодинокі приклади гарних сучасних новозбудованих бібліотек. Тому цілком можна починати мріяти вже і про таке :)

   Видалити
  2. Так, мені теж подобається фраза "якщо ви можете про це мріяти, ви можете це зробити". Наприклад, наразі Вінницька обласна бібліотека наразі реалізує проект щодо нового бібліотечного дизайну, також, пригадую, просто чу-до-ві роботи біб.дизайну, які подалися на онлайн-конкурс "Бібліотечний фен-шуй". Можна почати хоча б з їхнього досвіду.

   Видалити
 2. Можна тільки порадіти, що десь є така краса.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, звичайно! Знов-таки, думаю, за порадою можна звернутися до Вінницької обласної бібліотеки, яка розповідає, як в умовах невеликого бюджету зробити гарний бібліотечний дизайн. А з того, що одразу приходить в голову і є дуже простим, але привабливим, хотілося б згадати кошик для парасольок відвідувачів або "абонемент парасольок" та тематичні "літні" заставки на робочому столі бібліотечних комп'ютерів.

   Видалити
 3. Доки більшість бібліотекарів чекає на вказівки зверху - коворкінг центри займають свою нішу в просторі обслуговування і книгою теж) тут все покаже тільки час) а от бібліотекарям потрібно задуматись - чого молодь йде за пристойну плату у цей затишний центр і не йде до публічних бібліотек?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Оксано, тисну Вашу руку. Дуже мужнє і правильне запитання. Вважаю, що гарні та привітні бібліотеки - прямі конкуренти, в гарному сенсі, коворкінгам. І в мене виникає думка, що одна з основних причин - саме привітність до читачів (а вона нічого й не коштує в грошому еквіваленті!), а класні меблі та прибамбаси - вторинне і "додасться" до цього.

   Видалити
 4. Супер! Дуже сучасно!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...