середа, 17 листопада 2010 р.

Баба бабі сказала - Говорить і показує Вінницьке БіБіСі

ББС відвідала і записала Оксана Бондар.

У приміщенні будинку культури, де розміщена бібліотека, більшість кімнат та коридор займають базарні кіоски та магазини – це своєрідний торговий центр-базар. Багато людей приходить і дізнається про те, що в бібліотеці можна безкоштовно скористатися інтернетом.

Ця новина вже покрила все місто. Навіть на центральному ринку, де щочетверга та щосуботи проходить великий базар, люди один одному передають, що у бібліотеці можна безкоштовно по скайпу поговорити із родичами із-за кордону.

Така служба «ББС» (баба бабі сказала) дуже ефективно працює. Минулого тижня в бібліотеку приїхала бабуся із села, що за 25 км від районного центру, бо на базарі ій сказали, що можна безкоштовно поговорити зі своєю дочкою, яка працює в Італії, через комп’ютер у бібліотеці. Спочатку дуже боялася сідати за комп’ютер, бібліотекарі її заспокоювали і допомогли підключитися. Бабуся була така вражена, адже вона за кілька років вперше побачила свою дочку, вона плакала від цього і з нею плакали бібліотекарі, дивлячись на цю зустріч.

Партнерами бібліотеки виступають приватні підприємці - сини директора. Вони купили для молодших користувачів бібліотеки – дитячі комп’ютери з розвиваючими іграми, що мають українські та англійські розмовники. Тепер батьки можуть працювати в бібліотеці в інтернеті, а їх діти на сусідньому столику вивчати англійську мову з комп’ютером або вчити арифметику. Бібліотека каже, що це дуже зручно для батьків – зайняти дитину, і що це дуже популярно – діти одразу біжать до цих комп’ютерів. Вони створили бібліотеку сімейного типу.

За вікном дуже поганий вид на котельню, тому бібліотека вирішила облагородити територію. Найближчим часом вони планують провести конкурс з розробки дизайну подвіря серед школярів – розмалювати двір, озеленити. Вони збираються це робити разом з школярами.

У 2008 році сільська рада виграла обласний конкурс та отримала 25 тис. грн.. на ремонт підвального приміщення будинку культури та створення там спортклубу для селян. Також були придбані спорт інвентарі. Допоміг у цьому Куровський І.І. – депутат ВР. У минулому році спортклуб розпочав свою роботу.

Зараз там діє бігова доріжка, тренажер, настілький теніс, футбол, секція по боксу, шахам та шахматам. Найближчим часом має бути ще більярд за сприяння спонсорів. Спортклуб працює 6 днів на тиждень з 17-00 до 21-00, в кожну секцію записано близько 20 осіб, переважно це молодь до 30 років.

В селі тепер створена своя футбольна команда, яка цього  року грала в Хмільницькій прем’єр лізі. Є тренер, який цим всім займається і йому зарплату платить ЗАК «Поділля» - про це домовилась вже голова сільради (СР). Голова СР та тренер зазначили, що суттєво змінилася ситуація у селі з появою спортклубу. Молодь тепер не сидить з пляшками пива під кіосками та заборами, а йде у спортзал, безкоштовно займається у секціях, менше стало бійок та проблемних ситуацій у селі.

25% селян - працівників ЗАК «Поділля» ходять у спортзал. Голова СР сказала, що зараз вони пишуть заявку із бібліотекою, хочуть виграти ще комп’ютери і зробити інтернет-центр для учасників спортклубу та селян.

3 коментарі:

  1. Рада за колег з Хмільника. Успіхів Вам. Гарних нових проектів. Молодець Оксана. Така служба нам знайома. ББС завжди діє надійно. Головне, що є результат

    ВідповістиВидалити
  2. Чудова ініціатива, залучили всю громаду!! А бібліотека+базар - це взагалі сила!

    ВідповістиВидалити
  3. Судя по фото в Виннице оправдались самые мрачные прогнозы по глобальному изменению климата - потеплению :)

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...