понеділок, 8 листопада 2010 р.

Зелений пошук в Інтернеті

або екологічна альтернатива Google


Людство щодня забруднює довкілля не лише машинами чи літаками. У списку "злочинців" є і комп’ютер. Звичайний пошук інформації в інтернеті теж шкодить природі. Портал Ecosia пропонує альтернативу.

Достатньо набрати слово в пошуковій машині Google, натиснути "Enter", і… ви вже спричинили незначний викид в атмосферу небезпечного вуглекислого газу. "Пошук в інтернеті сприяє викидам вуглекислого газу, оскільки пошукові системи працюють з великими серверами. Ці сервери споживають дуже багато струму, виробництво якого пов’язано з викидами СО2",- каже Софі Фабріціус, співробітниця громадської організації СО2-online. Вона спеціалізується на екологічних аспектах інтернету.

26-річний Крістіан Кроль із містечка Віттенберга на сході Німеччини придумав нову пошукову систему, що має стати екологічною альтернативою для лідера ринку – концерну Google. Ця система називається Ecosia. На сьогодні в ній можна шукати інформацію в інтернеті німецькою, англійською, французькою, італійською, нідерландською та іспанською мовами. Для пошуку інформації Ecosia використовує досвід інших пошукових систем. Окрім звичайних, вона видає так звані спонсорські лінки, тобто рекламу. На цьому Ecosia заробляє гроші. Але, на відміну від конкурентів, власники Ecosia чотири п’ятих прибутків віддають на проекти захисту довкілля.

Один пошук захищає два квадратних метри лісу

П’ята частина прибутків іде на виробничі витрати й зарплати п’ятьох позаштатних співробітників. Левову частку грошей компанія перераховує до Всесвітнього фонду захисту дикої природи (WWF), на проект захисту тропічних лісів у басейні Амазонки.

Стати альтернативою Google нелегко. Лідер ринку пропонує значно більші результати пошуку. Маленька Ecosia не пропонує прямий пошук фотографій чи відео. Крім того, результати пошуку не завжди точні. Після старту проекту рік тому пошуковий еко-портал відвідали 100 тисяч юзерів. За цей час Ecosia перерахувала WWF 130 тисяч євро. Дані про прибутки компанія регулярно оприлюднює на своїй сторінці в інтернеті.

На сайті http://www.ecosia.org/ написано, що кожен пошук інформації через цей портал захищає від вирубування близько двох квадратних метрів тропічного лісу. Але, можливо, колись грошей буде більше. Крістіан Кроль планує вдосконалити пошукову систему Ecosia, додавши нових функцій. Йому б хотілося, щоб екологічний пошук в інтернеті привабив дедалі більше користувачів.

Джерело : Німецька хвиля

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...