пʼятниця, 19 листопада 2010 р.

Дорогу - молодим!

Форум молодих бібіотекарів Луганщини - подорож на Світанок України

У вівторок побували на 4 Форумі молодих бібіотекарів Луганщини, де традиційно збирається цвіт бібліотечної спільноти для обговорення нагальних потреб та останніх досягнень у галузі роботи з юнацтвом.

Офіційне відкриття форуму проходило у Театрі ляльок, що спочатку нас трохи спантеличило, бо все ж таки приїхали на бібліотечний форум. Але будівля і приміщення театру виявилися дуже симпатичними та привітними, а також, звісно, просторими, що, очевидно, і вплинуло на рішення керівництва при виборі місця проведення.

Офіційна частина, як і кожна офіційна частина - підкреслення важливості бібліотек для суспільства, їх виключна роль як кладезя мудрості, вітальні спічі на адресу господарів - Луганської обласної бібліотеки для юнацтва, яка святкувала свій 30-річний ювілей.

Заступник голови Луганської обласної ради Хунов Ю.А. жартівливо зазначив, що, певно, серед інших переваг бібліотек також можна назвати сприяння розвитку гендерної політики, адже в залі були майже виключно жінки.

Нам, як особам, що представляють на форумі певну організацію, небайдужу до бібліотечної справи, було приємно почути, що начальник управління культури і туризму Луганськрї обласної державної адміністрації Григор'єва І.В. зазначила розвиток та впровадження інформаційних технологій серед пріоритетів розвитку бібліотек і, зокрема, згадала "Бібліоміст" як приклад успішної співпраці бібліотек-органів влади-третього сектора.

Серед почесних гостей форуму, звичайно, був директор Державної бібліотеки України для юнацтва Саприкін Г.А. - один з найпопулярніших представників мужньої статі української бібліотечної спільноти, який побажав учасникам наснаги і творчого зростання.

На жаль, ми змогли відвідати лише перший день форуму, а отже почути тільки деякі презентації. Сподобався виступ директора Краснодарської краєвої юнацької бібліотеки ім. І.Ф.Варавви Філіппової Л.І., яка розповіла про цікаві проекти щодо підвищення комп'ютерної грамотності молоді, принципи інфонавтики (розумний пошук інформації) та заходи бібліотеки, спрямовані на розвиток толерантності і міжетнічного розуміння - бібліотека зібрала форум літераторів-представників різних етнічних та релігійних груп Краснодарського края.

Також запам'ятався виступ викладача Східно-українського національного університету ім. В. Даля Яковенка А.В. на тему молодь та література в постіндустріальну епоху.
Головним сенсом доповіді було, що власне ніякої кризи читання та деградації сучасної молоді не відбувається попри великий галас. Нові технології - це веління часу і просто з їхньою появою читання набуває інших форм. Хоча цікаво було дізнатися, що в Німеччині, згідно з проведеним дослідження, 8% батьків вважають, що читання смсок - це також вид читання. Щодо їхніх діточок, то так вважають 25%.

Окрім того, дуже сподобався інтерактивний підхід доповідача, який одразу встановив гарний контакт з аудиторією.Меган О'Коннор, менеджер програми IREX, зробила презентацію про роботу юнацьких бібліотек США. Головні ідеї:

1) юнацькі бібліотеки не відокремлені від дорослих, а є їхньою структурною частиною

2) в бібліотеках створюються підліткові консультаційні ради для залучення молоді до процесу прийняття рішень

3) і - Ура! - бібліотеки заохочують використання ігор і, зокрема, відеоігор, хоча останнє все ще багато дискутується бібліотечною спільнотою.

Ваша покірна слуга зробила презентацію щодо онлайнових ресурсів "Бібліомоста" - сподіваємося отримати більше читачів та прихильників цього блогу ;) як могла переконувала бібліотекарів активніше долучатися до соціальних мереж та представила у загальних рисах новий конкурс "Кращий бібліотечний блог", запланований на початок 2011 р.
Після обіду ми плавно перемістилися до юнацької бібліотеки, де нам не просто зробили екскурсію, а влаштували квест-гру "пошук артефактів" і ми самі, мужньо долаючи складнощі, відшукували відділи абонементу, реєстрації, мистецв і спускалися у надра книгосховища.

Взагалі залишилися дуже позитивні враження, познайомилися з цікавими людьми, отже бажаємо Юнацькій бібліотеці подальших успіхів та досягнень, нам цікавих конференцій, а молоді - активно користуватися бібліотечними ресурсами онлайн і оффлайн.

І наостанок - фото дуже гарненького і кмітливого бібліотекаря! :)

За побажаннями читачів надаємо також фотографії молоді/молодих душею з Форуму молодих бібліотекарів Луганщини

12 коментарів:

 1. Якійсь кошачий день в бібліотеках сьогодні :) http://tulchlb.blogspot.com/2010/11/blog-post_18.html

  ВідповістиВидалити
 2. @pan.bibliotekar

  Дуже слушне питання! :) В принципі, молодь була репрезентована краще, ніж можна було б очікувати, але звісно, форум був радше ПРО молодь, ніж З молоді. Чесно зізнаюся, Меган і я намагалися представляти молодь всіма силами, хоча ми вже не зовсім комсомольського віку :)

  ВідповістиВидалити
 3. Вуаля! На Форумі молодих бібліотекарів... молодь! :)

  ВідповістиВидалити
 4. @НевиліковнийОптиміст
  Класні котячі фотки! Дедалі більше переконуюсь, що в бібліотеки - це унікальний тандем не тільки книг і футболістів, але й котів та мишок!

  ВідповістиВидалити
 5. @Ганна: ...Вуаля! На Форумі молодих бібліотекарів... молодь!

  О! До викладали нових хвото! Молодим таки довірили трішки поспівати?!) Мабуть, у самій замітці варто було б написати, що "форум був радше ПРО молодь".

  + Судячи з розташування фото молодим на форумі було відведено місце відразу після котиків)

  ВідповістиВидалити
 6. @pan.bibliotekar

  "Мабуть, у самій замітці варто було б написати, що "форум був радше ПРО молодь"

  Ну як сказати.. сувора наукова об'єктивність не дозволяє мені цього ствреджувати, тому що ми цього емпірично не перевірили - ми відвідали лише перший день офіційного відкриття заходу. Серед присутніх, безсумнівно, були молоді люди - може, приблизно, третина і є шанс, що саме вони робили цікаві доповіді та тренінги протягом останніх двох днів основної роботи форуму. Можна перевірити :)
  Але безперечно й те, що протягом відкриття власне молодих доповідачів було не багато. Хоча знов-таки, вважаю за краще бути обережнішою з формулюваннями, адже йдеться про жінок :)

  "Судячи з розташування фото молодим на форумі було відведено місце відразу після котиків)"

  Перепрошую і дуже прошу не зважати на розташування! То фактично була відповідь на коментар. Ех, доведеться вже тепер якусь свою фотку ще туди в самий низ поставити! :)

  ВідповістиВидалити
 7. @Ганна: ...краще бути обережнішою з формулюваннями, адже йдеться про жінок...

  Це в лазні потрібно бути обережнішою, але навряд це може стосуватись Форуму молодих бібліотекарів.

  ВідповістиВидалити
 8. @pan.bibliotekar

  О-о!:))) Ну добре! То тепер я буду знати!! :))

  ВідповістиВидалити
 9. На другий день Форуму учасники розподілилися по секціях. Я теж не могла прогавити нагоду поділитися з молодими фахівцями інформацією про проект "Безпечний і привітний веб-простір".

  А от день третій - день молоді (майстер-класи, презентація діяльності Молодіжного комітету, зустріч з молодим письменником Максимом Кідруком). Фото виклала http://netiquette4uth.blogspot.com/2010/11/blog-post_19.html

  ВідповістиВидалити
 10. Просто супер! От бачите, Форум молодіє!
  Дуже дякую за фотографії!!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...