понеділок, 20 січня 2014 р.

Чому нам потрібні бібліотеки? Проста статистика

Друзі, звичайно, нас з Вами переконувати у важливості бібліотека не треба і загалом більшість українців ставиться до бібліотек дуже позитивно, вважає осередком культури. А от коли доходить до фінансування та виділення коштів на потреби бібліотек, як кажуть, можливі варіанти. Ініціатива "Більше ніж доступ" (Beyond Access) підготувала статистичні дані про важливість бібліотек у світі, що слугують найкращим аргументом і переконують найбільших скептиків.


1. Бібліотеки - це пункти доступу до ІКТ, які вже існують в інфраструктурі держави 

 - У країнах, що розвиваються, та перехідних країнах є більше 230 000 публічних бібліотек.
- У світі публічних бібліотек в 13 разів більше, ніж лікарень
- Публічні бібліотеки є майже у всіх країнах, незалежно від ступеня розвитку країни.

2. Доступ до інформації

- Доступ до інформації є необхідним розвитку і процвітання людей та громад, але тільки 31% населення країн, що розвиваються, мають Інтернет-зв'язок.

3. Бібліотеки - це громадські установи, де доступ до ІКТ допомагає подолати цифрову нерівність та надати всім рівні можливості

- Данія та Фінляндія, країни з найвищим рівнем доступу людей до Інтернету вдома, також є країнами з найвищим рівнем використання комп'ютерів у публічних бібліотеках.

4. Бібліотеки можуть бути місцем доступу до послуг електронного врядування.

- Майже 14 млн. дорослих у ЄС використовували комп'ютери в публічних бібліотеках для доступу до Інтернету протягом минулого року, а 11% з них (1,5 млн. людей) не мали іншої можливості доступу до Інтернету.

5. Бібліотеки відповідають на важливі інформаційні потреби своїх громад, включаючи доступ до освітньої, юридичної, медичної, екологічної муніципальної, ділової та туристичної інформації. 

- Кожен день 300 000 американців отримують послуги з пошуку роботи у публічній бібліотеці.
- За допомогою послуг, отриманих у публічних бібліотеках, 6,6 млн. дорослих у ЄС покращили свій освітній рівень, а 1,9 млн. отримали допомогу щодо підвищення рівня свого доходу протягом останнього року.

Сподіваємось, ці та подібні аргументи стануть Вашої потужною зброєю у перемовинах щодо фінансування. А чи збираєте Ви подібну інформацію і чи готуєте на її основі інформаційні продукти для адвокації тощо? Поділіться досвідом!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...