четвер, 26 червня 2014 р.

У бібліотечних лідерів "випускний"!

 
   Позавчора відвідала підсумкову конференцію програми "Лідерство для молодих бібліотекарів", яку реалізував Творчий центр Каунтерпарт за підтримки програми "Бібліоміст". Метою програми є підтримка молодих бібліотечних лідерів України, сприяння впровадженню нових ідей та послуг у бібліотеках України. Я мала нагоду супроводжувати фіналістів програми під час навчальної поїздки до Латвії у березні 2014, отже було особливо приємно побачитись зі старими знайомими, почути про їхні новини й успіхи та відсвяткувати "випускний" бібліотечних лідерів.
     У конференції взяли участь 25 бібліотекарів з усієї країни. На жаль, не змогла приїхати колега з Макіївки, але справжніх лідерів не спинити ;) отже, вона представила результати свого проекту через Skype.
     Бібліотекарі реалізували численні проекти: впровадження інформаційно-туристичного пункту та бібліотечного кінозалу в Херсоні, тренінги з блогінгу для колег, літні програми читання та конкурси для дітей, розвиток послуги бібліотечного абонементу. Учасниця з Харкова Марія Медведська після повернення з Латвії створила чудовий блог "Бібліовершки", де знайомить читачів з цікавинками бібліотечного життя - щиро запрошую ставати читачами цього блогу! А цифровий проект "Втрачена Латвія", представлений у Національній біблоітеці Латвії, надихнув її розпочати власний веб-проект "MISTOry", присвячений неформальній культурі Харкова. До речі, якщо Вас цікавить можливість стати співавтором цього проекту, будь ласка, звертайтеся до Марії за адресою mariamedvedskaya1990@gmail.com 
 
Українська бібліотечна асоціація (УБА) провела сесію "Простір спільних дій" під час конференції для того, щоб розповісти про можливості Асоціації та визначити шляхи подальшох співпраці з лідерами.
 
Що ж, варто зазначити, що серед викликів, яким треба приділити особливу увагу в бібліотечній галузі, лідери назвали: раціональне використання бібліотечного простору, бібліотеки як антикризові засоби для громади і держави, зміни до бібліотечного законодавства, зокрема щодо статистичних показників, врахування віртуальних читачів, тощо; створення ефективної команди та фандрейзингова діяльність (збір коштів).
 
Залишається сказати, що програма завершилась, але спілкування та цікаві проекти продовжуються! Отже, лідери, тільки вперед!  
 
 
 
 
 
 
 

4 коментарі:

 1. Щиро вітаю усіх учасниць із новими враженнями, емоціями, знаннями, ідеями! Які всі гарні! Натхненні!
  Особливе вітання другій дівчині із другого ряда:-) Твоя посмішка така щира та мила!

  ВідповістиВидалити
 2. Дуже дякую, Тетянко!! Як завжди радію твоїм коментарям! А бібліотечні лідери просто суперські - наша гордість!

  ВідповістиВидалити
 3. А я дякую за інформаційну підтримку моїх проектів :)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Звісно)) піар гарним проектам завжди приємність ;)

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...