середа, 22 грудня 2010 р.

«Бібліотеки без кордонів» (Bibliothèques Sans Frontières, BSF)

Джерело: HaitiLibre
Державний університет Гаіті (UEH) суттєво постраждав від землетрусу 12 січня 2010 р. в регіоні Порт-о-Пренс. Університет втратив 11 із 12 своїх бібліотек, і з ціллю відновлення навчання на початку 2011 р. організація «Бібліотеки без кордонів» (Bibliothèques Sans Frontières, BSF) запропонувала швидке вирішення проблеми доступа до науково-технічної інформації для студентів, дослідників та вчителів Гаіті. 
"Создание университетской электронной библиотеки позволит предоставить доступ к электронным ресурсам, онлайн курсам, научным журналам и периодическим изданиям, статьям и книжным изданиям по 10 учебным дисциплинам в режиме онлайн. Более 20 международных издателей согласились бесплатно открыть свои базы для 15 тыс. студентов в Порт-о-Пренсе – будущих пользователей электронной библиотеки. В ней разместятся 80 читательских мест, оборудованных компьютерами. Техническую поддержку электронной библиотеке окажет французский Университет Антильских островов и Гвианы.
Кроме того, BSF начала проект по созданию центральной университетской библиотеки в Порт-о-Пренсе, которое будет происходить поэтапно. Так, например, 18 октября 2010 г. более 70 библиотекарей из Гаити прошли месячный обучающий курс по основным областям библиотечного управления, обработки изданий и обслуживания читателей. Обучение поможет выбрать 19 стажёров, которые на 3 месяца отправятся в Педагогический институт Парижа (Ecole Normale Supérieure de Paris), в одну из крупнейших библиотек по общественным наукам в Европе, для работы над коллекциями будущей центральной библиотеки. Предполагается, что книжные издания, отобранные специалистами, будут переданы Гаити для формирования фондов её новой библиотеки."
Програма Бібліоміст дуже радіє за бібліотекарів та особливо стажерів-бібліотекарів Гаіті та бажає їх українським колегам не менш захоплюючого навчання в українських обласних тренінгових центрах, а також приємного навчання та подальшого стажування в рамках програми "Лідер бібліотечної справи" в 2011 році. Маємо надію, що ніякі погодні негаразди, ісландські вулкани та інші Європейські та Бориспільські штучки не завадять їм цього зробити!
Цим дописом ми відкриваємо святково-новорічну серію вітальних дописів на тему "як ми вас вітаємо та як ми вас всіх любимо і ще більше будемо любити в 2011 році" :) у відповідь на всі численні листи, відкритки та інші форми привітань, якими Ви нас вже третій день як завалюєте :))


Також, на честь Нового року Відділ структурного розвитку Моста тимчасово перейменовується на Відділ підтримки обдарованості і міжнародної співпраці.     

From Bibliomist,
With love   

4 коментарі:

 1. Hi,
  My name is Bogdan from Romania! I want to make friends!
  Can we be friends?? LinkExchange??
  My blog address is: www.bogdanstelistul.blogspot.com
  Thank you!!!!

  ВідповістиВидалити
 2. От тільки сказала про міжнародну співпрацю, як одразу румуни прийшли знайомитися :))

  ВідповістиВидалити
 3. Bogdan, are you familiar with Biblionet program? biblionet.ro

  ВідповістиВидалити
 4. Х-мм... я тут звичайно не спец, але можу НЕавторитетно припустити, що спамери навряд чи будуть нам тут відповідати :)

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...