вівторок, 30 листопада 2010 р.

Global Libraries - як ми це робимо в Африці


Так виглядає адвокація
по-африканськи
Так-так, у самій справжнісенькій Африці аналогічна нашій програма, яка теж фінансується Фундацією Гейтсів, також нещодавно відкрила черговий інтернет центр в одній з місцевих бібліотек. Пропонуємо вашій увазі невеличкий фото-репортаж з місця подій.

Місцева група ТІК дала святковий концерт на честь відкриття нового І-нет центру в бібліотеці
Спонсори та друзі бібліотеки щедро роздавали подарунки

На відкриття зібралися лише свої, майже бібліотечне родинне коло
 

Досвідчений бібліотекар демонстрував можливості сучасних технологій публіці 

Звичайно, виступав і місцевий фольклорний колектив

  
Голова сільради авторитетно підтримав новий центр

А бібліотекарі були просто в екстазі від нових перспектив. Щоправда, здається в Африці вони
в середньому набагато молодші за середньостатистичного українського бібліотекаря


понеділок, 29 листопада 2010 р.

Семінар у Полтаві. Перезавантаження

Відчуття гордості та легкий ступінь блогоманії (чи то бібліоблогоманії ?) не дозволяють не освітити День 2 семінару "Визначення репертуару нових бібліотечних послуг для місцевої громади і користувачів бібліотек", 25-26 листопада, що проводився для справжніх бібліотечних чемпіонів - учасників програми «Лідер бібліотечної справи», II етап, тренер - Олена Башун.

Серед основних подій дня - обговорення нових технологій та бібліотечної реклами.

Серед бажаних інноваційних технологій були названі, зокрема, роботизоване книгосховище, станції електронної видачі книг та інші подібні хай-тек-сервіси, втім зійшлися на тому, що у найближчому майбутньому в українських бібліотеках такого навряд чи варто чекати. Хоча, знаючи з якою швидкістю розповслюджуються технології.. будемо оптимістами :)

Отже, зійшлися на тому, що реалістичніше впроваджувати: віртуальну довідку, електронну доставку документів, RSS-розсилку новин, послуги wi-fi для молоді, комп'ютерні курси, вебінари і увага! блоги. Зокрема, тренер Олена Башун всім учасникам порадила "заразитися хворобою блогів" і приділити велику увагу блогам Творчість та інновації в українських бібліотеках, Пан Бібліотекар і, ну що ж, з пісні слова не викинеш - Бібліотечний гопак та Бібліотечний автобан.

Щодо бібліотечної реклами учасники також проявили чималу креативність та пропонували використовувати "рядок, що біжить" у громадському транспорті, зовнішню рекламу на самій бібліотеці, сувеніри і листівки, зокрема, в тих бібліотеках, де керівництво має намір балотуватися на виборні посади до органів державної влади - вже перевірено емпірично! Ну а Ваша покірна слуга, знову ж таки, переконувала у перевагах соціальних мереж як джерелі безкоштовного піару.






Також всім припав до серця візит до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки, ласкавість і гостинність колег-бібліотекарів.












Ну і звісно ж, як можна працівникам культури обійтися без культурної програми і не розшири свої знання ландшафту та пам'яток Полтави? Питання риторичне.




Як можуть бібліотекарі не зустріти кота? Питання ще риторичніше :)




P.S. До речі, принаймні, для мене було великою несподіванкою дізнатися, що нашу білосадково-вишневу Полтаву називають "українським Кувейтом". Чому? Через труби і промисловість, але далі питайте у полтавчан.

Боїтесь привидів?

Не варто! Ваш бібліотекар вам допоможе



Полювання на привидів у публічній бібліотеці м. Нью-Йорк - все заради користувача

четвер, 25 листопада 2010 р.

А ТИ ЛІДЕР?


Хто, як не ти!
Надсилаємо останні сводки з батьківщини Гоголя та місця, де шведи показали, як швидко вони вміють бігати - 25-26 листопада у славетному мальовничому та, певно, одному з найукраїнськіших міст України проводиться семінар "Визначення репертуару нових бібліотечних послуг для місцевої громади і користувачів бібліотек" в рамках програми "Лідер бібліотечної справи", 2 етап, тренер - Олена Башун.



На першому семінарі в Кам'янці-Подільскому бібліотекарі з усіх регіонів країни, що були відібрані на конкурсній основі, розглядали питання вивчення потреб громад, бібліотечного менеджменту і, ну що ж, Веб 2.0 і трошки Веб 3.0 (ой, ой, боюся, зараз полетить каміння :))
На нинішньому семінарі (День 1) розглядалися технології здійснення аналізу місцевої громади, визначення реальних і потенційних користувачів бібліотеки, аналіз ресурсів бібліотек (реальних і бажаних) для надання якісних послуг. Не обійшли й тему Бібліотеки 2.0 та акцента на користувачі.

Лідери вони і є лідери - бібліотекарі активно брали участь в обговореннях, роботі в групах, ділилися інформацією про свої суспільно корисні проекти (надання послуг вразливим групам населення) і в один голос (Франківщина і Донбас!) заперечили, що бібліотекар - це непрестижна професія (треба зізнатися - особливо з огляду на нещодавнє підвищення рівня оплати).


Серед певних барєрів на шляху розвитку бібліотек самі бібліотекарі називали консерватизм; неповний робочий день, що не дозволяє реалізувати всі креативні проекти та - головне - питання кадрів! Хоча! Була зроблена термінологічно-концептуальна поправка - не КАДРИ як гвинтики великої машини, а ПЕРСОНАЛ - більше уваги до кожного окремого працівника. І головне - має бути ДРУЖНЄ ставлення до користувача з боку всіх співпробітників - від технічки до директора.

Ну що ж, про ентузіазм колег судіть самі - цитуємо:
"Бібліотекарі - за нами майбутнє! Ми - майбутнє нації!"

"Бібліотека - владі: ми живі і розвиваємося! Нас рятувати не треба!"

"Бібліотекарі зберігають найцінніше в людстві - інформацію, знання. Скоро бібліотечна справа стане найавторитетнішою з професій"
(що ж, в нашу постіндустріально-інформаційну еру з цим важко не погодитися)

"Коли ми повертаємося з семінарів, повні нових ідей, влада чекає нас зі страхом, а колеги з радістю!"

Окрім того, не можна не згадати несподівано позитивний ефект, напряму не повязаний з професійним розвитком, але від того не менш приємний - на семінарі зустрілися двоє колег, які не бачили одна одну тридять років після закінчення інституту. Ось така вам Санта-Барбара по-бібліомостівські! :) Ну що ж, а ми завжди раді!

На цій високій ноті завершиться опис першого дня семінару. Завтра нас також чекає дуже багато корисного/цікавого і, ну звісно ж, хвилюючий момент - культурна програма - прогулянка містом.


Хотіла було сказати, слідкуйте за нами на твіттері, але вчасно спохватилася :) Втім, все попереду! Як сказав би Андрій Малахов - не перемикайте!

Вебдванольні тренди.. швидко апгрейдимось!


Щось за останні пару днів формула X+~ 2.0 зустрічається мені несподівано часто.
Виглядає так, що Бібліотека 2.0 - це вже буквально історія.

Ексклюзивний відеозапис майстерні Лесі Оробець на тему Адвокасі веб 2.0.: як підвищити якість адвокасі кампаній за допомогою ІТ-технологій"



Democracy 2.0. Українці транслюють протести в Інтернеті. Протести в Києві вже привернули інтерес сотень користувачів Інтернету до таких сервісів як Twitter чи Facebook. Кожен з цих інструментів є, перш за все, каналом передачі інформації.

Водночас, у рідкі моменти вони здатні ставати повноцінними майданчиками функціонування громадянського суспільство, що і продемонстрував учора Twitter.



В воскресенье, 21 ноября, в Лос-Анджелесе завершилась 38-я церемония награждения Ameriacn Music Awards. Наряду с Grammy (Грэмми), это одна из самых престижных музыкальных премий США. Артистом года признан 16-летний канадский поп-исполнитель Джастин Бибер. 16-летний музыкант стал самым молодым из тех, кому присуждалась эта награда, сообщает агентство Associated Press. У Джастина сняты 8 клипов на его песни, он выпустил два альбома - My World, который вышел 17 ноября 2009 года, и My World 2.0, выпущенный в марте 2010 года.

середа, 24 листопада 2010 р.

Інтернет допомагає подорожувати скрізь простір та час

Історико-краєзнавча подорож для учнів середніх шкіл «Вулиці та площі Дніпропетровська: назви розповідають» пройшла 16 листопаду в приміщенні філії №24 Дніпропетровської міської бібліотеки. Керівником групи в цьому поході був відомий краєзнавець та науковець, кандидат історичних наук Максим Кавун. Те що відрізняє цю подію від всіх попередніх – вперше бібліотека змогла використовувати в режимі реального  часу ресурси Інтернет для ілюстрації презентації та розповіді.  Сподіваюсь, ви вже догадалися що допомогла її в цьому програма Бібліоміст – саме ця філія є одної з трьох найкращих в ЦБС яки отримали комп’ютері в рамках конкурсу влітку 2010р. Зайве говорити що для школярів сама присутність Інтернет-компоненту в події значно підвищила її цікавість. І звичайно що наявність доступу в Інтернет в філії вплинула на те як ці діти будуть відноситися до бібліотеки – адже зараз це не просто книгозбірня, а сучасний інформаційний центр.
Максим Кавун веде учасників в віртуальну подорож
вулицями та площами Дніпропетровська
Школяри задають питання Максиму Кавуну
"Не Інтернетом єдиним" - учасники події з книжками про Олександра Поля 

вівторок, 23 листопада 2010 р.

Поезія від літніх бібліотечних хакерів

Щойно отримали... вірші, що надихають

ОТЗЫВ О КОМПЬЮТЕРНЫХ КУРСАХ

В наше время очень трудно без компьютера прожить
И любому человеку его нужно изучить.
Надо ж было эти курсы для таких, как мы, открыть
Сразу ж для себя решила эти курсы посетить.

Здесь нас встретили прекрасно, предоставили ПК,
Обучали нас здесь классно, тянет нас теперь сюда.
Познакомилась я с мышкой, непослушная она
И упрямая уж слишком, от нее дрожит рука.

Но со временем и мышка стала слушаться меня,
Радуюсь я, как малышка, в Интернете с нею я.
Научились мы на курсах мышкой метить и рулить,
Все, что здесь мы изучили, никогда нам не забыть.

Комп включать мы научились и понравилось нам здесь,
Эти курсы нам не снились, их достоинств нам не счесть.
Благодарны мы Валере, его таланту и уму,
И за то, что здесь терпел нас, еще к вам ходить хочу.

И сегодня мы Валере пожелаем от души,
Чтобы денюшки водились и чтоб сбылись все мечты,
Здоровья, счастья и успеха, веселья, солнышка и смеха,
Чтобы в жизни личной было все всегда отлично.

Автор невідомий. Якщо це ви - відпишіться в коментарях :)

понеділок, 22 листопада 2010 р.

Женский интернет - "Не ждите чуда, чудити сами" від Наташі Нуждіної

Якщо хтось знає про специфіку "чоловічого І-нету" (бажано без еротики, футболу і машинок) - будь ласка поділіться в коментах :)

Check out this SlideShare Presentation:

пʼятниця, 19 листопада 2010 р.

Инноград: запретить чиновникам пользоваться блогами!

Госслужащим предпишут пройти мастер-класс по пользованию социальными сетями. Чиновники должны понимать, что они не обычные пользователи Сети. Их положение обязывает использовать виртуальное общение как площадку для обратной связи с обществом, а не для пропаганды собственного образа жизни, считают в либеральном клубе «Единой России». Его члены предлагают тестировать чиновников на знание компьютера и умение пользоваться социальными сетями и ставить карьерный рост в зависимость от результатов экзаменов.

В среду, 17 ноября, на заседании либерального клуба «Единой России» был презентован необычный доклад под названием «Прямая интернет-демократия как инструмент модернизации». Один из его авторов — глава политического департамента «Единой России» Алексей Чадаев. Недавно он выступил с громкой инициативой — запретить чиновникам пользоваться блогами. Так сурово он отреагировал на скандал вокруг ситуации с губернатором Тверской области Дмитрием Зелениным, который написал в своём «Твиттере» о том, что на приёме в Кремле в его тарелке с салатом обнаружился червяк.

Президент Дмитрий Медведев агитировал японских коллег в Иокогаме подключиться к проекту создания российского иннограда Сколково. Бизнесмены из Страны восходящего солнца оказались легки на подъём. О своём желании подключиться к проекту заявила компания Мitsui, которая собирается развивать в Сколкове технологии энергосбережения.



Не бійтеся, люди, не все так погано... навіть в Росії :). Тому що трохи пізніше...

В беседе с корреспондентом «Часкора» Чадаев объяснил, что резонно было бы разработать кодекс поведения чиновников в социальных сетях, чтобы не возникали скандалы, подобные тому, что произошёл с тверским губернатором. Случай, кстати, не единичный. В августе на заседании Госсовета президент Дмитрий Медведев одёрнул главу Кировской области Никиту Белых за то, что тот вёл прямую твиттер-трансляцию оттуда.

Чадаев предлагает обучать чиновников, как вести себя в Сети, тестировать их знания, а также поставить в зависимость от мастерства ведения блогов продвижение по карьерной лестнице. Чадаев считает логичным внедрить систему публичной оценки деятельности представителя исполнительной власти — в форме электронных кабинетов. Все желающие пользователи интернета смогут оценивать действия чиновников по специально разработанной шкале.


Президент Дмитрий Медведев распорядился превратить нанотехнологии в отрасль экономики, куда были бы вовлечены все виды бизнеса. Причём делать это нужно как можно быстрее, считает лидер страны. Он пообещал, что государство будет снимать барьеры на пути инноваторов, главным образом посредством совершенствования законодательства.












Якщо хтось знає, які плани щодо навчання вітчизняних чиновників культурі користування блогами та мікроблогами - поділіться в коментах.

Дорогу - молодим!

Форум молодих бібіотекарів Луганщини - подорож на Світанок України

У вівторок побували на 4 Форумі молодих бібіотекарів Луганщини, де традиційно збирається цвіт бібліотечної спільноти для обговорення нагальних потреб та останніх досягнень у галузі роботи з юнацтвом.

Офіційне відкриття форуму проходило у Театрі ляльок, що спочатку нас трохи спантеличило, бо все ж таки приїхали на бібліотечний форум. Але будівля і приміщення театру виявилися дуже симпатичними та привітними, а також, звісно, просторими, що, очевидно, і вплинуло на рішення керівництва при виборі місця проведення.

Офіційна частина, як і кожна офіційна частина - підкреслення важливості бібліотек для суспільства, їх виключна роль як кладезя мудрості, вітальні спічі на адресу господарів - Луганської обласної бібліотеки для юнацтва, яка святкувала свій 30-річний ювілей.

Заступник голови Луганської обласної ради Хунов Ю.А. жартівливо зазначив, що, певно, серед інших переваг бібліотек також можна назвати сприяння розвитку гендерної політики, адже в залі були майже виключно жінки.

Нам, як особам, що представляють на форумі певну організацію, небайдужу до бібліотечної справи, було приємно почути, що начальник управління культури і туризму Луганськрї обласної державної адміністрації Григор'єва І.В. зазначила розвиток та впровадження інформаційних технологій серед пріоритетів розвитку бібліотек і, зокрема, згадала "Бібліоміст" як приклад успішної співпраці бібліотек-органів влади-третього сектора.

Серед почесних гостей форуму, звичайно, був директор Державної бібліотеки України для юнацтва Саприкін Г.А. - один з найпопулярніших представників мужньої статі української бібліотечної спільноти, який побажав учасникам наснаги і творчого зростання.

На жаль, ми змогли відвідати лише перший день форуму, а отже почути тільки деякі презентації. Сподобався виступ директора Краснодарської краєвої юнацької бібліотеки ім. І.Ф.Варавви Філіппової Л.І., яка розповіла про цікаві проекти щодо підвищення комп'ютерної грамотності молоді, принципи інфонавтики (розумний пошук інформації) та заходи бібліотеки, спрямовані на розвиток толерантності і міжетнічного розуміння - бібліотека зібрала форум літераторів-представників різних етнічних та релігійних груп Краснодарського края.

Також запам'ятався виступ викладача Східно-українського національного університету ім. В. Даля Яковенка А.В. на тему молодь та література в постіндустріальну епоху.
Головним сенсом доповіді було, що власне ніякої кризи читання та деградації сучасної молоді не відбувається попри великий галас. Нові технології - це веління часу і просто з їхньою появою читання набуває інших форм. Хоча цікаво було дізнатися, що в Німеччині, згідно з проведеним дослідження, 8% батьків вважають, що читання смсок - це також вид читання. Щодо їхніх діточок, то так вважають 25%.

Окрім того, дуже сподобався інтерактивний підхід доповідача, який одразу встановив гарний контакт з аудиторією.Меган О'Коннор, менеджер програми IREX, зробила презентацію про роботу юнацьких бібліотек США. Головні ідеї:

1) юнацькі бібліотеки не відокремлені від дорослих, а є їхньою структурною частиною

2) в бібліотеках створюються підліткові консультаційні ради для залучення молоді до процесу прийняття рішень

3) і - Ура! - бібліотеки заохочують використання ігор і, зокрема, відеоігор, хоча останнє все ще багато дискутується бібліотечною спільнотою.

Ваша покірна слуга зробила презентацію щодо онлайнових ресурсів "Бібліомоста" - сподіваємося отримати більше читачів та прихильників цього блогу ;) як могла переконувала бібліотекарів активніше долучатися до соціальних мереж та представила у загальних рисах новий конкурс "Кращий бібліотечний блог", запланований на початок 2011 р.
Після обіду ми плавно перемістилися до юнацької бібліотеки, де нам не просто зробили екскурсію, а влаштували квест-гру "пошук артефактів" і ми самі, мужньо долаючи складнощі, відшукували відділи абонементу, реєстрації, мистецв і спускалися у надра книгосховища.

Взагалі залишилися дуже позитивні враження, познайомилися з цікавими людьми, отже бажаємо Юнацькій бібліотеці подальших успіхів та досягнень, нам цікавих конференцій, а молоді - активно користуватися бібліотечними ресурсами онлайн і оффлайн.

І наостанок - фото дуже гарненького і кмітливого бібліотекаря! :)

За побажаннями читачів надаємо також фотографії молоді/молодих душею з Форуму молодих бібліотекарів Луганщини

середа, 17 листопада 2010 р.

Баба бабі сказала - Говорить і показує Вінницьке БіБіСі

ББС відвідала і записала Оксана Бондар.

У приміщенні будинку культури, де розміщена бібліотека, більшість кімнат та коридор займають базарні кіоски та магазини – це своєрідний торговий центр-базар. Багато людей приходить і дізнається про те, що в бібліотеці можна безкоштовно скористатися інтернетом.

Ця новина вже покрила все місто. Навіть на центральному ринку, де щочетверга та щосуботи проходить великий базар, люди один одному передають, що у бібліотеці можна безкоштовно по скайпу поговорити із родичами із-за кордону.

Така служба «ББС» (баба бабі сказала) дуже ефективно працює. Минулого тижня в бібліотеку приїхала бабуся із села, що за 25 км від районного центру, бо на базарі ій сказали, що можна безкоштовно поговорити зі своєю дочкою, яка працює в Італії, через комп’ютер у бібліотеці. Спочатку дуже боялася сідати за комп’ютер, бібліотекарі її заспокоювали і допомогли підключитися. Бабуся була така вражена, адже вона за кілька років вперше побачила свою дочку, вона плакала від цього і з нею плакали бібліотекарі, дивлячись на цю зустріч.

Партнерами бібліотеки виступають приватні підприємці - сини директора. Вони купили для молодших користувачів бібліотеки – дитячі комп’ютери з розвиваючими іграми, що мають українські та англійські розмовники. Тепер батьки можуть працювати в бібліотеці в інтернеті, а їх діти на сусідньому столику вивчати англійську мову з комп’ютером або вчити арифметику. Бібліотека каже, що це дуже зручно для батьків – зайняти дитину, і що це дуже популярно – діти одразу біжать до цих комп’ютерів. Вони створили бібліотеку сімейного типу.

За вікном дуже поганий вид на котельню, тому бібліотека вирішила облагородити територію. Найближчим часом вони планують провести конкурс з розробки дизайну подвіря серед школярів – розмалювати двір, озеленити. Вони збираються це робити разом з школярами.

У 2008 році сільська рада виграла обласний конкурс та отримала 25 тис. грн.. на ремонт підвального приміщення будинку культури та створення там спортклубу для селян. Також були придбані спорт інвентарі. Допоміг у цьому Куровський І.І. – депутат ВР. У минулому році спортклуб розпочав свою роботу.

Зараз там діє бігова доріжка, тренажер, настілький теніс, футбол, секція по боксу, шахам та шахматам. Найближчим часом має бути ще більярд за сприяння спонсорів. Спортклуб працює 6 днів на тиждень з 17-00 до 21-00, в кожну секцію записано близько 20 осіб, переважно це молодь до 30 років.

В селі тепер створена своя футбольна команда, яка цього  року грала в Хмільницькій прем’єр лізі. Є тренер, який цим всім займається і йому зарплату платить ЗАК «Поділля» - про це домовилась вже голова сільради (СР). Голова СР та тренер зазначили, що суттєво змінилася ситуація у селі з появою спортклубу. Молодь тепер не сидить з пляшками пива під кіосками та заборами, а йде у спортзал, безкоштовно займається у секціях, менше стало бійок та проблемних ситуацій у селі.

25% селян - працівників ЗАК «Поділля» ходять у спортзал. Голова СР сказала, що зараз вони пишуть заявку із бібліотекою, хочуть виграти ще комп’ютери і зробити інтернет-центр для учасників спортклубу та селян.

неділя, 14 листопада 2010 р.

Читання - останній тренд сезону


Досвід роботи ЦБС міста Тайга з популяризації читання

Пригласить в библиотеку за интересным, познавательным и прекрасным – такова цель работы по продвижению чтения в Муниципальном учреждении «Централизованная библиотечная система города Тайги». Например, даже не заходя в отделы обслуживания, вы попадаете в богатое информационное и эмоциональное поле акции «Строка в тиши заговорила»: со стен библиотеки на ее посетителей льются поэтические строки, посвященные знаковым событиям, временам года… Акция проходит под девизом «Поэзии надо, чтобы ее читали!» . Сегодня начал работу последний этап акции и посвящен он 65 – летию Победы.


В декабре 2008 года Центральная городская библиотека МУ «ЦБС г. Тайги» дала старт интересной акции «Читающий маршрут». Жители Тайги сразу же заметили, что в одном из городских автобусных маршрутов появились яркие вывески с хорошими высказываниями и стихотворными цитатами о книгах и чтении. На стене автобуса был размещен портфель - карман «Чтение под настроение», в который были помещены ярко оформленные рекомендательные карточки. На них - фотографии современных писателей и названия их произведений. Это рекомендации библиотекарей всем, кто стремиться к поиску новых имен в мире литературы и интересного, увлекательного чтения.

В летние месяцы к акции подключилась детская библиотека – филиал МУ «ЦБС г. Тайги». «Почтовый ящик» пополнился яркими детскими журналами, книжками – малышками, интересными сказками. «Читающий маршрут» движется по городу уже больше года. За это время обновлялись надписи, поблекшие за зиму и весну, установлен символический почтовый ящик для газет и журналов. Любой желающий пассажир мог воспользоваться минутами в пути и посмотреть, например, газету «Аргументы и факты». Более того, пассажиры могли взять газету или журнал с собой и прочесть их дома.

Нам показалось, что «читающий автобус» - идея неплохая. Городская библиотека еще раз заявила о себе, как об интересно работающем творческом организме и пригласила жителей города посетить уютный библиотечный дом по новому адресу прописки. Отрадно, что отдача есть! Заинтересованность в нашей акции отразилась размещением информации на нескольких сайтах Кузбасса, в газете «Томь. Кемерово», местной газете «Тайгинский рабочий».

Мы очень надеемся, что благодаря «Читающему маршруту» наши горожане пополнили багаж своих знаний, а главное – стали чуть больше ценить информацию и печатное слово.

Накануне 2010 года стартовал очередной интересный этап акции «Читающий маршрут» - «Буккроссинг или тайгинский книговорот». Мы предложили всем жителям нашего города и одновременно – нашим потенциальным читателям - принять участие в буккроссинге. БУККРОССИНГ – это «книговорот», хобби и общественное движение. Смысл – «прочитал – отдай другому». Человек, прочитав книгу, оставляет ее в общественном месте - кафе, поезде, школе, библиотеке - для того, чтобы другой случайный человек мог эту книгу найти и прочитать. А потом снова повторить этот процесс.

Вот нашей новой идеей и стало предложение пассажирам автобуса №5 воспользоваться удобством книговорота в нашем «Читающем маршруте». В салоне автобуса обновились и расположились карточки с рекламой новых книг, буклеты и листовки о деятельности и услугах библиотеки, о том, что такое буккроссинг и каковы его правила и цели.

А наши правила просты:

* бери – читай любую понравившуюся тебе книгу;
* вы берете незарегистрированные книги, поэтому, пожалуйста, не уносите их навсегда;
* срок жизни книги краток, поэтому, пожалуйста, не добавляй ей лишних пятен;
* на полке нет твоей любимой книги? добавь ее сам.

Мы очень рады, что директор Тайгинского ПАТП Михаил Евгеньевич Теремецкий принял наше предложение по оформлению автобуса, согласился сотрудничать с библиотекой. Шофер самого многолюдного автобусного маршрута №5 Чернышов Владимир Иванович также проявил искреннюю заинтересованность и вызвался нам «пособить». Теперь у нас есть надежный помощник в лице Владимира Ивановича, которому мы передаем газеты и журналы, а он периодически пополняет газетно – журнальные материалы в автобусе.

Очень важно, что книги путешествуют во времени и пространстве, попадают из одних рук в другие, а значит, продолжают жить. В надежде на это в фойе центральной городской библиотеки сформирована книжная полка «Буккроссинг или тайгинский книговорот». На ней разместились книги, которые были подарены библиотеке нашими читателями, а также щедрыми жителями города. Это книги, не получившие своего инвентарного номера, но на каждой есть обращение к потенциальному пользователю: «Эта книга не потеряна! Прочитал – оставь другому!». Уже за первые 3 дня существования этой книжной полки посетители библиотеки взяли с нее 4 книги.

Мы искреннее рады этому – значит, наша задумка понравилась и работает.

А.В. Зуева, заведующая отделом обслуживания ЦГБ

http://www.chtenie-21.ru/publications/4841

субота, 13 листопада 2010 р.

четвер, 11 листопада 2010 р.

середа, 10 листопада 2010 р.

BiblioFM - бібліожарти на автобані

Привіт усім бібліо-драйверам нашого бібліотечного автобану, сподіваюся у Вас гарний настрій — у мене, саме такий, бо Ви зі мною в моєму бусику. Зараз в ефірі Бібліо-FM хіт-парад найзабійніших бібліотечних заходів, що вигадують і проводять бібліотекарі. Інколи, для того щоб виглядати оригінально бібліотекарі вигадують найрізноманітніші форми роботи та заходи, назви яких, інколи, викликають посмішку.

Отже, посміхніться!

Найкраща п’ятірка бібліо-гегів, підслухана під час робочих поїздок та спілкування з бібліо-зірками. В студії для Вас працює DJ Enej.

П’яте місце посідає така форма бібліотечної роботи як книжкова виставка з чарівною назвою: “Фантазіївка — чеська республіка: нові сторінки історії села”.

Четверте місце розділили два види роботи: Літературно-ігровий колаж, та Літературний “гранд-ринг”, при чому останній носить назву “Український Мойсей”.

Третє місце впевнено тримає такий вид роботи, як... “День радісних зустрічей” під назвою: “Добрий день, книжковий тиждень!”

Друге місце посідає шедевральна назва заходу з поширення застосування “нетрадиційних” носіїв інформації та читання з них: “Кидай книжку — бери мишку!”

Перше місце — профілактичний захід з запобігання злочинності. Повна назва: “Реалізація профілактики злочинності”. Форма проведення: Інформаційний коктейль “Злочин: як його обійти.” До заходу додається папка газетних матеріалів: “Люди та ДІЛА нашого села”.

Особистий приз від регіонального представника (приз зрительских симпатий) — допис в табличці з вивчення технічного забезпечення бібліотеки: Опалення відсутнє — освітлення електричне!

Частіше посміхайтесь і будьте уважніше на дорозі...

P.S. Якщо Ви ще не встигли відправити заявку до програми Бібліоміст - газ в підлогу - поспішайте!!!

Самый успешный блогер в мире. Кто он?

Поради від блога АлаичЪ'а

 

Писатель

Ну, конечно же, чтобы вести блог надо писать. Притом суметь сделать свой рассказ интересным, чтобы его легко было читать и хотелось это сделать на одном дыхании. Одним словом надо захватить читателя.

НО! Писателей много и все они разные. Вот пример, есть детективы для домохозяек (все поняли кто автор таких «пусулек», я думаю?), а есть Агата Кристи. Читают и покупают книги обоих авторов, но разница лишь в том, что Агату читать интересно, а «писульки» читают от нечего делать. Это я к тому, что как бы вы ни писали, вас будут читать, безусловно, но будут ли к вам приходить ежедневно по два раза, чтобы узнать «а не написал ли он что-нибудь еще этакого интересного»!

Так вот, какой вывод: Надо найти свой стиль, стиль к которому вы привыкли, который не заставляет вас задумываться над каждым словом, когда вы пишите. А потом оттачивать свое мастерство, обучаться новым приемам.
Например, я пишу так, как будто я беседую с читателем. Этакий монолог, после которого я буду ждать ответа. То, что вы сейчас читаете, этот порядок изложения слов, я так и в жизни говорю. Это я не к тому, что надо на меня ровняться и что я замечательный писатель. Но к тому, что я нашел свой стиль, притом нашел его задолго до того как начал вести данный блог.

 

Креативщик

Кроме интересного слога и грамотной речи надо уметь внести что-то необычное в свои произведения. Сочинить что-то такое, что никто до вас не придумал, но это конечно не обязательно. Это скорее супер-бонус. Креатив в моем понимании — это умение не только придумывать уникальные вещи, но и умение повседневные вещи представлять так, чтобы они не казались скучными.

Что мешает, например, в каждый пост добавить немного юмора, вставить шутку на злобу дня или подобное? Человек читает, бац, увидел, расслабился, улыбнулся, а усталость от чтения как рукой сняло, и можно продолжать читать дальше с новыми силами. Что может быть проще? Главное не подсовывать «баян» своим читателям, а то сделаете только хуже, читатель, вообще недочитав уйдет.

К тому же свежие идеи всегда притягивают людей, притягивают ссылки на вас с блогов читателей и т.д. Новая идея для проведения конкурса, залог успеха мероприятия в целом, она повышает количество участников, а соответственно и выгода увеличивается в геометрической прогрессии! Пример плохой идеи: придумали неудачный конкурс или эстафету, не заинтересовали читателей, не получили резонанса, в итоге потеряли деньги и подписчиков и силы свои потратили зря!
Так что придумывайте, творите и восхищайте! Но никогда не спешите.

 

Меркетолог (пиарщик, рекламщик)

Еще одна неотъемлемая часть успешного ведения дел это умение продавать. Вы можете быть самым великолепным писателем в мире, писать о таких вещах, о которых никто просто не догадывается, но если об этом никто не узнает, зачем и, главное, кому все это будет нужно? Вот именно, никому. Писать в стол конечно занятие хорошее, но является не более полезным, чем просто смотреть телевизор.

Так же как издательство книг, блогинг должен идти в массы, ваше творчество должно обсуждаться, цитироваться, а имя быть на слуху. Каждый из вас этого хочет!
Тут главный момент – не продешевить. Обложка должна быть яркой, а заголовок броским! Проведем параллель: Анонсируя свой новый пост на форумах и соц. сетях важно подобрать правильный заголовок, на него смотрят в первую очередь, и если он не интересен, то о переходах можно забыть.

Еще один важный ход – реклама. Это главное и основное. Владея этим умением в совершенстве можно продать что угодно и кому угодно, даже пренебрегая всеми остальными пунктами. Но нас это не интересует, нам важен длительный эффект, который в будущем будет набирать обороты сам. В идеале – это когда ты уже ничего не вкладываешь, а эффективность идет в гору. Такое возможно когда мы продаем не одноразовую «рыбу», а качественный товар, который покупатели будут рекомендовать своим друзьям и так далее в массы.

Вот, например, не так давно я покупал на тематических блогах обзоры своего блога. На нескольких площадках даже было опубликовано интервью со мной. И вскоре там стали появляться комментарии в духе «Ого, ты и тут успел засветиться» и подобные. Эти высказывания были от впоследствии моих постоянных комментаторов и читателей. Так к чему я веду – узнаваемость это еще одна очень сильная вещь. Даже если с первого раза читатель не заинтересовался вашей персоной, но еще в течение недели увидел что на трех блогах идет обсуждение вас, то он не удержится от того, чтобы узнать, а чем же так этот человек известен, что о нем говорят везде. Вуаля, +1 подписчик в копилочку, при условии, что ваше творчество действительно достойно внимания.

 

Харизматичный оратор

Следующий по важности параметр успешного человека – умение говорить с трибуны в массы. Читаем между строк: умение грамотно и своевременно отвечать на комментарии. Если вы не можете доходчиво ответить на вопрос комментатора или поддержать беседу (не о разведении кактусов, а именно по теме), то какое же может сложиться у читателей впечатление о вас? Правильно, что писали это не вы, что вы пересказали чужие мысли и вообще вы «не в теме».

Что может быть хуже, чем разочарование людей, которые в вас верили, это даже хуже чем полное отсутствие публики вообще (так хотя бы разочаровываться некому будет).
Представьте, что вы защищаете дипломную работу. Комиссия задает вам вопросы, а целая аудитория на вас смотрит, достаточно одной глупой оплошности чтобы потерять доверие и, что еще хуже — вызвать смех. Чтобы этого не случилось, нужно уметь и знать, то о чем вы говорите. Лично я вообще не вижу никакого смысла говорить о том, в чем нет понимания и ясности. Это полностью исключает возможность провала.

Есть, конечно, альтернатива, довольно интересная и более сложная в понимании – умение говорить о вещах, в которых в не компетентны, с видом знатока, используя различные приемы (в том числе из области психологии) убеждения. В итоге запудриванием мозгов можно плавно выйти на тему в которой вы «рубите», и тогда уже наверняка нанести ответный удар всем. Никто и не вспомнит чем начался разговор и чем он закончился, важен итог – вы победили. А если и вспомнят, то уже не важно, вы свое дело сделали. Я прибегаю к этому приему, но только в жизни, на блоге — никогда.

 

Дипломат

Пожалуй, одно из моих любимых слов – дипломатия. Непосредственно связана с предыдущим пунктом, существование ораторского искусства и дипломатии возможно только в связке. Мало говорить красиво, надо уметь говорить с пользой, с пользой для себя.
Смысл просить начальника о повышении зарплаты если вы не можете доказать почему он должен это сделать?
Смысл разговаривать с толпой гопников ночью в темном переулке в тот самый момент, когда из вашего кармана доносится характерная мелодия iPhone? =) Не знаю к чему тут это пример мне пришел в голову, но, пожалуй, оставим его тут для потехи.

Так вот, дипломатия – это умение договориться с выгодой, а в проигрышной ситуации уйти без потерь. Это не значит, что можно взять и навариться нахаляву болтая языком, нет. Цель – услуга за услугу. При этом свою услугу надо «разукрасить» так, чтобы это казалось действительно чем то супер-выгодным, при этом для вас это будет стоить минимум трудозатрат (деньги, время, накладные расходы), а в замен получить максимум.

Философ

Философия особенно-то не относится к описанным выше пунктам, но вот является очень важной вещью по жизни. У любого человека случаются приступы обострения это самой философии. Вот и этот пост является ни чем иным как просто желанием поговорить на интересные и вечные темы. Порой, прочитав интересную книгу или посмотрев захватывающий фильм, сидишь и думаешь об этом.

Потом размышляешь, как-то применяешь в свою жизнь, а иногда хочется всему миру рассказать о своих чувствах. Так как я в последнее время не читаю книжек, и фильмы не смотрю, то меня вдохновляют на размышления ваши комментарии.

Вообще размышления полезны, сколько можно придумать интересных идей для будущих постов на блог любой тематики! Возьмем seo-блоги: как на счет таких тем как «Философия в seo», «философия сателлитостроения» (вот об этом бы я с удовольствием почитал, интересно узнать, какие скелеты в шкафу этих недобросовестных парней), или вот «Бубен и его влияние в новых алгоритмах ПС». Это же целую книгу можно написать по каждой из тем.

Я думаю, что такие посты полезны на любых тематических блогах, позволяют отдохнуть от работы, как автору, так и читателям. Постоянно кормить посетителей сухой статистикой, цифрами и формулами не хорошо, это для роботов-задротов серфящих просторы в поисках «спаленной» темы. Но мы-то с вами люди и нам просто необходимо иногда отвлекаться от повседневной рутины. Так же как продвижение сайтов. Можно бомбить сайт ссылками с чистым вхожденим ключевика в анкоре и это будет работать, но до поры до времени. А если пролить немножко воды, то это будет выглядеть намного более естественным, и точно будет работать всегда.

 

SEO’шник?

Ага! Попались? Кто тут думает, что это самый важный пункт из всех перечисленных? Ничего подобного, это стоит в конце списка не просто так. Я считаю, что seo в блогинге бессмысленная трата времени и лишние заботы. Вместо того чтобы рассчитывать плотность ключевых слов и покупать ссылки гораздо эффективнее пойти и написать пост.
Seo нужно для продающего сайта, а не для блога. Как думаете, топовые блогеры вообще знают, что такое сео?

Подозреваю, что некоторые слышали это странное сочетание букв. Все потому, что читателям абсолютно все равно, как точно под определенный запрос у вас подобран заголовок и под какие ключевые слова вы заточили данную страницу.


вівторок, 9 листопада 2010 р.

Бібліотеки, соціальні мережі і леді Гага

Хочу поділитися порадами американських експертів і відео, підготованим студентами та викладачами факультету бібліотекознавства та інформаційних технологій Вашинтонського університету:

1. Гарно зняте, цікаве та інтригуюче відео є дуже потужним інструментом, який може привернути багато уваги до вашої бібліотеки
2. Людям подобається розважатися, тож використовуйте для цього відео.
3. Відео - це ефективний інструмент маркетингу
4. Люди будуть розповсюджувати відеороліки, які їм подобаються, і ділитися ними з іншими людьми, отже це допоможе вам рекламувати вашу бібліотеку.

Собаки на службі в бібліотекарів (Therapy Dogs International’s “Tail Waggin’ Tutors” program)

Бібліотеки за кордоном використовують не лише конів та віслюків, але й справнісіньких
собак (бо собака - найперший друг людини!). В рамках програм літнього та позашкільного читання. 

До речі, собаки ще й класні терапевти. Ну, а батьки... щасливі батьки дітей, які з радістю біжать до бібліотеки у вихідний, щоб почитати там собаці, просто в захваті від цього проекту!

І коли я вже в Києві зможу відвести свою дитину до такого "собачого терапевта" у бібліотеці? :) 

When children or adults visit a library and see a dog, the environment may become a little more exciting.

Therapy Dogs International’s “Tail Waggin’ Tutors” program encourages children to read by providing a non-judgmental listener and furry friend to read to that won’t laugh at them if they make a mistake or stumble over a word, but rather lie next to them and enjoy the story being read to them. The children learn to associate reading with being with the dog, and begin to view reading in a positive way. Over time, the child’s reading ability and confidence can improve because they are practicing their skills, which will make them enjoy reading even more.

Libraries have had great success by utilizing “Tail Waggin’ Tutors” as part of their Summer Reading Program or After-school Program. While the program was initially developed for struggling readers, even those who can already read well don’t want to pass up the chance to read to a Therapy Dog. Even the parents seem to get a real kick out of their child reading to a dog, and they certainly welcome the idea of their son or daughter being so excited to go to the library on a Saturday!

In a library, the reading sessions usually take place in a quiet, comfortable area. The child picks out a book that he or she would like to read, and sits down next to the dog and handler and start reading. (We often find that the book is one the child thinks the dog would enjoy!) The visits are often short, but the impact lasts longer than just the session, as the child may be more likely to read on his or her own.

Reading is a wonderful opportunity for a child to build his or her imagination and begin to build skills for his or her future. Libraries are a wonderful resource, and Therapy Dogs can be a great way to help children discover how much fun their local library can be!

"Читати - це престижно!"




Ні, це не закарпатське гірське село, це м.Дніпропетровськ:
просто серед зацікавлених акцією була дівчина
яка проїжджала мимо на гужовому транспорті.
  23 - 24 вересня біля бібліотеки філії №4 Дніпропетровської міської ЦБС була проведена рекламна акція "Читати - це престижно!", присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. Метою акції було залучити нових читачів до бібліотеки. Протягом двох днів площадка біля бібліотеки привертала увагу мешканців району, там було цікаво та весело.
На подив бібліотекарів акцією зацікавились не тільки піші жителі мікрорайону, а й велосипедисти і навіть користувачі гужового транспорту.

В програму заходу входили: книжкова виставка найкращих книг з фондів бібліотеки "Ці книги чекають на вас", книжковий розвал "Обери собі книгу в подарунок" на якому кожен бажаючий міг обрати собі книжку в подарунок, вуличне опитування"Що читають мешканці міста сьогодні", книжкова виставка "Збираємо золоту полицю" на якої були представлені улюблені книжки жителів мікрорайону (згідно зі статистикою їх популярності серед читачів філії), а також роздача всім хто проходив біля філії листівок з переліком послуг бібліотеки.

Новий читач бібліотеки обирає собі книжку в подарунок
 
Велосипедистам також не чужа любов до книг

Директор філії Софія Чебакова проводить опитування мешканців

Дружний колектив бібліотеки

Як запорізькі бібліотекарі проект писали

Бібліоміст аж просльозився :). Бажаємо перемоги!

понеділок, 8 листопада 2010 р.

Зимова гума для бібліобуса


Страшні зимові монстри перетворили дороги до бібліотек на слизький жах, а ще інші “монстри” перетворили бібліотеки на холодні, неопалювані приміщення.

І ось тут з’являється не дядько “Мішелен”, а винахідливі бібліотекарі, які готують до участі в конкурсі програми Бібліоміст не одну, а дві кімнати для комп’ютерів — літній, більш просторий і гарно вентильований варіант та... зимовий — гарно опалюваний але компактний. А з ними і меблі, відповідно, такі, щоб зручно було пересунути їх із однієї кімнати в іншу, а засоби живлення в обох кімнатах!

Ось тут не можна не погодитись з тим, що бібліотекарі не просто зберігають книжки, а й читають їх.

Думаю і мені треба не просто перевзувати свою пречудову гуму в шиноремонтній майстерні, а купити ще один набір дисків, встановити на них мою “мегаскандинавську”, “снігоприбиральну” гуму і прикрутити їх на машину самому?

P.S. Еней був парубок моторний... доки не "кончився" бензин!

Бібліотекар - допоможи собі сам!

Первый глобальный онлайновый сервис для библиотекарей

http://www.helpalibrarian.com/


Сервис называется Help a Librarian (HAL) и имеет целью объединить библиотекарей всего мира, помочь ответить на те или иные вопросы, поделиться знаниями, повысить взаимопонимание различных культур. HAL обслуживает библиотекарей из более чем 50 различных стран.
Сервис “Помоги Библиотекарю” создан в 2010 году благодаря усилиям Heather Durkin-Negley (американский библиотекарь, специалист по информационным технологиям, проработавшая несколько лет в Библиотеке Конгресса в Вашингтоне) и является открытой справочной службой, которая осуществляет анонимные контакты между библиотекарями всего мира.

Особенно важен этот сервис для библиотекарей развивающихся стран, поскольку дает им возможность общаться с продвинутыми специалистами из США, Австралии и стран Европы.

durkin-negley-c

Думаю, что и для российских библиотекарей, владеющих английским языком, новый онлайновый сервис может быть очень полезен.

Пушкін 2.0


Белорусские блогеры сочинили Сказ об iPhone

Белорусские блогеры gugiens, mojo_fm & lippa по мотивам "Сказки о царе Салтане" Александра Сергеевича Пушкина предложили собственную версию. Главными героями Сказа выступают Админ, его избранница, Коля-сын и рожденный от избранницы iPhone. Соперницы избранницы - юристка, экономистка и программистка всем силами пытаются помещать счастью молодых. Пока готова лишь первая часть "Сказки о Царе Админе и сыне его славном и могучем князе Айфоне". Предлагаем вашему вниманию этот шедевр:




Три девицы под окном
В чате были вечерком.

- Кабы я была царица,—
говорит одна девица, —
то на весь крещеный мир
я б включила peer-to-peer.

- Кабы я была царица, -
говорит ее сестрица, —
то на весь бы белый свет
я бы сделала планшет.

- Кабы я была царица, -
третья молвила сестрица, -
Я бы для широких масс
обеспечила WiMAX,
И царю, как Соломону,
Родила бы два айфона.

Только вымолвить успела,
дверь тихонько заскрыпела.
Входит в комнату админ,
С ним под ручку Коля-сын.

Он подслушал разговор,
несмотря на firewall.
Речь последней по всему
полюбилася ему.

Говорит он - будь моею,
А с WiMAX-ом мы успеем,
Ты роди мне аппарат
К сентябрю, чтоб в аккурат!

Вы ж, девицы не для флуда,
Выбирайтесь с чата-блуда.
Поезжайте вслед за мной,
Вслед за мной и за сестрой:
Быть одной из вас юристкой,
А другой - экономисткой.

В консоль вышел царь-отец.
Дал всем доступ во дворец.
Царь недолго собирался
И паролем обменялся.

Царь Админ за пир честной
Сел с админкой молодой;
По WiFi наладив доступ,
К серверу слоновой кости,
Подключили молодых
И оставили одних
Их апгрейдиться двоих.

Срет в ЖЖ экономистка,
Плачет в ICQ юристка,
А админка молодая,
Джобса очень уважая,
С первой ж ссылки понесла.

В те поры война была.
Царь-Админ, с женой простяся,
На добра-iBike садяся,
Ей наказывал себя
Поберечь, его любя.

Между тем, как он далёко
Холиварит (и жестоко!),
Срок релиза наступил
Ей iPhone был дан с аршин.

И над гаджетом царица,
Как над яйцами орлица!
Шлёт email она бойцу,
Самодержцу и отцу.

А юрист с экономисткой,
С сватьей бабой программисткой
Извести ее хотят,
Перенять email велят.

С ложного IP, чужого,
Отправляют слово в слово:
"Родила царица в ночь,
Не то сына, не то дочь,
Не смартфон и не андроид,
Но размером с поляроид."

Как увидел наш бедняга,
Кто прислал ему мессагу,
В гневе начал куралесить,
Сервер захотел подвесить,

Но, смягчившись на сей раз,
Шлет в ответ такой приказ:
"Ждать царева возвращенья

Для законного решенья".

Сигнал по проводам стремится,
Несёт он вести молодице...
Но злые девушки: юристка,
экономистка, программистка
Там снова сервер подменили,
И провода укоротили.

И вот в Inbox ее пустой
Попадает текст такой:
"Царь велит своим боярам,
Времени не тратя даром,
И царицу и iPod
Тайно бросить в бездну вод"
...
(продолжение следует)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...