понеділок, 9 листопада 2015 р.

Засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців" (гостьовий пост)

Вже не одноразова у публікаціях нашого блогу згадувалось про заходи у бібліотеках України, які адресовані вимушено переміщеним особам. Сьогоднішній гостьовий пост показує зусилля бібліотек Чернігівщини на допомогу такій категорії жителів краю.

22 жовтня у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося засідання круглого столу "Актуальні правові питання стосовно вимушених переселенців" у рамках проекту "Інформаційна допомога внутрішньо переміщеним особам – запорука соціальної адаптації" за проектом "Українська регіональна платформа громадських ініціатив", що адмініструється ГО "МАРТ" за фінансової підтримки Європейського Союзу.
У заході взяли участь спеціалісти Головного управління юстиції у Чернігівській області, Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління ДМС у Чернігівській області (Державна міграційна служба України), Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, представники громадських і благодійних організацій міста Чернігова та переселенці з Донецької та Луганської областей.
Фасилітатор заходу Валентина Куценко наголосила, що проблема вимушених переселенців із зони АТО та АР Крим в Україні є однією з найгостріших. Тому ініціативна група "Небайдужі бібліотекарі" Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка прагне надати інформаційно-правову підтримку та координацію допомогти внутрішньо переміщеним особам.
Інна Аліференко, директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, голова Чернігівського обласного відділення УБА розповіла про заходи, які будуть проводитися в рамках проекту: вебінар "Як оформити перепустку в зону АТО", тренінги з комп`ютерної грамотності, по пошуку житла і роботи, по підприємництву, а також майстер-класи з хенд-мейду. Переселенці на постійній основі мають можливість користуватися безкоштовними послугами Інтернет-центрів бібліотеки: зв’язуватися по скайпу із родичами, надсилати електронні листи, переглядати новини та інше.
Під час заходу було порушено багато питань переселенців: реєстрації ВПО, надання соціальної допомоги, надання безоплатної вторинної допомоги, відсутності можливості участі у місцевих виборах, житлові питання, працевлаштування. З огляду на все це, засідання пройшло дуже жваво і емоційно. 

Зокрема, Юлія Іванова вимушена переселенка активно користується запропонованими послугами, а на круглий стіл покладає великі надії і підготувала ряд запитань, головне з яких – житло: "Самая больная тема – жилье. Я сейчас живу в Центре матери и ребенка, но там ограниченное пребывание – 3 месяца".
Наталія Кирієнко представник Державної міграційної служби зазначила, що в Чернігівській області взято на облік 6542 внутрішньо переміщені особи. Трьомстам з них довелось відновлювати паспорти. Зазвичай така процедура триває до десяти днів – поки перевірять необхідні дані. Перевіряють за базами Державного реєстру виборців – вони найточніші.

На засіданні з роз’ясненням виступили представники державних установ: Володимир Бобруйко (директор місцевого центру БВПД), Інна Кебець (начальник відділу управління юстиції у Чернігівській області), Анна Гончарова та Ольга Колотуша (заступник начальника відділу стаціонарних установ та соціального обслуговування населення Департаменту соціального населення ЧОДА та заступник начальника відділу адресних соціальних виплат ВПО Департаменту соціального населення ЧОДА) та громадських організацій Надія Едієва (юрист громадського комітету захисту прав людини, Радник з питань ВПО по Чернігівській області).

В результаті обговорення, на засіданні круглого столу було прийнято рішення про необхідність об’єднання ВПО з метою координації спільних зусиль на вирішення проблем, які спіткають кожну переміщену особу.

Інна Михайлівна подякувала учасникам круглого столу за дискусію і запросила представників ВПО відвідувати бібліотеку та користуватися її послугами. Також, в якості пам’ятки, вимушеним переселенцям було подаровано спеціально розроблені посібники для переселенців "Адресні ресурси", своєрідну "дорожню карту" для ВПО.


За додатковою інформацією звертатися: 
Валентина Куценко, тел. 67-61-97

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...