середа, 21 листопада 2012 р.

Краудфандінг набуває популярності

... по всьому світі, і бібліотечні проекти не залишаються осторонь глобальних тенденцій. Краудфандінгові проекти (від слова "crowd" - натовп) - це звичайні суспільно корисні проекти різної спрямованості (малі й великі, групові та індивідуальні, найчастіше локальні), які шукають фінансування на свою діяльність не від одного великого донора чи то спонсора, а від великої кількості різних мікро-спонсорів, в першу чергу від приватних осіб. Відбувається такий пошук, як і більшість інших процесів сьогодення, онлайн через спеціально створені платформи, вільний доступ до яких мають як ініціативні групи розробників проектів й НУО, так і мікро-донори - переважно приватні особи, які мають бажання й можливість виділити частину свого особистого бюджету на добру корисну справу.

Приклад майкрософтівського проекту для молоді Give for Youth - саме така глобальна краудфандінгова платформа. Цікавим також є американський приклад проекту створення бібліотеки на колесах для безхатьків, які втратили документи та через це переважно не можуть скористатися послугами класичних публічних бібліотек, який вже зібрав $1600 через сайт catarse.me. 

Але це все далеко й не про нас, скажете ви. І будете помилятися, тому що є і ближче, є й у нас, і до того ж працює. 

Попри розповсюджену думку про те, що краудфандінг не працює у пост-рядянскьому просторі проекти, що працюють та живуть успішно в країні інснують. Русини - це російський сервіс краудфандінгу соціальних проектів був започаткований майже рік тому та успшно посів у своїй ніші. Сьогодні сайт проекту пропонує запонити анкетку та розмістити проект ГО, або індивідуально. Проект потроху починає збирати гроші та фінансується за допомогою платіжних систем. Категорій для такого проекту є три: Соціальні проекти, Проекти громадських організацій та Стартапи. Це вдало перероблена та адаптована модель проекту Kickstarter.

В Україні існує схожий проект, що є доволі успішним - це ВЕЛИКА ІДЕЯ  Biggggidea -
платформа, де люди представляють свої проекти, а спільнота у них інвестує. На сьогодні проект має сотні ідей та реалізований механізм спільного кошику, який реально працює. Там же можна ознайомитися з прикладами успішних проектів, які вже було здійснено та профінансовано СПІЛЬНОКОШТОМ. Як закликають оптимісти й онлайн-активісти, подавайте свої проекти на краудфандінгові платформи (+від себе можу додати - популяризуйте такі платформи серед відвідувачів своєї бібліотеки), і можливо саме Ваш проект зробить навколо-бібліотечний світ кращим.
   

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...