Вже довгенько збиралася написати на цю тему, а вирішальним моментом став ось цей пост на тему Дня відкритих даних у Польщі (Open Data Day 2011).
- Ну, перш за все, запитаннячко - Хто такі хакери?
- потім - Які вони, хакери - добрі чи погані?
- і нарешті - Який може бути зв'язок між хакерами і бібліотекою?
1) Улюблена Вікіпедія каже, що хакери - "особливий тип комп'ютерних спеціалістів. Обдарований програміст".
2) Звідси плавненько витікає відповідь на друге запитання -
"Нині так часто помилково називають комп'ютерних хуліганів, тобто тих, хто здійснює неправомірний доступ до комп'ютерів та інформації."
3) А от щоб відповісти на третє запитання потрібна Ваша допомога та ідеї.
Наразі ж ми можемо підкинути парочку для обговорення - на блозі Emergent by Design обговорюються ідеї проведення хакатонів (хакерських марафонів) та хакерспейсів (від space - простір) у бібліотеках.
У згаданому вище дописі учасникам Дня відкритих даних у Польщі 2011 пропонується організувати загальнонаціональний реєстр історичних пам’яток Польщі.
Lauren Britton Smedley (штат Нью-Йорк) спільно з Сиракузьким університетом та Fayetteville Free Library планує відкрити першу "Техмайстерню" у публічній бібліотеці, де б користувачі могли більше дізнаватися про соціальні медіа, включаючи технічний бік питання, і відповідно спільно працювати над інноваційними проектами.
Як кажуть ІТ-активісти, для проведення хакерспейсів фактично потрібне приміщення, комп'ютери з Інтернет-зв'язком та.. дані, на основі яких можна розробити якийсь корисний застосунок, розробити мапу, оптимізувати базу даних або зробити інший корисний проект..
Отже, хто на новенького?
Приміщення не обов'язково - можна і з домашніх ПК співпрацювати. Якщо даноносій намалюється на горизонті - покличте у волонтери.
ВідповістиВидалитиНа превеликий жаль не маємо ніяких хакерських здібностей, але завжди раді повболівати за своїх! Даєш бібліотечний хакатон чи хакерспейс!
ВідповістиВидалити@pan.bibliotekar чудово! та з нашого боку це також поки на рівні ідей, тому що, звичайно, усвідомлюємо ризики - матеріальні, репутаційні, пов'язані з такими проектами. Даноносій - архі-важливо і він, як на мене, у першу чергу, пов'язаний з метою. Що може бути корисним для бібліотек, не підкажете? Може, як Польщі, якийсь перелік треба організувати або якусь іншу базу даних?
ВідповістиВидалити@bibusenko1 ого, який азарт! :) Пане, бачите?
А у Вас, може, є якась думка - заради чого його проводити, що корисного можемо зробити?
Підтримую pan.bibliotekar! Якщо шось - чим зможу тим і допоможу і підскажу! :)
ВідповістиВидалити@Ганна
Я в нас пробував робити базу даних сценаріїв, по нашій бібліотечній системі... Але потім не було часу і тд і тп...
@Джек-Стрибунець
ВідповістиВидалитио, цікаво, дякую! це вже конкретика. То, можливо, вдасться знайти волонтерів, які б допомогли з базою даних? Як каже Пан, це можна було б зробити дистанційно?
@Ганна
ВідповістиВидалитиЗвичайно можна і дистанційно... Можливо на Новорічні вихідні і відкопаю свої початки роботи, а там ще кого з друзів загітую... та під плящу пивка і доробимо... ))))))))))
@Джек-Стрибунець - :)))) супер! ну, то тримайте нас у курсі - буде цікаво дізнатися про результати. Оце я розумію - справжнє бібліотечне АйТі-життя починається!
ВідповістиВидалитиРеально-дистанційний хакатон (вимовити з першого разу не змогла :)) у бібліотеці - це щось новеньке та цікавеньке. Давайте!! Я ... морально вас підтримаю :)
ВідповістиВидалити@Pani Ne Bibliotekar
ВідповістиВидалитио, у наших лавах ще більше прихильників - значить, нас не подолати! Чудово. Будемо чекати новин з Волині. Джек-Стрибунець, якщо можемо чимось допомогти, кажіть. Відчуваємо, що у Вас намічається грандіозний хакатон!
Ну якщо не поїду на Новорічні вихідні на Буковель на лижах кататись - цим і займуся... :))))) Кидайте свої ідеї, можливо в колективі вони зробляться набагато швидше, ніж доробиться моя база! :)))))))))))))))))))))))))))
ВідповістиВидалитиНу, пропускати Буковель і законний відпочинок навіть заради хакатонів навряд чи варто :)) А щодо ідей - так, супер, колективним розумом до чогось дійдемо :))
ВідповістиВидалитиhttp://theoryandpractice.ru/posts/3724-luis-von-an-pridumal-kak-antiboty-pomogut-otsifrovat-vse-knigi-v-mire дванольно, бібліотечно
ВідповістиВидалити@Etain
ВідповістиВидалитио, клас! зараз глянемо.
@Etain вражає - що ж, сила завжди в технологіях, ну, майже :)
ВідповістиВидалити