середа, 2 квітня 2014 р.

Вітання від бібліотечної Латвії!


Як ми, себто молоді українські бібліотечні лідери, у Латвії навчались... Дуже добре навчались! І справді є, що запозитичи. Але все по порядку. З 23 по 28 березня група молодих бібліотекарів, які пройшли конкурсний відбір та стали фіналістами програми "Лідерство", взяла участь у навчальній подорожі до бібліотек Латвії для обміну досвідом та запозичення найкращих практик. Програму організувала українська НУО "Творчий центр Каунтерпарт", яка виграла відповідний конкурс програми "Бібліоміст". Ми відвідали бібліотеки Юрмали, Вентспілса, Риги - Національну бібліотеку Латвії та Ризьку центральну бібліотеку. Особливі спогади залишились від відвідання бібліотеки у місті Кулдига, яка розташована у колишній синагозі.

Від себе можу зазначити, що побачила багато цікавих речей - від значних, технологічно серйозних інновацій до класних "фішок", які відносно легко впровадити у своїй бібліотеці. Ну, наприклад, класний електронний каталог та багаті цифрові ресурси на сайті Нац.бібліотеки Латвії або фотопроект "Втрачена Латвія" на тому ж самому сайті. Або ініціатива змінити формальну назву бібліотеки, наприклад, з "бібліотека-філія №33" на "бібліотека на Прорізній" або "бібліотека "у Анжели" :) які, без сумніву, швидше запам'ятаються користувачам. Саме так зробила бібліотека-філія Ризької центральної бібліотеки, яка тепер має назву "Авотс" (джерело), що походить від назви відповідного району міста. Чи назвати користувача "клієнтом", що відповідно орінтує бібліотеки на маркетинговий бізнес-підхід.

А от, наприклад, поставити такий вазончик, думаю, буде нескладно, а як цікаво з точки зору бібліотечного дизайну ;) або зробити кожен місяць у бібліотеці тематичним для користувачів, березень, як варіант, котячим ;) і організувати ось таке "котяче дерево" і проводити відповідні заходи для відвідувачів - приклад Ризької центральної бібліотеки. Чи проводити "читання у вікна" для маленьких користувачів, якщо у вас гарний вид з вікна, як робить знов-таки дитячий відділ Ризької бібліотеки.Надзвичайно зворушливим було тепле ставлення латвійських колег - мало не в кожній відвіданій бібліотеці Риги був організований український куточок, спеціально для нас. Дуже приємно!


Ну і, без сумнівів, вразила нова будівля Національної бібліотеки Латвії - яка вже стала справжньою окрасою міста і має назву "Замок світла". Бібліотека вмістить 4 млн. найменувань фонду, буде мати кафе, конференц-зал, зали для виставок, простір для проведення музичних концертів, дитячий відділ, а також має на меті сприяти економічному розвитку цього району міста. Просто захват! Офіційне відкритя заплановане на 29 серпня - занотуйте цю дату!  ;)


Тепер з нетерпінням чекатимемо новин від латвійських колег, а також, сподіваємось, уже дуже скоро почути і розповісти їм та й усій нашій бібліотечній громаді про інновації, впроваджені в українських бібліотеках!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...