четвер, 20 березня 2014 р.

ІТ-школа для НУО

18 березня я взяла участь у ІТ-школі для НУО і тепер поспішаю поділитися цікавими ІТ-новинами. Перш за все хочу зазначити, що ця Школа є першою у серії заходів, що триватимуть протягом року, отже слідкуйте за новинами від Microsoft!

Всього до кінця 2014 року буде проведено 4 тренінги, на яких заплановано охопити близько 500 учасників з громадських організацій по свій Україні.

Школа проводилась у співпраці з ІСАР "Єднання", який представив чудовий ресурс NGO Marketplace, де громадські організації можуть обмінюватися ідеями та залучати експертів і волонтерів для власних проектів, а також запропонувати власні експертні послуги. Радимо заявити про себе та скористатися можливістю розвитку своєї організації.

Також представили програму Microsoft YouthSpark (для молоді) і Microsoft Sortware Donations, за якою можна отримати безкоштовне програмне забезпечення для громадських організацій. Мейл для подання заявки - ngo-ua@microsoft.com.

Зокрема, пропонується безкоштовний Office365 для НУО, серед переваг: Exchange - створення корпоративноi ел.пошти з власним доменом (дуже круто для піару), SharePoint - корпоративний портал з можливiстю створення внутрішніх та зовнішніх сайтiв, ведення баз даних, Lync - iнструмент для онлайн-конференцiй.

Також - увага! - пiдтримка операційної системи XP припиняеться 8 квiтня 2014!

Прощавай, XP! :)
Розповідали про таємничий CRM, про який багато чули, але не всі можуть пояснити, що це таке)) і про що, власне, сперечаються, самі фахівці. Отже, у двох словах, це система управління відносинами з клієнтами (від англ. Customer Relationship Management) - програмне забезпечення, що дозволяє планувати та розвивати відносини з клієнтами і партнерами організації або проекту, а простіше кажучи, автоматизувати. Уявіть собі, програми для роботи з документами, графіками, проектного менеджменту, чат, соціальну мережу разом - ось це приблизно воно й буде. І це також пропонує Майкрософт :)











Серед представлених історій успіху вразила про технології Майкрософт для молоді з особливими потребами, яку емоційно розповів Валерій Панько з організації "Аюрведа", м. Біла Церква.

Отже, слідкуйте за новинами, долучайтеся до згаданих проектів і беріть якомога більше того, що дають безкоштовно! ;) Сподіваємось, це буде корисно!

середа, 12 березня 2014 р.

Комунікаційна діяльність найсильніших громадських організацій у 2014 р.

Друзі, цікаве дослідження про ефективну комунікацію громадських організацій. Думаю, буде корисно й нашому сектору. Ділюся!

"Досвід організацій громадянського суспільства (ОГС) США в реалізації комунікаційної діяльності може бути справді корисним для українських організацій. Громадянське суспільство саме цієї країни знаходиться на одному з найвищих рівнів розвитку в світі.

Про дослідження

Дослідження здійснене шляхом опитування 2 135 ОГС. 88 % з них знаходиться в США, 6 % - у Канаді, 6% - в інших країнах. 23 % опитаних організацій займаються соціальними послугами, житлово-комунальними питаннями, 16 % - працюють в сфері освіти; 10 % - в сфері громадського здоров’я. 60 % опитаних – виконавчі директории,  директории з комунікацій, директории з розвитку ОГС; 40 % - працівники ОГС, залучені до комунакаційної/маркетингової діяльності; 20 % - працівники ОГС, залучені до розвитку/фандрейзингу.

Основні висновки дослідження 

Комунікаційні цілі ОГС
  • Основні цілі комунікації ОГС на 2014 р.: залучення нових донорів (53%), залучення ширшого кола громадськості (49%), підвищення впізнаваності бренду ОГС (39%).
  • 34 % виконавчих директорів і 16 % директорів із комунікацій ОГС зазначили головною комунікаційною ціллю на 2014 р. утримання донорів.
  • Великі ОГС приділяють більше уваги впізнаваності бренду організації та інтелектуальному лідерству, аніж менші ОГС.
  • Менші ОГС зосереджуються більше на залучення волонтерів та їх утримання, аніж більші ОГС.
Виклики ОГС в сфері комунікаційної діяльності
  • Недостатність часу, коштів, чіткої стратегії – основні виклики для комунікаційної діяльності ОГС у 2014.
  • 57 % працівників ОГС, що займаються комунікаціями, відзначають перезавантаженість роботою.
Найчастіше використовувані ОГС комунікаційні канали
  • Найбільше часу ОГС в 2014 р. присвячуватимуть таким комунікаційним каналам: електронні інформаційні бюлетені, Facebook, івент-маркетинг (маркетинг подій).
  • Представники ОГС стверджують, що особисті презентації та електронні інформаційні бюлетені є найефективнішими комунікаційними каналами.
  • Особисті зустрічі більш важливі для менших ОГС, аніж для великих.
  • Співпраця зі ЗМІ та друковані матеріали важливіші для більших ОГС, аніж для менших.
Засоби комунікації
  • Веб-сторінку організації ОГС визначають як дуже важливий засіб комунікації 62% опитаних ОГС, маркетинг електронною поштою – 54%, соціальні медіа – 50%,  особисті зустрічі – 41%, співпраця зі ЗМІ – 29%.

Соціальні медіа
  • Найважливішими серед соціальних медіа ОГС відзначили: Facebook (зазначили 95% опитаних), Twitter (64%), YouTube (38%), LinkedIn (26%).
  • ОГС у 2014 р. більше схильні експериментувати з сервісами Instagram (30%) і Pinterest (29%).
Електронна пошта
  • Третина ОГС у 2014 р. планують надсилати адвокаційні матеріали принаймні щомісяця.
  • 59 % ОГС у 2014 р. надсилатимуть електронні бюлетені принаймні один раз на місяць.
  • Асоціації найчастіше комунікують  зі своїми членами електронною поштою, аніж інші ОГС.
Друковані матеріали/ регулярна пошта
  • Найпопулярнішим серед ОГС у 2014 р. будуть щоквартальні друковані інформаційні бюлетені. Третина опитаних організацій не збираються взагалі друкувати такі матеріали.
У разі зацікавлення отримати повний україномовний текст дослідження, просимо звертатися до компанії Civic Translations

CIVIC Translations – спеціалізована на третьому секторі компанія з 10-річним практичним досвідом роботи в цій сфері, що надає послуги перекладу та консультаційну підтримку громадським організаціям. 
Civic Translations переклала для Вас основні висновки дослідження Nonprofit Communications Trends 2014 («Тенденції комунікаційної діяльності громадських організацій 2014»), здійсненого організацією Nonprofit Marketing Guide.  Англомовний текст дослідження нам люб’язно надано ГО «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський простір».

вівторок, 4 березня 2014 р.

Отже, який він, день з життя бібліотеки?

Дуже цікавий та насичений - інколи рутинний, інколи настільки швидкий, що голова обертом йде! Ніби трохи оговтались від нинішіх подій або, радше, виробився певний імунітет, як би дивно це не звучало, до стрічки новин в Інтернеті і хочемо підбити підсумки міжнародної онлайн-акції "День з життя бібліотеки", до якої - дуже активно, зазначу! - долучилася й Україна.

Але перед цим хочу все ж привернути Вашу увагу, дорогі друзі, до ініціативи Української бібліотечної асоціації - Утворення національного комітету Блакитного Щита після буремних подій у Києві - адже це також, без сумніву, наші бібліотечні дні! Нова організація реагуватиме на всі кризові ситуації, які можуть вплинути на стан культурної спадщини.

Отже, щодо акції прості цифри: її веб-сторінка отримала 100 Like, 54 коментаря, 89 людей поділились цієї заміткою. Ініціативу підтримало навіть Міністерство культури АР Крим!
Нам дуже приємно, що ідея мала такий резонанс, а ми завдяки цьому краще дізналися про ваше бібліотечне життя, ну майже реаліті-шоу! ;)

Отже, ділимось деякими з історій, що нам розповіли:

Один день из жизни АБОНЕМЕНТА Миколаївської обласної бібліотеки для дітей



День з життя Луганської обласної бібліотеки для юнацтва:

"12 февраля в Аrt-Fashion-Лаборатории прошло открытое занятие, посвященное Дню Святого Валентина. А в этот день традиционно дарят друг другу трогательные открытки-валентинки, часто самодельные, цветы, конфеты, мягкие игрушки, разные оригинальные сувениры… Участники арт-лаборатории, взяв в руки все самое необходимое - карандаши, цветную бумагу, клей, ножницы, с воодушевлением, погрузились в мир творчества. С любовью и радостью сотворили милые подарки для родных и друзей."

До речі, бібліотека розповіла, що 14 лютого - не тільки День Святого Валентина... а що ще - дізнайтеся на сайті бібліотеки!

В Херсонській обласній бібліотеці для дітей відбувся святковий бал, на який завітали справжні чарівниці, феї та казкові створіння

Небанальний, зауважте ;) захід про Шевченка для дітей, який також провела Херсонська обласна бібліотека для дітей  Сподобалася його цитата, якої, зізнаюся, я не знала: "Мене люблять діти, а кого люблять діти, той ще не зовсім поганий чоловік»

Чернігівська бібліотека Ім. О.П.Довженка провела День дитячої книги



А Кримська дитяча бібліотека ім. Орлова запропонувала познайомитися з чарівним півостровом за допомогою віртуальної абетки "КРИМ"


Також у бібліотеці ім. Орлова ‏@OrlovkaLib відбулося свято на День Св.Валентина, і як кажуть колеги "Мальчикам удалось пригласить девочек на свидание =)


Сподіваємось, наступного чи вже цього  - навіщо довго чекати? - року буде проведено подібну цікаву акціїю. А то ми без Ваших історій засумуємо ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...