середа, 27 липня 2011 р.

Cоціальна ініціатива «Київстар» — посібник з безпеки дітей у соціальних мережах

    Дослідження української Інтернет-аудиторії свідчать про її зростання, зокрема, прогнозується, що в 2011 році проникнення інтернету в Україні досягне 40%, а реальна аудиторія Інтернет-користувачів в Україні якщо враховувати дітей молодших 15 років, становить до 17 млн. 
     Водночас дедалі більшому числу людей стає очевидним, що Інтернет і його ресурси - це не панацея і не манна небесна, а ще один інструмент і користування ним вимагає певних навичок і культури, зокрема, коли йдеться про "молодих да ранніх". 
     Скільки з Вас стикалися з "сина за вуха з Вконтакте не витягнеш!", "я забороняю своїм дітям заходити в соцмережі!",  "у підлітків вже Інтернет-манія"? Беру на себе сміливість сказати, що чимало. Сама стикалася. Отже, тим краще, що цю проблему усвідомлює великий бізнес і пропонує конкретні рішення.

Компанія «Київстар» оголошує соціальну ініціативу — створення посібника з безпеки дітей в соціальних мережах та закликає всіх небайдужих до участі в його написанні.

«Київстар» пропонує всім соціально активним людям, користувачам соцмереж, блогерам, твітерянам, турботливим батькам долучитися до написання посібника про безпечне поводження дітей у соціальних мережах.  Посібник, створення якого ініціює компанія «Київстар», покликаний навчити дорослих правильно користуватися відкритими ресурсами, сформувати культуру поведінки в соцмережах.

понеділок, 25 липня 2011 р.

На сьогодні мої улюблені слова: флеш-моб і теракота

Приєднуюсь до ініціативи Майстрині хитросплетінь та Споскуниці книгою і нарешті ділюся нашвидкуруч зробленим колажем.

Суть гри полягає в тому, що "ви фотографуєте у себе вдома будь-які 9 предметів певного кольору і розміщаєте посиланння на свій флеш-моб у коментарях до цього посту і відповідно у своєму блозі. Нижче опишіть, що зображено на кожній картинці. Звертайтеся, щоб отримувати завдання-кольори. А Ви у свою чергу будете давати завдання кожному, хто захоче, у своєму блозі.».

Моїм завданням був теракотовий колір, вибачте, якщо я не до кінця зрозуміла тонкощі цього відтінка чи в мене не так багато було в оточенні цих самих теракотових речей, але от найближче, що потрапило до об'єктиву (вдома і на робочому місці):



пʼятниця, 22 липня 2011 р.

Помічник допоможе організаціям у створенні ефективних волонтерських програм

Враховуючи те, що бібліотечна країна готується до або вже розпочала реалізацію різноманітних проектів по роботі з волонтерами, в тому числі до ЄВРО-2012, пропонуємо нашим ентузіастам скористатися таким корисним ресурсом, як помічник "Волонтерський менеджмент", який люб'язно надав нам у користування наш давній друг, бібліотечний шанувальник і партнер - ресурсний центр "ГУРТ". 

Гарного вам перегляду! І також зверніть увагу на чудові приклади волонтерських програм та проектів, які були здійснені останнім часом в Україні, що подаються наприкінці цього чудового посібника.

Даьош літній читальний зал у кожній області!

Ну про що ще писати літом у бібліотечному блозі, як не про бібліотеки під відкритом небом, які ростуть по всій країні щодня немов гриби після дощу??? :)

Вітання Кіровограду та універсальній обласній бібліотеці і гарного літа вам і вашим (новим) користувачам!

 

четвер, 21 липня 2011 р.

Ще одна літня ідея для бібліотек

:))) Дякую за наводку Спокусниці! А Ви не хочете спробувати, Вас ще не спокусили? :)

Якщо серйозно, може бути цікавим ресурсом для Ваших користувачів, навіть більше користувачок, особливо для маленьких принцес, як і з АйТі на ти.

Аня Тараненко

Котофейская Машина открыла ваш истинный облик!

Ты настоящая кошка-фея. Хотя ты очень хорошо маскируешься, тебя все же можно вычислить по чудесам, которые происходят вокруг тебя!

Какая ты кошка?

Просування бібліотек у Facebook

    Дорогі друзі, щось довгенько ми не чулись, все бігаємо як Фігаро там, Фігаро сям, дехто вже й у відпустках і, сподіваюся, читатиме цей пост зі свого смартфона, напівзарившись у пісок Ялти чи інших екзотичних пляжів. А, може, й з ноутбука, який надасть пляжна бібліотека, хтозна? Особливі ставки на Одесу ;)
    Власне, я спілкувалася останнім часом з Вами через Facebook. Правда те, що за останні десь півтора-два роки у цій мережі з'явилося багато бібліотекарів і бібліотек і від цього радісно, адже коло нашого спілкування розширюється.
    Хотіла запитати - чи багато з тих із Вас, хто має профіль у  Facebook, отримував повідомлення "бібліотека Х запрошує Вас дружити" або бачив "бібліотека Х має .... друзів"? Думаю, бачили.
    Але. Хочу звернути Вашу увагу на єдину простеньку річ -

особистий профіль і "друзів" можуть мати люди.
а для організацій мають створюватися сторінки, які мають "прихильників", або "людей, яким це сподобалось".


для обговорення різних тем можуть створюватися групи (можуть бути закриті і відкриті).



     Також зауважте, що, коли людина реєструється у Facebook, вона має вказати своє справжне ім'я і прізвище, на відміну від, скажімо, Вконтакте, де запросто можна зустріти Натешеньку *Пупсик* Іванову.
     Отже, колеги, радимо створювати сторінки Ваших бібліотек, а для того, щоб отримати більше позначок "подобається" і більше прихильників, може кидати лінки на сторінку Bibliomist у Facebook, щоб більше людей побачило і "лайкнуло".
     Окрім того, ось непогана стаття, присвячена бібліотекам у Facebook. Сподіваюся, це буде корисно Вам і Вашим бібліотекам онлайн, до зустрічі!

понеділок, 18 липня 2011 р.

Одеська бібліотека на пляжі відкриває новий сезон

Тільки подивилась відео про неймовірно чудову дитячу "Литературную лужайку" з м. Миколаєва, як око вихопило наступну новину: "На одесском пляже снова заработала библиотека."

Ну, от такі ці одесити хитрющі - вміють одночасно і працювати, і відпочивати :). Цікаво, що цього разу ініціатором такої нестандартної бібліотечної роботи є не бібліотечна установа, а рух "Вперед", що підгледів таку ідею в одній із європейських країн. 

Шкода, що в Києві моря немає... Але є Дніпро і купа пляжів з відпочиваючими, які часто не в захваті від низькопробного музону та шашличного сморіду. Хочеться вірити, що з часом і ми на своїх пляжах побачимо щось подібне на одеський бібліотечний сценарій...  

четвер, 14 липня 2011 р.

Ще трохи про майбутні плани. Наших бібліотек

Минулого тижня трохи філософствували та жартували про майбутні плани програми "Бібліоміст", а цього тижня випала нагода трохи дізнатися про плани та потаємні мрії деяких з наших найкращих бібліотек. 

А випала ця нагода під час семінару "Розроблення проектів інноваційних послуг у бібліотеках", що проводився програмою "Бібліоміст" у Києві для переможців та найактивніших учасників 4-6 раундів конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами.

На жаль, я змогла взяти активну участь лише у першому дні роботи і шкодую, що не прослухала всіх презентацій. Ну... зато може пізніше перегляну всі їх звіти :). Але навіть від одного дня залишилася маса приємних, а іноді й несподіваних вражень. Коротенько ділюся деякими з них:

- З очікувань від семінару від наймолодшого учасника: "Я - новий працівник бібліотеки. Хочу отримати від семінару багато знань, а потім повернутися назад і навчити всіх їх" :)

- Найцікавіші проектні ідеї, розроблені під час семінару: бібліотечний перон - біб. пункт на залізничній платформі замість кілометру бетону, снця і дощу (цікаво, коли вже з'явиться бібліотечний причал - літо на дворі!), інтерактивний музей свого міста з user-generated content, Profi-Club та Rotary Club, лялькотерапія для дітей. Ну, а мене підкорила вже втілена Антрацитівською бібліотекою в життя ідея соціального бібліотечного таксі. 

  
Впевнена, ідей було би вдвічі більше, якби дали вдвічі більше часу, але Бібліоміст так замучив бідних учасників  розробив таку насичену програму заходу, що інші ідеї ми напевно побачимо вже в нових грантових заявках. Учасники лише встигли швиденько озвучити такі свої давні мрії, як мультимедійні кімнати для дітей та електронні журнали для молоді і поділитися своїм досвідом нових бібліотечних партнерств (зоопарк, планетарій, фітнес-клуб, лікарня, транспортні служби, ТВ канали, волонтери Корпусу Миру).

Хотілося би також бачити у цьому переліку більше бізнес- та фінансових установ, як, наприклад, у Херсоні, але думаю, що це просто питання часу. Тим більше, що ми вже маємо перший бібліотечний проект, націлений на економічний розвиток місцевої громади - створення онлайн-мапи інвестиційно- та туристично-

четвер, 7 липня 2011 р.

Трохи про майбутні плани

Останнім часом помітила таку тенденцію, що біб блогери діляться або списком тем, обговорювати які вже давно набридло нецікаво (до речі, цілком поділяю "електронна книга проти паперової", "чи потрібні бібліотеки в 21 столітті" та "чи потрібен блог бібліотеці"), або привертають увагу до питань, які ніби дуже цікаві й актуальні, але в рішенні яких досі не проглядається жодного прогресу.

Нас з колегами часто (я би сказала навіть постійно-періодично) також розпитують - а які ваші  плани й цілі на найближчі декілька років, а яким проектам будете приділяти найбільшу увагу, а що цікавого/нового планується в програмі "Бібліоміст"? Подумала, що цього чудового святкового дня, 7 липня 2011 р. вже настав час таки трохи "розкрити карти" та розповісти широкій громадськості про наші найпотаємніші цілі.

Отже, спочатку ми провели серйозне соціологічне опитування в народі на одну з популярних у суспільстві й ніби далеких від бібліотечної справи тем.

Воно виявило, що:
1) насправді не існує жодної далекої від бібліотеки теми      
2) в системі життєвих цінностей сучасних молодих людей бібліотека та читання існують, але посідають лише відповідно 12 та 13 місця за 15-бальним рейтингом.

Відповідно, нашою основною ціллю на найближчі декілька років буде, як ви вже напевно здогадалися, піднесення бібліотеки та читання як мінімум до першої п'ятірки. Звичайно, із вашою допомогою :)

понеділок, 4 липня 2011 р.

Репортаж з Польщі: День четвертий - особливий, підсумковий.

Минулої п'ятниці наші лідери благополучно повернулися додому, хоча погода була, м'яко кажучи, не льотна, і Київ зустів їх дощем і калюжам десь до коліна. Але хто, як не лідери, знають, що світло йде з нас самих, тим паче, у рідній Батьківщині в колі друзів і на фоні мобільників, що дзеленчать від дзвінків рідних?
Але до справи - сьогодні представляємо Вам фотозвіт завершального дня навчального поїздки до Польщі.

Бібліотеки м.Величка на вістрі часу «Cet on-line Week»

Приємні хвилини першої зустрічі з директором Муніціпальної бібліотеки.
Тепле, дружнє спілкування з коліжанками. Про наболілі проблеми - без мовного бар’єру.

Невеличкий простір – великі можливості...



Ай-стоппер: Бібліотечні теплі, кольорі ліхтарики запрошують «чительників» до книги, до читання, до спілкування.


Бібліотека рукописно увіковічнює свою історію.

Візьми в руки книгу. Вивчаємо та запрошуємо до вивчення

пʼятниця, 1 липня 2011 р.

"Від столиці до столиці: гостини у Пана Бібліотекаря..."

А сьогодні представляємо Вашій увазі День 3 подорожувань і навчань нащих Лідерів бібліотечної справи. Буде не тільки, знаєте, про візити-формальності, але й про сни та потаємні мрії... :) Цитую:
"Від столиці до столиці: гостини у Пана Бібліотекаря..."

День третій. 7:00.
Група лідерів залишає столицю Польщі Варшаву та прямує до Кракова.

Зупинка перша. 9:30 «Посол Програми розвитку бібліотек (FRSI).
Візит до Муніципальної бібліотеки м. Ільза. Маленька бібліотека з величезним потенціалом – переможець І раунду та Посол Програми розвитку бібліотек (залучає інші бібліотеки до партнерства з Програмою), воєводський (обласний) координатор загальнопольського проекту «Ціла Польща читає дітям». За підтримки FRSI бібліотека реалізує проекти «Традиція – душа народу», «Читання залишиться в серці».

Зупинка друга. 12:30. Перша зустріч з паном бібліотекарем.
Прискорення пульсу... Приємна несподванка :) На порозі модернової воєводської бібліотеки м. Кельце нас зустрічає директор – польський пан бібліотекар з колегами.
Модернізація всюди: Віртуальна бібліотека, відкриті фонди, сучасні засоби безпечного оцифрування докуметів, безбар’єрний доступ для неповносправних людей, медіатека, сучасні системи охоони та збереження фонду. «Родзинка» бібліотеки – зібрання стародруків (понад 6 тис. Книг, виданих до 1800, найстаріше видання – часів Гутенберга.

Зупинка третя. 15:15. Друга зустріч з паном бібліотекарем.
І знову бібліотека, і знову зустрічає нас польський пан бібліотекар – директор Муніципальної бібліотеки м. Пєкошув. Ця бібліотека за підтрики Програми розвитку бібліотек реалізує проект зі створення відео-спогадів старожилів громади та веде хроніку подій містечка на бібліотечній веб-сторінці.

20:00. Зігріті чоловічою увагою, сповнені емоцій і натхнення ми прибули до вечірнього Кракова.

00:50. Не спиться... Ось допишемо пост і нехай нам насниться... Пан бібліотекар...



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...