пʼятниця, 29 квітня 2011 р.

Примножуємо соціальний капітал

Матері Карла Маркса:
- "Ваш син написав "Капітал"
- Краще б він його мав!


Впевнені, що в нинішніх реаліях йдеться про капітал соціальний - професійні та соціальні мережі, налагодження професійних контактів, формування довіри та підтримка базових цінностей для досягнення особистого і кар'єрного успіху.

Отже, не пропустіть!

Презентація книги Олени Лазоренко «Соціальний капітал: соціальні та професійні мережі в Україні»

Представники публічних бібліотек та освітніх /наукових закладів на підставі письмового запиту від їхньої організації на адресу ГО «Жіноча Професійна Ліга» отримують книгу БЕЗКОШТОВНО під час презентації.



Ресурсний центр для випускників в Києві
Четвер, 19 травня 2011, 18.00-19.00


Адреса: Еспланадна 20, 6 поверх, Київ. Їхати: станція метро «Палац спорту»

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією. Для загальної реєстрації general@alumnicenter.kiev.ua


ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ БІБЛІОТЕКАРІВ okoroliuk@irex.ua
(контактна особа – п.Олена Королюк)


Публікація розрахована на тих, хто цікавиться концепцією соціального капіталу, проблематикою формування довіри у суспільстві та до його інституцій, потребує додаткової інформації про створення і розбудову соціальних та професійних мереж, підтримки базових цінностей у суспільстві.

Брошура стане у нагоді

четвер, 21 квітня 2011 р.

Вдаримо весняним велопробігом по автобану?!

Запросив мене сьогодні один молодий, але дуже перспективний бібліотечний функціонер ... та ні, не на побачення :), а на "велопробіг бібліотекарів, читачів і всіх любителів книги, бібліотеки і велосипедів", який буде організовано на День бібліотекаря у Польщі - 8 травня.

Навряд чи доберусь до Лодзя до 8 травня, та й свій старий добрий "Ровесник" останній раз витягала років з 20 тому, але от за поляків пораділа від всієї душі: от вміють люди День Бібліотекаря святкувати :))

Виявляється, що така акція проводиться у м. Лодзь починаючи з 2010 р., організатор - Секція бібліотек недержавних ВНЗ міста Лодзь (переклад вільний), акція проходить за підтримки ще декількох партнерів та спонсорів.

Цілі проекту:
* Інтеграція бібліотекарів в межах бібліотечного середовища;
* Боротьба зі стереотипним сприйняттям бібліотекаря, створення позитивного іміджу професії;
* Популяризація бібліотек та читання;
* Популяризація велосипедного транспорту як способу пересування.
 
А виглядає це все як велопробіг організованої (та, думаю, відповідним чином брендованої) колони з бібліотекарів та всіх їх друзів, яка організовано рухається кілька десятків кілометрів повз численні бібліотеки, книгарні та інші установи та місця, пов'язані з письмовим словом. Акція відкрита, супроводжується бук-кросингом, різними додатковими культурно-розважальними та мистецькими імпрезами (заходами), пікніками та розіграшами призів.

Пригадую, хтось нещодавно казав, що Український дім не може вмістити весь творчий потенціал та багатогранність українських бібліотек, і що час вже виходити за межі бібліотечних екшенів у чотирьох стінах. Погоджуюся :), тим більше що сусіди вже демонструють гарні альтернативні рішення...  

вівторок, 19 квітня 2011 р.

Таки тренінг!

Наразі пишу з останннього із серії тренінгів для тренерів Регіональних тренінгових центрів, що проходить у перлині Чорного моря. Абсолютно незабутні враження - непередаваємий одеський колорит робить свою справу.


Тренінг присвячений інтерактивним методам навчання доросло аудиторії та створення ефективних презетацій. Традиційно проходить гарно, ігри (особливо два дотики) йдуть на ура - судіть самі по фото ;)

понеділок, 18 квітня 2011 р.

ICTV про Ярмарок бібліотечних інновацій

Влучні коментарі щодо сучасного стану бібліотечной справи в Україні від Володимира Яворівського та Любові Варюхіної (Миколаїв): 


пʼятниця, 15 квітня 2011 р.

До чого дійшов прогрес, або вкалывает человек



Саме так, любі друзі. Сьогодні вкаливати довелося людині, а саме Вашій покірній слузі. Надумала Ваша покірна слуга, що прогрес дійшов до того, що можна запросто конвертувати звукові файли в текстові, але не так сталося, як гадалося.

Ну, зауважимо й те, що лінива покірна слуга не дуже прагнула вручну розшифровувати двогодинну стенограму і вирішила пошукати благ автоматизації.

Що ж результат такий - роботи непочатий край.

Англомовного софта дуже багато, а от навіть російський відшукати дуже проблематично.

Серед рішень, які змогла знайти:

1. Горыныч

Опис і відгуки ніби нормальні, скачати вдалося, але вона в першу чергу передбачає розпізнавання мовлення - треба диктувати в мікрофон, а в мене вже був готовий аудіофайл. До

середа, 13 квітня 2011 р.

Ще раз - вітаємо наших Зірок бібліотечної блогосфери!

... із заслуженою перемогою у Першому національному конкурсі бібліотечних блогів, що проводився програмою "Бібліоміст" за підтримки Microsoft в Україні.

І маємо велику надію, що наступні конкурси як для молодих, так і для досвідчених блогерів - бібліотекарів зберуть набагато більше учасників і вболівальників.

Отже, ось вони - наші герої (власне, героїні :)). Хоча... не можу втриматися... один з героїв із чудового міста на березі Дніпра був дуже близько від перемоги, і ми сподіваємося, що він її отримає наступного разу:



1. Номінація «Найкращий блог бібліотеки»

Світлана Калініна (Центральна бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко, м. Миколаїв)
Автор блогу "Библиотека города N"

Світлана отримала головний приз Конкурсу - нетбук фірми ASUS від програми "Бібліоміст" та диплом переможця і пам'ятні подарунки від Microsoft в Україні.

 

2. Номінація «Найкращий колективний блог про бібліотеки»

Сніжана Кисельова, Наталія Невмержицька, Оксана Стіна, Наталія Солдатенко (Національна бібліотека України для дітей, м. Київ)
Автори блогу «НБУшка»

Авторський колектив отримав цифрову відеокамеру та від програми "Бібліоміст" та дипломи переможців і пам'ятні подарунки від Microsoft в Україні.

 

3. Номінація «Найкращий авторський блог про бібліотеки»

Тетяна Ярошенко (Наукова бібліотека НУ «Києво-Могилянська Академія», м. Київ)
Автор блогу «Могилянська бібліотекарка»

Тетяна, яка на жаль не змогла взяти участь у церемонії нагородження особисто, отримала цифрову відеокамеру та від програми "Бібліоміст" та диплом переможця і пам'ятні подарунки від Microsoft в Україні.
Бібліоміст зобов`язується зберегти та передати п. Тетяні її приз, диплом та подарунки по її поверненні в Україну. Єдине, що не зможемо передати - то це поцілунок від Миколи Томенка :).

 

4. Номінація «Книги. Читання. Інформаційні технології»

Євгенія Кулик, Тетяна Якушко (Державна бібліотека України для юнацтва, м. Київ)

Авторський колектив отримав цифрову відеокамеру та від програми "Бібліоміст" та дипломи переможців і пам'ятні подарунки від Microsoft в Україні.


Також, під гучні оплески аудиторії Microsoft в Україні відзначив добре відомих всій бібліотечній спільноті Пана Бібліотекаря та Наталію Мірошніченко @om222 особливими дипломами та пам'ятними подарунками за їх значний внесок у розвиток бібліотечної блогосфери в Україні. Трохи раніше я писала, що на жаль, ці рідкісні кадри не попали до об'єктивів та відео камер наших фоторепортерів. Але зараз, за тиждень після завершення Ярмарку, спільними зусиллями нам таки вдалося знайти фото наших героїв, тому хоч "трохи" із запізненням, але з величезним задоволенням ділюся ними з читачами нашого блогу.

Один з цікавих відео-репортажів про Ярмарок бібліотечних інновацій

Сьогодні повернулася з регіонального Форуму соціальних інвестицій, який традиційно організовує для діалогу між донорами, владою ат третім сектором Фундація імені князів-благодійників Острозьких та Асоціація міст України у  м. Рівне. Інакше би виклала декілька цікавих новин, відео та фото-репортажів про Ярмарок ще вчора :)



Виправляюся, згодом буде більше. Щоправда, таки 25, а не 20 млн :).

А поки що ми хочемо щиро подякувати всім учасникам, партнерам, презентерам, волонтерам та гостям Ярмарку за активну участь у цьому заході та за підтримку. І вітаємо чисельних переможців та призерів Конкурсу інноваційних бібліотечних послуг та Першого національного конкурсу бібліотечних блогів, яких так щиро цілували Микола Томенко та  Ярина Ключковська з Microsoft :). Вичерпний фото та відео-репортаж із заходу можна знайти на веб-порталі ГУРТа - тут.


А на YouTube каналі програми "Бібліоміст" вже розміщено нове відео про інноваційні бібліотечні послуги та промови деяких VIP- доповідачів Ярмарку.    

пʼятниця, 8 квітня 2011 р.

Бібліоміст & Бібліонет - так багато спільного



Продивилася сьогодні одне з румунських відео про розвиток бібліотек в Румунії, якого не бачила раніше. Цікаво, як багато спільного - навіть ззовні і зсередини українські та румунські книгозбірні виглядають практично ідентично :)


вівторок, 5 квітня 2011 р.

Меняю лыжи на байдарку, меняю палку на весло

Або про те, як працює соціальне підприємництво. Починаючи з 2011 р. (як стверджує даний відео-ролик) вже й в Україні.

Вітання першим (а заодно й другим) фанам байдарок і каяків! До речі, гарна новина: у нас ще ду-уже багато річок, потенційних спонсорів та неопробуваних маршрутів :)


Решту відеороликів, поданих випускниками програми "Громадські зв’язки" на конкурс "Громадські зв’язки 2.0 - зроблено в Україні" можна передивитися на веб-сайті цієї програми.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...