Автопрокат (гостьовий пост)

Шановні автобанці!

Ми, постійні водії "Бібліотечного автобану", добре розуміємо, що в наш час, коли життя таке дороге коли темп життя не дозволяє людям ані розслабитися, ані витрачати свій дорогоцінний чи то робочий, чи то вільний час на щось на зразок онлайн-творчості, не кожен бібліотекар або друг бібліотеки може собі дозволити вести та постійно підтримувати цікавий/гарний/якісний блог чи навіть мікро-блог.

Саме тому як у звичайному, так і у віртуальному житті вже дуже давно й успішно працює схема "(дорога) річ на прокат". Як це працює на автобані? Дуже просто: не маєте дорогоцінного часу/ресурсів для ведення вашого блогу? Але маєте, що сказати/показати людям? То візьміть наш блог на прокат, хоча б на один день, до того ж абсолютно безкоштовно. А далі побачимо, що (доброго) з цього вийде.

Для того, щоб розмістити свій гостьовий пост на нашому "Автобані", будь ласка надішліть електронного листа з темою "Гостьовий пост" на адресу larisa.laptyeva@gmail.com та додайте до нього власне текст свого повідомлення та (бажано) релевантне фото/зображення/відео. Ми не обіцяємо, що ваш гостьовий пост буде розміщено на "Бібліотечному автобані" миттєво, але обіцяємо, що найближчим часом вас таки почують і побачать всі :)  

Приймаються гостьові пости з будь-якого міста/селища/країни, будь-якою зрозумілою водіям "Автобана" мовою (за вийнятком нецензурної лексики та образливого/дискримінаційного контенту) та у будь-який час дня та ночі  :)

З повагою,
Сервіс бібліотечного автопрокату


6 вересня 2013р.:
А ось і наші перші гості, до того ж давні друзі та партнери програми "Бібліоміст" - представники освітньої платформи EDUkIT, які люб’язно поділилися своїми враженнями від співпраці з бібліотекарями та деякими цікавими спостереженням щодо перспективи розвитку сучасних українських бібліотек. 

Отже, пропонуємо Вашій увазі перший гостьовий пост на "Бібліотечному автобані". Сервіс бібліотечного автопрокату відкрито! Ура!!

Сотрудничество с программой «Библиомост» позволило нам познакомиться с особенными пользователями нашей образовательной платформы «EDUkIT». Честно говоря, мы немного волновались, когда стартовали. Нам казалось, что библиотекарь – это специалист с гуманитарным образованием, а значит, наверняка, далек от технологий и всего, что с этим связано. Как правильно подать материал? Как обучить с максимальным результатом на выходе?.. И другие вопросы ставили себе перед первым тренингом. Но никаких неожиданностей: еще раз убедились, что читающий человек всегда на высоте!

Мы встретили ТАКУЮ БЛАГОДАРНУЮ аудиторию, что все наши сомнения развеялись мгновенно. Cложный материал воспринимался с искренней любознательностью. А удовольствие от процесса обучения (созданию и администрированию библиотечных веб-сайтов на всеукраинской образовательной платформе EDUkIT) получили как тренеры, так и участники.

На протяжении истории проекта мы ведем замечательную «Книгу отзывов», где наши слушатели по завершении тренинга оставляют свои пожелания и впечатления. Очень хочется поделиться этим своим богатством, ведь для нас отзывы наших слушателей – большая ценность.

«Благодарю вас за этот тренинг. Многое узнала, все действительно понятно, но практика нужна, как воздух. Платформа удобна, разработана для нас простым языком. Дело времени и все будет в порядке. Желаю вам для таких, как мы, терпения!» Людмила, Одесса

«Осталось очень приятное впечатление от тренинга! Но очень мало! Хотелось бы позаниматься хотя бы неделю!» Светлана, Одесса

«Состоялся самый полезный и продуктивный семинар за время моей работы в библиотеке» КУ «БРУБС»

«Спасибо «EDUkIT» за возможность учиться!» Виктория, Харьковская область

«Було дуже цікаво! Багато корисної, а головне доступної інформації» Виталина, Полтава

«Я многое впервые освоила здесь, хотя уже давно общаюсь в тематических форумах, делюсь информацией и веду страницу своей библиотеки ВКонтакте» Илона, АР Крым

«EDUkIT + БIБЛIОМIСТ = СУЧАСНА БIБЛIОТЕКА» Обуховичи, Киевская область

«Эти два дня я никогда не забуду. Спасибо за знания, за атмосферу, за поддержку» Людмила, Киевская область

Такая реакция на наш труд, конечно, еще больше вдохновляет и дает осознание того, что мы на правильном пути. На занятиях даже воздух особый, в нем витает дух удовольствия от новых знаний. Наши пользователи не боятся трудностей, верят в себя и понимают, что будущее их библиотеки во многом зависит от них. Есть огромная мотивация, а это уже половина успеха.
Отдельно хочется остановиться на конкурсах, которые проводит «Библиомост». Эти конкурсы дают огромный толчок к развитию и мощный заряд энергии нашим современным библиотекам.

В этом году по случаю пятилетия проекта «EDUkIT» мы провели конкурс «Истории успеха вместе с EDUkIT» при поддержке программы «Библиомост. Вот такие термо-кружки получат победители конкурса, когда мы увидимся с ними осенью 2013 года на образовательной конференции в АР Крым. Спасибо «Библиомосту»!

Нам посчастливилось принимать участие в оценке конкурсных работ «БиблиоКиноФест 2.0». Какие же креативные видео у наших библиотек! Обязательно посмотрите эти видео, они – живые:

- Книжкові мрії Мишка

- Молодежный перекресток: библиотечный формат
- Волшебная сказка «Дорога добра»
- Буктрейлер «Вечера на хуторе близ Диканьки», к 180-летию Н.В. Гоголя –  

- Бути чи не бути? Буктрейлер на книгу «Буба» польської письменниці Барбари Космовської – 

- «Дві хвилини правди»

Мы желаем нашим дорогим библиотекам двигаться дальше, всегда испытывать голод знаний, а замечательной команде проекта «Библиомост» – будущих успехов, никогда не останавливаться на достигнутом, творчества и процветания, совместных проектов с «EDUkIT» :)

Від імені програми Бібліоміст лише додамо та нагадаємо всім малим та великим бібліотекам (та їх філіям), які мріють про гарні, якісні, сучасні та безкоштовні вебсайти, що освітня платформа EDUkIT завжди відкрита для співпраці та чекає на нові заявки від бібліотек. Тренінги зі створення та адміністрування бібліотечних вебсайтів і надалі будуть проводитися тренерами EDUkIT на базі регіональних тренінгових центрів у різних областях України.


Другий гостьовий пост запропонували наші колеги з Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки - переможці 11 раунду конкурсу співпраці бібліотек з місцевою громадою під назвою "Маркетинг та реклама в бібліотеках".  

У дописі розповідається про історію створення яскравих сучасних бібліотечних постерів за участі теперішніх користувачів бібліотеки. З повною версією допису можна ознайомитися тут, і ми сподіваємося, що незабаром наші рівненські колеги поділяться також і знимками власне самих постерів на фоні центральних вулиць міста.

Третій гостьовий пост з ліричною назвою "Грай, кобзо!" надійшов до нас напередодні співочих зимових свят :) від бібліотекарів центральної міської бібліотеки м. Новомосковська Дніпропетровської області. Слухайте, насолоджуйтесь - адже настав час для невеликої музичної паузи у стилі Folk під час подорожі бібліотечним автобаном:





17 листопада  в центральній бібліотеці Новомосковська, за програмою жіночого  клубу «Роксолана» відбувся вечір-зустріч «Грай, кобзо, співай, бандуро!» учасників клубу з  народним ансамблем бандуристів «Сарма». На цій зустрічі провідні бібліотекарі Коряк Т.О. та Дегтяр Н.А. познайомили глядачів з історією українського народного інструменту кобзи-бандури. Кобзарство – унікальне явище не лише української, а й світової культури. Його носії – кобзарі, впродовж століть зберігали духовний генофонд народу, будили в ньому національну свідомість, передавали тисячолітню мудрість, розкривали правду життя, закликали до активності, згуртованості, боротьби зі злом. Кобза і бандура користувалися великою пошаною і любов’ю в українському козацькому війську. Не випадково поет-вольнодумець Т.Шевченко назвав свою першу збірку віршів «Кобзарем», а згодом і сам отримав ім’я великого Кобзаря. І в наш час звучить дзвінка бандура, що зберегла для нас мудрість і душу українського народу.




5 коментарів:

  1. Цікава ідея! Обов'язково щось відправлю!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Чекаємо, п. Ларисо! Але дуже не баріться, бо Бібліоміст (на жаль :)) не вічний

      Видалити
    2. Так, звичайно! Дісно на жаль... Після Ваших слів аж сумно стало... Як ми працювали раніше, до "Бібліомоста"? І що буде з нами далі... Мені приємно, що я співпрацюю з такою гарною організацією і хорошими людьми - представниками програми.

      Видалити
    3. Дякуємо, ми теж отримуємо величезне задоволення від співпраці з бібліотеками і впевнені, що з такими новаторами та ентузіастами бібліотечної справи, з якими ми (реально і віртуально) зустрічаємось щодня на українські бібліотеки чекає чудове майбутнє.

      Видалити
  2. Дякуємо! Обов'язково приєднаємось!

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...