середа, 23 січня 2013 р.

Бібліотечно-партизанські тактики

Колись Оксана Забужко, вітаючи бібліотекарів із їх професійним святом, назвала їх "справжніми партизанами культури". Як на мене, дуже вдало.

Більше того, я хочу дещо розширити думку письменниці та додати, що бібліотекарі, крім цього, ще й є справжніми партизанами маркетингу.

З теорії "партизанського маркетингу":

Партизанський маркетинг означає нестандартність, нетрадиційність, відмова від азбучних істин і підвищену гнучкість, високі результати при обмежених можливостях.
Партизанський маркетинг - це використання проти потужного супротивника точкових ударів і диверсій, відносно недорогих, але дуже ефективних. (Згадайте хоча б "Бібліотечну революцію в Буші" , бібліотечний трамвай та інші види "бібліотечних десантів та мобільних "походів в люди":) Саме в партизанській справі потрібно менше грошей і найбільше мізків.
Що відрізняє партизанську рекламу від інших? По-перше, те, що подібні рекламні акції завжди проводяться на нестандартних рекламних площах. По-друге, зазвичай не афішується, люди повинні помічати її як би випадково. По-третє, якщо партизанська рекламна акція пройшла вдало,то ефект від неї, плюс бонус у вигляді могутнього "сарафанового радіо” перевершить всі очікування.

"Партизанська" маркетингова стратегія підходить, в першу чергу, для невеликих фірм із скромним рекламним бюджетом (іншими словами, для бібліотек). "Партизанський маркетинг" передбачає ведення бізнесу невеликою фірмою за такими принципами:
1.  Замість дорогих рекламоносіїв використовується малобюджетна реклама;
2. Замість масштабних маркетингових досліджень використовується самостійне дослідження ринку;
3. Ретельно обирається цільова аудитория, щоб використання реклами виявилося результативним;
4.  Налагоджуються зв'язки з іншими малими бізнесами (бібліотеками), що дозволяє проводити спільні операції. 

До чого я власне це все пишу - звичайно, щоб підказати новий модний термін для аплікантів 11-го раунду конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами від "Бібліоміст", присвяченого темі "Маркетинг та реклама в бібліотеках"! :)

Також, я впевнена, що експерти даного раунду оцінять використання таких недорогих, але ефектних й ефективних видів бібліотечної реклами, як графіті, стікер-кампанії, прихований та вірусний маркетинг.  

Рекомендую також ознайомитися із іншим корисним дописом на цю тему, який власне і надихнув мене на цю партизанську оду :)


1 коментар:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...