пʼятниця, 11 жовтня 2013 р.

Про "Депутатів на зв'язку", прийом звернень від громадян через Фейсбук та ін. плани наших переможців


Нещодавно вже вкотре офіс програми "Бібліоміст" приймав переможців чергового (12-го) раунду конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами, тема "Бібліотеки та електронне врядування".

Вже традиційно, публікуємо коротенький репортаж з місця подій та черговий раз вітаємо наших переможців і бажаємо їм успішного впровадження нових послуг та піднесення культури електронного врядування у своїх громадах на новий якісний рівень.

А тепер власне про деякі найцікавіші моменти у проектах кожного з переможців: 
Березнегуватська центральна районна бібліотека (Миколаївська область) збирається охопити своїми тренінгами та консультаціями буквально всіх - від ліцеїстів до пенсіонерів та сільських голів. Навчання буде теж таким... всеохоплюючим - починаючи від користування найпростішими найпопулярнішими сервісами на зразок замовлення квитків онлайн і завершуючи користуванням кадастровою картою.

Опиратися на молодих енергійних волонтерів та принагідно розвивати волонтерський рух у місті збирається Центральна міська бібліотека ім. Л. Толстого, м. Шостка (Сумська область). Зрозуміло, що пенсіонерів буде легко спокусити, наприклад, користуванням онлайн-пенсійним калькулятором, а підприємців - поданням електронної податкової звітності чи швидкою реєстрацією бізнесу.  А от чим будуть спокушати молодь - то це, наприклад, віртуальними та реальними подорожами залами
Верховної Ради. 

Барська районна бібліотека розповіла про те, що не збирається відставати від свого найвідомішого в плані розвитку електронного урядування в країні обласного центру (м. Вінниця, "Прозорий офіс") та створить портал Барського р-ну, на який будуть подавати актуальну інформацію 27 сільських рад.А центральна міська бібліотека Світловодської ЦБС (Кіровоградська область) створить віртуальну приймальню та
розгорне консультативно-тренінгову діяльність на базі своїх 5-и бібліотек філій. Незабаром навчені користувачі зможуть надсилати свої звернення через електронну скриньку "Депутати на зв язку" та (ми дуже хочемо це побачити! :) зможуть звертатися до місцевих держслужбовців через Фейсбук. Бібліотекарі усвідомлюють, що все не буде так просто і легко, але свято вірять, що "Люди, які сплачують податки, мають мати змогу почути свою владу".

На жаль, через деякі форс-мажорні обставини ми не мали змоги побачити та почути останнього переможця - Любомльську центральну районну бібліотеку для дорослих (Волинська область). Але ми впевнені, що її проект теж буде надзвичайно успішним.


     


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...