вівторок, 2 липня 2013 р.

Язик до Києва доведе, а англійська ще далі!

Здається, один з останніх проектів "Бібліомоста" - програма English 123 для вивчення англійської у бібліотеках додаткової реклами геть не потребує, але, натрапивши, на цей матеріал, вкотре переконалася, як важливо бібліотекам "тримати руку на пульсі" та "розмовляти на одній мові зі своїми користувачами", вибачте за каламбур.


Більше 38% мешканців м. Сан Хосе, Каліфорнія, народилися в іншій країні та мають рідну мову, відмінну від англійської. З огляду на міцний зв'язок між навичками володіння англійською та успішністю професійного зростання, було впроваджено програму "Партнери у читанні" публічної бібліотеки м. Сан Хосе, яка зробила внесок у поліпшення спілкування та підтримки читання серед працівників низької кваліфікації.

Розроблена програма має назву Work Wise (Працюй мудро). Це ініціатива з навчання англійській як другій іноземній мові та підтримки читання, яка поєднує аудиторне навчання з виробничою практикою тривалістю у 24 тижні. Тренінги також проводились для репетиторів-волонтерів, які працювали з учасниками програми, щоб поліпшити свої навички та набути більше впевненості.
У результаті проведених інтерв'ю та опитувань учасники програми зазначили, що навчилися розуміти та розмовляти англійською на роботі та вдома. Формальне оцінювання показало, що 84% учасників мають суттєве покращення рівня англійської, а 97% покращили свою професійну компетенцію. Працедавці, залучені до програми, також зазначили поліпшення професійного рівня працівників, починаючи від розуміння робочих завдань до збільшення мотивації та більш активного спілкування з колегами.
Знов-таки, нагальне питання ролі бібліотек для соціальної інтеграції - згадався приклад Київської бібліотеки Деснянського району, яка розгорнула програму допомоги мігрантами та біженцям

Все це підштовхує до думки, що цей напрямок біб.діяльності є дуже актуальним для подальшого розвитку бібліотек. Є, куди зростати, змінюватись та вести за собою інших!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...