пʼятниця, 17 травня 2013 р.

Бібліотека: від творчої кухні до творчої майстерні

Сучасні бібліотекарі-маркетологи в "Часописі"
 Після зустрічі з колегами-переможцями 11 раунду конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами "Маркетинг і реклама в бібліотеках" та спільного відвідання київського коворкінгу "Часопис" я перебуваю, з одного боку, у тому самому позитивному шоці, що й більшість учасників, за їхніми власними відгуками, а з іншого боку, у приємому настрої із серії "я так і знала та я завжди це казала". Знала і казала, що Бібліотеки мають талант та вміють його вигідно показати і "продати". А ще приємніше дізнатись, що наші бібліотеки дуже успішно управляють талантами - допомагають виявити та підтримати творчі здібності своїх користувачів.
Творча і фактична кухня в "Часописі"


Оскільки я сама нещодавно почала відвідувати заняття з малювання, почала помічати, що мене тепер особливо цікавлять питання творчого самовираження і відповідно радію, коли знаходжу нові підтвердження у бібліотечній сфері. Як ентузіаст соціальних медіа та ІТ тим більшу тішуся, коли арт-сфера перетинається з технологіями та ІТ-дизайном:


Творча майстерня «Поделкин» у Раменській дитячій бібліотеці. Тут діти вчаться створювати картини з пластиліну, панно і сувеніри з солоного тіста, декоративные елементи за допомогою декупажу, розписи по склу, тощо.


Проект ReadiPop надає можливість літнім людям використовувати звук та зображення для переробки мелодій їхньої молодості та написати нову музику з використанням цифрових технологій. Цей проект також заохочуватиме живі виступи, сесії запису, репетиції, концерти та маленький тур, що дає можливості літнім людям спілкуватися та взаємодіяти з більш широкою аудиторією.

Спільнота St.Martin's у Вестмінстері робить цікавий медіапроект для людей, які не мають домівок. Організатори будуть спиратись на існуючий фотопроект та надаватимуть людям без домівок можливість навчитись редагувати та створювати короткі фільми, працювати із зображеннями у Photoshop та створювати веб-сайти.

Група мешканців Meadow Well реалізує фотопроект для збереження історії життя громади. Було проведено низку семінарів з місцевими професіональними фотографами, яка дала можливість членам громади набути навичок створення цифрових фотографій. Учасники знімали на фото життя громади, а молодих людей заохочували документувати літні канікули за допомогою фотографій. Потім учасники влаштували літню виставку на честь 30-річчя центру їхньої громади.

А це творча майстерня «Світ дитячих фантазій» у міській бібліотеці для дітей м. Артемівськ.  Не суто бібліотечний проект, але знайомтеся - Творча майстерня КвARTира — новий творчий майданчик у самому центрі Петербурга. Це місце об'єднує костюмерну, фотостудію, місце для спілкування та проведення тренінгів.

Поки писала цей пост, аж у самої руки зачесалися щось таке накреативити, отже піду шукати свою нішу в мистецтві, а Вам принагідно нагадую про конкурс "Творчі майстерні" та заохочую не пропустити можливість організувати такий технологічний арт-простір у своїй бібліотеці!

І вже наостанок, друзі, вітаю всіх з Всеукраїнським Днем працівників культури та аматорів народного мистецтва!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...