понеділок, 28 січня 2013 р.

Чим менше грошей, тим краще ідеї


Чесслово, це підходить більшості людей у більшості контекстів, а для нас, бібліотекарів, здається, це взагалі має бути золотим правилом. Але до чого все це? Власне до того, як ці гроші знайти. Тема не нова, але завдяки колегам натрапила на чудовий ресурс - сайт Першої практичної конференції по фандрейзингу з купою чудових презентацій, якими треба терміново озброюватися.

Отже, трохи еклектично, те, що найбільше осяяло зі скарбниці фандрейзингової мудрості:

З прохача можна перетворитися на дарувальника: головне - мати шляхетну мету, зрозуміти цінності, встановити довіру, знайти вигоду і проект продасть себе сам. 

Фандрейзинг (збір коштів) невід'ємний від проекту: сподобалась візуальна метафора - якщо проект, це машина, то фандрейзинг - паливо.

Питання: Як?  

Відповідь: Наполегливо.

Тут користувацька сторона мого Я помітно напружилася, згадавши телефонні дзвінки з пропозиціями придбати квитки в театр, пробивання крізь стіну бажаючих дати рекламну листівку біля входу до метро, про спам в імейлі я взагалі мовчу. Втім, фандрейзингову сторону Я одразу підбадьорила теза з АЛЕ - "Не можна переходити межу між наполегливістю та настирливістю". Залишаю визначення цієї межі на ваш розсуд. 

Що завжди цінно - конкретика. Декілька проектних ідей, які можуть бути нам цікаві:

• Ярмарок випічки 
• Виставка-продаж фотографій співробітників 
• Збір речей/книг/коштів 
• Підтримка волонтерів. Заняття танцямии, кулінарією, смішні фото, тощо.

Дуже сподобалась презенташка "Соціальна відповідальність як сучасний тренд", де, як на мене, дуже влучно пояснюються мотиви соціальної відповідальності: це частина гри, привілей, підтвердження соціального статусу, хобі. А якщо ми знаємо мотиви,.. ну, далі казати нічого не треба. 

Під час спілкування зі ЗМІ пам'ятайте, що їм потрібен РЕЗОНАНС

І за будь-якого результату спілкування треба завершувати красиво.

Нарешті, гарна і детальна презентація про фандрейзинг для некомерційних організацій: пояснення термінів, різновидів, аналіз конкретного прикладу.

Зі свого боку я пригадую просто чудовий онлайн-проект "Фактор доброти", реалізований колегою, бібліотекарем Рогатинської районної бібліотеки для допомоги 3-річному Андрійкові, хворому на гемофілію. У результаті проекту було зібрано 26 008 грн.

І ще пара ресурсів, які можуть бути цікаві для пошуку коштів і спонсорів:

Глобальна ініціатива ООН, спрямована на соціальну відповідальність бізнесу - Глобальний Договір ООН. Можна звернутися до представництва Програми розвитку ООН (ПР ООН) в Україні.

І веб-дайджест для бібліотек і громадських організацій "Гранти, стажування, конкурси", який публікується на веб-сайті програми "Бібліоміст".

Буду завжди рада почути про ваші фандрейзингові перемоги/прагнення і просто не можу наостанок не поділитися гарним висловом також з сайту конференції:  
«Майбутнє належить тим, хто вірний своїй мрії»   -Е. Рузвельт

4 коментарі:

 1. Согласна: умение просить, искать деньги - это настоящее искусство и наука. Этому, пожалуй, действительно учиться надо.
  Я на такой учебе была бы двоечницей... :(

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Да уж, я тоже так считаю. Помимо навыков, которые можно развить, бесспорно нужен определенный тип характера и талант, перефразируя Остапа Бендера :) Хотя, пожалуй, не менее важно и желание, и мотивация..
   Ну почему так сразу? :) Судя по народной любви к БиблиоVolNe, у Вас есть все основания достучаться до суровых сердец грантодателей. Я больше чем уверена!

   Видалити
 2. Відповіді
  1. Хмм, прикро.. Все-таки цікавих ідей не так просто дістатися)) Принаймні, працює ось цей лінк на презентацію http://prezi.com/1ggve6dewdav/presentation/ Знов-таки привертаємо Вашу увагу до секції "Веб-дайджест для бібліотек і громадських організацій" на сайті "Бібліомоста". Сподіваємось, це буде корисно.. А у Вас якась конкретна потреба/завдання?

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...