Конкурс "Марафон ідей-2013"


Онлайн-конкурс “Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013” проводиться в рамках програми «Бібліоміст» з метою виявлення найбільш сучасних та інноваційних послуг в українських публічних бібліотеках, а також поширення інформації про такі послуги за допомогою найпопулярніших у країні соціальних медіа.      

Тривалість конкурсу: 26 липня 2013 р. - 15 вересня 2013 року.

Переможці будуть оголошені на Національному ярмарку бібліотечних інновацій у Києві (24-25 вересня 2013 р.)

До участі у конкурсі запрошуються всі публічні бібліотеки України, окремі бібліотекарі/співробітники бібліотек, у тому числі спеціалізованих та наукових бібліотек, студенти старших курсів – майбутні бібліотекарі (бакалаври, спеціалісти, магістри з  бібліотечної справи/соціальних комунікацій, які отримали чи отримають відповідні дипломи у 2013-2014 рр.), а також національні/регіональні бібліотечні асоціації в Україні.

Перебіг конкурсу буде висвітлюватися на окремій вкладці «Марафон ідей-2013» на блозі програми «Бібліоміст» «Бібліотечний автобан», а також у соціальному сервісі мікроблогів Twitter з хештегом #сучаснабібліотека.

Номінації конкурсу:

1. Найактивніший бібліотекар-твіттерянин:

Переможець визначається за кількістю і змістовним наповненням твітів на бібліотечну/навколо-бібліотечну тематику протягом 2013 року та кількістю прихильників (читачів) у сервісі Twitter.

2. Бібліотечний піонер Pinterest-у:

Переможець визначається за кількістю, змістом та графічною якістю доданих зображень, що висвітлюють бібліотеку/бібліотечне обслуговування/ ІКТ у сучасних бібліотеках в Україні та за кордоном, а також кількістю Pinterest-дошок і прихильників у соціальному сервісі зображеньPinterest за 2013 р.
3. Наймобільніша бібліотека/наймобільніший бібліотекар:

Переможець повинен запропонувати (та успішно інтегрувати до щоденної роботи бібліотеки) такі нові види бібліотечного обслуговування, як, наприклад, обслуговування користувачів бібліотеки через мобільні телефони або смартфони / гаджети / пристрої для читання електронних книжок, використання можливостей сервісу розсилки SMS повідомлень “Frontline SMS” для просування сучасних бібліотечних послуг  та залучення нових користувачів, створення спеціальних бібліотечних послуг з використанням QR коду та інших геолокаційних соціальних послуг та мереж, таких як Altergeo і Foursquare і т.д.


4. Бібліотека V Kontakti з користувачами:

Переможець визначається за кількістю прихильників (фанів), а також кількістю, змістовним наповненням та якістю онлайн-повідомлень як бібліотекарів, так і прихильників на сторінці чи в групі бібліотеки у соціальній мережі  Facebook або V Kontakte.

! Увага – розглядатимуться лише сторінки та групи бібліотеки у соціальних мережах, жодні бібліотечні/особисті акаунти не розглядатимуться.


5. Майстер бібліотечної інфографіки:

Переможець (бібліотекар або команда бібліотекарів, які розробили авторську інфографіку на бібліотечну або навколо-бібліотечну тематику, наприклад, за допомогою таких безкоштовних онлайн-інструментів, як http://bit.ly/11VR6Yi, http://bit.ly/11VR8zC) визначається за графічною якістю та змістовним наповненням розробленого інфографічного плакату. 

В залежності від кількості та якості розроблених плакатів, програма «Бібліоміст» може надати додаткове фінансування на друк та поширення найкращих авторських інфографічних робіт під час Національного ярмарку бібліотечних інновацій у Києві.


6. Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube:

Переможець визначається за кількістю та якістю рекламних/навчальних відео-роликів та репортажів про сучасні бібліотеки/інноваційні бібліотечні послуги/історії успіху користувачів бібліотеки/бібліотеки як центри місцевої громади на бібліотечному каналі  сервісу YouTube.

! Важливо: всі завантажені відео-роліки та репортажі з життя бібліотек повинні бути короткими (3-максимум 3,5 хвилини) та супроводжуватися коротенькими, але інформативними текстовими описами про те, де саме і що відбувається, а також містити назву бібліотеки, назву послуг, що рекламуються (для буктрейлерів – автора та назву книги, що рекламується), імена авторів відео (якщо є).


7. Найактивніший бібліотекар-вебінарщик:

Переможець визначається за кількістю відвіданих та/або проведених вебінарів та інтернет- конференцій на бібліотечну/навколо-бібліотечну/ІКТ тематику, що відбулися протягом 2013 року. Розглядається участь у національних, регіональних та міжнародних вебінарах та е-конференціях. 


8. Найоригінальніша бібліотечна інновація року:

Опис найоригінальнішої бібліотечної інновації/нової бібліотечної послуги для користувачів може бути представлений як:
- онлайн-публікація на блозі/ мікро-блозі бібліотеки або бібліотекаря;
- коротке (до 3-х хвилин) відео, викладене на сервісі YouTube або іншому безкоштовному відео- хостингу;
- презентація у форматі .ppt/prezi, відкрита для загального перегляду та розміщена сервісі SlideShare або іншому безкоштовному хостингу презентацій;
-онлайн-публікація на веб-сайті бібліотеки;
- онлайн- публікація у будь-якому журналі/іншому виданні, присвяченому бібліотечній справі або інформаційним технологіям/у професійній бібліотечній або навколо-бібліотечній онлайн-спільноті або групі.

Розглядаються відео/публікації/статті українською, російською та англійською мовами. 


Залежно від кількості та якості представлених конкурсних заявок, програма «Бібліоміст» може прийняти рішення про зміну кількості номінацій та переможців конкурсу.

Як взяти участь у конкурсі:
    1.   Надіслати коротку електронну анкету-заявку на адресу innovations2013@irex.ua, останній термін прийому заявок від учасників – 15 вересня 2013 року.

Крім цього, необхідно ще:
     
    2. Залишити коментар з коротким (1-2 речення) описом інноваційної послуги та/або посиланням на відповідну публікацію бібліотеки чи бібліотекаря/назвою та посиланням на бібліотечний канал або сторінку на спеціальній сторінці конкурсу на блозі «Бібліотечний автобан», що називається «Марафон ідей-2013».

Крім цього, бажано ще:

    3. Якщо заявник є користувачем соціального сервісу мікроблогів Twitter, дати відповідне посилання на свою роботу через свій акаунт у Twitter-і  з хештегом #сучаснабібліотека. Якщо заявник не є користувачем Twitter, таке повідомлення чи посилання зробить за нього програма «Бібліоміст».

Всі переможці конкурсу (вісім номінацій) отримають дипломи переможців та цінні подарунки (гаджети, планшети та пристрої для читання електронних книг) від програми «Бібліоміст».   


Журі конкурсу:  до складу журі увійдуть по одному представнику від програми «Бібліоміст» і міністерства культури України, а також спеціаліст з новітніх медіа Володимир Гребьонкін.

(Гребьонкін Володимир Петрович - колумнист інформаційної агенції «Регіональні новини» (regionews.com.ua), порталів Нова Україна (novaukraina.org.ua), ОГО (ogo.ua), тренер із нових медіа, аккаунт-менеджер social & digital media agency GreenPR Ukraine, що спеціалізується на просуванні в Інтернеті та соціальних мережах тренерів).  

Програма «Бібліоміст» не несе відповідальності за технічні проблеми на безкоштовних платформах та сервісах FaceBook, V Kontakte, YouTube, SlideShare, Blogger, Twitter, Pinterest та ін., які можуть так чи інакше вплинути на перебіг та результати онлайн-конкурсу.

Зі всіма додатковими запитаннями та пропозиціями щодо конкурсу прохання звертатися за адресою innovations2013@irex.ua

Просимо також звернути увагу, що неповні заявки (наприклад такі, що подані на номінацію "Найоригінальніша бібліотечна інновація року" лише з лінками, але без назви та коротенького опису суті власне самої інновації) розглядатися не будуть. 

367 коментарів:

 1. Відповіді
  1. Ігорю, дякуємо за участь, але на жаль не бачимо вашого лінка. Будь ласка, спробуйте ще раз.

   Видалити
  2. Можно отправить на конкурс несколько идей?

   Видалити
  3. Спасибо, тогда смотрите и выбирайте

   Видалити
  4. 1. Буктрейлер «Фантазійна казка» за книгою Євгенії Вітушко «Драконій перевертень» виконаний у творчому союзі з автором за допомогою онлайн-листування. Між бібліотекою та автором був складений договір на розміщення твору в електронному вигляді на сайті бібліотеки http://www.marlibrary.com.ua/index.php?menu=oursources. З метою підтримки бібліотеки Євгенія Вітушко розмістила на своїй сторінці в інтернет-журналі «Самиздат» лінк на буктрейлер http://samlib.ru/w/witushko_e/

   Буктрейлер: http://www.youtube.com/watch?v=9tAB-eoprco

   Видалити
 2. Олена Борщова30 липня 2013 р. о 10:23

  Канал КУ «Кремінська РЦБС» Районна бібліотека для дітей на YouTube був створений 29 березня 2012 року. За час існування на канал підписалися 3 користувачі, 4 806 переглядів каналу ( дані на 27.07.2013).

  На каналі представлені рекламні відеоролики інноваційних послуг бібліотеки, висвітлюється робота бібліотеки, буктрейлери, висловлювання користувачів бібліотеки що до її роботи, успіхи бібліотеки, краєзнавчі відеоролики .

  Канал постійно поповнюється новими відеороликами, створеними бібліотекарями та користувачами .

  http://www.youtube.com/channel/UCX-y7hTCtfhoFmgzoQ24hlw

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Пані Олено, дякуємо за участь та чудовий опис. Будь ласка, також надішліть вашу анкету-заявку на адресу конкурсу innovations2013@irex.ua

   Видалити
  2. Олена Борщова30 липня 2013 р. о 13:56

   Анкета- заявка на запропоновану адресу відправлена

   Видалити
  3. Напишіть, будь ласка, про отримання анкети-заявки

   Видалити
  4. Повідомлення про отримання анкети-заявки не публікуються на цьому блозі, а надходять на адресу заявника електронною поштою.

   Видалити
 3. Відеоролик створений на матеріалах акції проведеної Районною бібліотекою для дітей КУ "Кремінська РЦБС" і газетою "Кремінщина". "Улюблені книги дитинства відомих КРЕМІНЯН". Номінація "Найоригінальніша бібліотечна інновація року".

  http://www.youtube.com/watch?v=hErP_S0KKS0&feature=c4-overview&list=UUX-y7hTCtfhoFmgzoQ24hlw

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо, колеги! На сьогоднішній день Кремінська РЦБС є нашим найактивнішим марафонцем :)

   Видалити
 4. Вас приветствует библиотека Донецкого национального технического университета!!! Друзья подписывайтесь на наш канал https://www.youtube.com/user/libdonntu. Заходите на наши сайт http://vk.com/ntb_donntu у нас интересно.

  ВідповістиВидалити
 5. Дякуємо, колеги, обов'язково!

  ВідповістиВидалити
 6. Шпакова Наталія31 липня 2013 р. о 10:14

  Використання Web-сайту «Константиновка» , режим доступу : http://konstantinovka.dn.ua/news.php , як засобу реклами послуг і можливостей бібліотеки. Наповнення розділу сайту «Культура» - це імідж бібліотеки в інформаційному просторі, який служить для просування бібліотечної діяльності, інноваційних бібліотечних послуг ЦМПБ ім.М. Горького , передусім – її інформаційної функції. Реклама бібліотеки на цьому сайті — важливий засіб формування позитивного іміджу бібліотеки в громаді.

  Константиновка. Новости Категории Культура [Електронний ресурс ]. Режим доступу :http://konstantinovka.dn.ua/news.php?cat.9. Назва з екрану.

  Запрошуємо відвідати Web- сайт нашої бібліотеки:

  Костянтинівська центральна міська публічна бібліотека ім. М. Горького [Електронний ресурс] Режим доступу :http://www.konstlib.net/ Назва з домашньої сторінки.

  ВідповістиВидалити
 7. Відеоролик створений на матеріалах громадських обговорень “Майбутнє бібліотек” проведених центральною бібліотекою ім. В.Г.Короленка КУ "ЦБС для доростлих Маріуполя" спільно з комітетаті самоорганізації населення і закладами освіти міста. Соціологічне дослідження проводилось з метою виявлення громадської думки для подальшого розвитку бібліотек міста, повного задоволення потреб і запитів користувачів, поліпшення комфортності обслуговування, визначення конкретних завдань для створення як сучасної бібліотеки, так і бібліотеки майбутнього.
  Номінація "Найоригінальніша бібліотечна інновація року".
  http://www.youtube.com/watch?v=PVK7jzogsjk

  ВідповістиВидалити
 8. У Львівській обласній бібліотеці для дітей впроваджено нову послугу для дошкільнят – відкрито БІБЛІОТЕКУ ІГРАШОК. Створено фонд іграшок, які можна позичати додому так само, як і книги, записавши їх у читацький формуляр. Послуга користується великою популярністю у маленьких відвідувачів бібліотеки.
  http://lodbphoto.blogspot.com/2013/05/blog-post_24.html

  ВідповістиВидалити
 9. Марафон так марафон! З 1 червня у Львівській обласній бібліотеці для дітей запроваджено ще одну нову послугу.
  Вашим читачам здається, що бібліотека закривається дуже рано? Є спосіб продовжити робочі час бібліотеки з мінімальними затратами.
  Ми відкрили ВЕЧІРНІЙ АБОНЕМЕНТ.Протягом робочого дня читач телефонує до бібліотеки і замовляє потрібні йому книги, журнали, електронні видання.
  Після закінчення робочого дня читач приходить в бібліотеку, звертається до чергового бібліотекаря (або охоронця), отримує фірмовий бібліотечний пакет з книгами і може залишити вже прочитані книги. Таким чином, час роботи бібліотеки продовжується на 3-4 години.
  Про послугу:
  http://lodb.org.ua/novyny/nova-posluga-vechirnij-abonement
  http://lodbphoto.blogspot.com/2013/05/blog-post_30.html

  ВідповістиВидалити
 10. Блог Библио.net - методические материалы, подготовка к аттестации, книжные рецензии, новости библиотечной жизни, виртуальные выставки и программы для их создания, вопросы модернизации библиотек и др. Заходите http://biblioobzor.blogspot.com/

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибо за участие! Ваш субъективный взгляд на книги, библиотеки и библиотекарей нам очень импонирует :)

   Видалити
 11. Сторінка Львіської обласної бібліотеки для дітей на Facebook - Доросла сторінка дитячої бібліотеки
  https://www.facebook.com/pages/Lvivska-oblasna-biblioteka-dlja-ditej/245098768853234 об’єднує батьків читачів, колег, партнерів бібліотеки, видавців, письменників, просто дорослих прихильників не тільки з України але й з закордону. Дає можливість спілкуватись з партнерами по проекту «Україна – Польща: книжковий міст», здійснювати інформаційний з в’язок з учасниками бібліотерапевтичного проекту «Ковчег», іншими учасниками програми «Бібліоміст». На сторінці йде активний обмін професійною інформацією з колегами з Польщі, Білорусії, Росії. Для бібліотекарів Львіської області постійно розміщується інформація про професійні конкурси УБА, Бібліомоста, події Форуму видавців.

  ВідповістиВидалити
 12. Дякуємо, колеги! Приймаємо та із задоволенням проглядаємо.

  ВідповістиВидалити
 13. Група Дитячої бібліотеки Сімферопольської районної ЦБС в соціальній мережі «ВКонтакті» http://vk.com/club35379300. Дата створення групи лютий 2012 року. За цей час у групи з’явилися свої прихильники та постійні читачі, які цитують новини бібліотеки на своїх сторінках та у групах. Загальна кількість учасників групи 119 людей. Учасники групи активно беруть участь в бібліотечних опитуваннях та в Республіканських громадських обговореннях «Моя бібліотека». На сторінках групи проходять конкурси та он-лайн голосування http://vk.com/album-35379300_154304381 . Проводиться велика робота по пропаганді читання, прищеплення дитині любові до читання та книги. У фотоальбомах групи знаходяться фото звіти по найбільш масштабним масовим заходам, які проводяться у бібліотеці.

  ВідповістиВидалити
 14. Дякуємо, приймаємо!

  ВідповістиВидалити
 15. Автор видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 16. Міжнародний фотоблог Львівської обласної бібліотеки «Бібліородзінкі 365» http://bibliorodzynki365.com.ua/, ідею якого ми підгледіли в мережі і запозичили у російських і шведських колег. Суть проекту проста і надзвичайно цікава. Кожен день, незалежно від вихідних та свят, на сторінці цього блогу з'являється одна фотографія з життя нашої бібліотеки і наших партнерів по проекту. Ними погодилися стати - Публічна бібліотека польського міста Кросно та Херсонська обласна бібліотека для дітей. Головна ідея проекту - в бібліотеці постійно щось відбувається! Кожен день! Нове! Цікаве! Приходьте!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо, колеги! Вже давно слідкуємо за цим проектом та надзвичайно раді вітати його на нашому Марафоні!

   Видалити
 17. До уваги всіх теперішніх та (особливо) майбутніх марафонців: з огляду на те, що водії автобану тимчасово сходять з бібліотечної траси, ми не зможемо оперативно реагувати на ваші чудові інноваційні коментарі з 2 по 12 серпня. Але обіцяємо, що все переглянемо, поширимо серед численних твіттер- та ін. друзів і відкоментуємо після 12 серпня :)

  ВідповістиВидалити
 18. Світлана Молчанова2 серпня 2013 р. о 16:51

  У Рівненській обласній бібліотеці для дітей впроваджено нову форму популяризації літератури рідного краю - веб-квести. Це спеціально створені на безкоштовних платформах сайти, які не тільки знайомлять юних користувачів з творчістю місцевих авторів, а й з краєзнавчими інтернет-ресурсами, в т. ч. сайтами обласних бібліотек. Учасники веб-квестів з інтересом виконували завдання, адже не секрет, що Інтернет- це територія молоді. Адреси веб-квестів
  http://zunal.com/webquest.php?w=191249
  http://light-a.jimdo.com/

  ВідповістиВидалити
 19. Доброго дня! https://www.facebook.com/childlibrary
  Офіційна сторінка Дитячої обласної бібліотеки для дітей ім. Кірова на Facebook - це засіб донесення інформації як до користувачів, так і до тих, хто міг би ним стати.
  З метою економії часу користувачі Інтернету можуть почерпнути інформацію на сторінці бібліотеки: дізнатися про майбутні заходи, подивитися фото-звіти з минулих заходів, дізнатися про книжкові новинки або задати питання бібліотекарю прямо на сторінці.

  ВідповістиВидалити
 20. http://vk.com/childlibrary
  Сторінка Донецької обласної бібліотеки для дітей у мережі ВКонтакте створена у лютому 2012 року. Існує з метою повідомляти користувачів про життя бібліотеки, про майбутні та вже проведені заходи, про новинки у світі книги.

  ВідповістиВидалити
 21. http://vk.com/i_love_libraries
  Группа створена для усіх тих, хто полюбляє бібліотеки та читання. На цій сторінці ви можете знайти багато цікавої і різноманітної інформації про книжкові новинки, життя бібліотечної спільноти та багато інтелектуального юмору.

  ВідповістиВидалити
 22. http://vk.com/ntb_donntu
  На сторінці ВКонтакті бібліотеки Донецького національного технічного університету розміщується інформація про заходи бібліотеки, фотозвіти, читачі мають змогу подовжити строк користування літературою, також ведуться постійнодіючі рубрики.

  ВідповістиВидалити
 23. http://vk.com/lounb
  Популярність в Інтернеті залежить від декількох правил: новизни, унікальності, точності і стислості укупі з гумором і послідовності у виконанні поставлених завдань.
  50-200 репостів та від 30 до 200 коментарів на добу.


  https://www.facebook.com/lugOUNB
  Простір інноваційних ідей, бурхливих дискусій, суперечок, та відкриттів.
  Ми бажали розповісти про себе всьому світові. Здається нам це вдалось!

  ВідповістиВидалити
 24. Літературний міні - проект Львівської обласної бібліотеки для дітей «Шевченко. День за днем » - присвячений великому українському поетові Тарасу Григоровичу Шевченку, 200-річчя з дня народження якого відзначатиметься 9 березня 2014. І цілий рік, 365 днів, до 9 березня 2014 р.на головній сторінці нашого сайту з'являється нова цитата з його безсмертних творів. Цей проект дублюється і в реальному вигляді: на кафедрі абонементу оформлена тематична полиця. У нас є читачі, які щодня фотографують або переписують собі ці рядки, користуються архівом.
  Проект можна знайти за посиланням: http://lodb.org.ua

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дуже цікаво, пані Ларисо! Підкажіть, будь ласка, чи цей проект відноситься до тих, які вже подала Ваша бібліотека - "Бібліотека іграшок", "Вечірній абонемент", "Бібліородзинки.365", "Доросла сторінка дитячої бібліотеки"? Чи це окремий проект? В такому разі надішліть нам, будь ласка, на нього окрему заявку. Дуже дякую!

   Видалити
 25. Ми приєдналися до каналу YouTube у 2009 році і він містить у собі цілий спектр роботи Кіровоградської МЦБС. Всього переглядів каналу 25315 (станом на 08.08.2013) Адреса Каналу Кіровоградської МЦБС на YouTube: https://www.youtube.com/user/kircbs/videos

  ВідповістиВидалити
 26. Куннова Олена (Чернігівська центральна міська бібліотека ім. М. Коцюбинського)9 серпня 2013 р. о 14:50

  Для популяризації фотоклубу «Прекрасне поруч», який працює на базі Чернігівської центральної міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, була створена відповідна группа на Фейсбук. У группі насамперед висвітлюється робота фотоклубу, а саме – репортажі з засідань, фотозвіти, розповіді про керівників та членів фотоклубу, про їх творчі досягнення. Також у группі подається інформація про розвиток фотомистецтва у регіоні, про фотовиставки та інші події, пов`язані з фотографією. Публікуються корисні посилання на фотоуроки, фотоконкурси та роботи світових майстрів фотографії. Запрошуємо в нашу групу https://www.facebook.com/groups/295916453852678/

  ВідповістиВидалити
 27. Тенішева Глазайнеп Наруллівна (директор Брянківської БЦС Луганської області)12 серпня 2013 р. о 14:33

  2013 рік – Рік дитячої творчості. Талант наших дітей – це наша найкраща інвестиція. Підтримка дитячої енергії, таланту, жаги до знань і досягнень – актуальний аспект діяльності центральної бібліотеки у дні шкільних канікул. Для дітей із пришкільних таборів ЗОШ №9 «Диво-город», БСШ №23 «Ракета» протягом зміни працювала творча лабораторія «Літо з містером Мейкером».

  http://www.bcbs.lg.ua/ua/news/102

  ВідповістиВидалити
 28. Ролик було створено ініціативною групою молодих бібліотекарів та активних

  користувачів з метою промоції послуг бібліотеки. Нашою метою було показати

  загалу, що бібліотека може бути комфортним і сучасним місцем для перебування,

  осередком, що об’єднує членів громади, незалежно від їх віку та соціального

  статусу.

  Як з користю провести свій день?
  Вам підкаже наша "дівчина з бібліотеки" :)
  https://www.youtube.com/watch?v=TWGpSFqaKoA&feature=c4-overview&list=UUWv8acpgkEt3qEgZ7sDgQkw

  ВідповістиВидалити
 29. Ялтинская ЦБС14 серпня 2013 р. о 12:40

  В преддверии 70-летней годовщины освобождения Ялты от немецко-фашистских захватчиков, которая будет отмечаться 16 апреля 2014 года Центральная городская библиотека им. А.П. Чехова 5 июля 2013г. опубликовала статью зав. читальным залом Елены Воротынцевой «Их судьбы призывают нас к примирению» на библиотечном сайте «http://lib.yalta.ua» и на сайтах города «yalta-gs.gov.ua» и «0654.com.ua». Была предложена акция «Военные могилы взывают к миру!» в поддержку создания на Ялтинском кладбище мемориала памяти советским воинам, павшим в годы Великой Отечественной войны. Зав. читальным залом ЕленА ВоротынцевА

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Шановні колеги, дякуємо за Ваш допис. Щоб взяти участь у конкурсі, треба заповнити заявку та надіслати на адресу innovations2013@irex.ua. Заявку можна завантажити на сайті програми "Бібліоміст".

   Видалити
 30. Група центральної бібліотеки Сімферопольської районної ЦБС в соціальній мережі «ВКонтакті» http://vk.com/public.phpbibliogvard . Основний девіз групи: "Люди діляться на дві категорії: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає тих, хто читає. Будьте першими - читайте разом з нами!"
  В групі висвітлюються важливі події у роботі бібліотеки: статті про масові заходи; об’яви конкурсів; бібліотечні новини; опитування; діалог з читачами; посилання на цікаві новини інших користувачів мережі, а також на веб-сайт бібліотеки http://biblio.in-crimea.net/. Проводиться велика робота по пропаганді читання, прищеплення людини любові до читання та книги.

  ВідповістиВидалити
 31. https://www.facebook.com/marlibrary
  Сторінка Маріупольської міської бібліотеки ім В.Г.Короленка на Facebook — засіб реклами бібліотечної діяльності, центр діалогу з користувачами, місце зустрічі колег, партнерів, письменників, видавців, всіх небайдужих до читання і літератури. Наша бібліотека хоче бути сучасною і орієнтованою на користувача, тому ми і намагаємося привернути до себе увагу через соціальні медіа.
  Завітайте також на бібліотечну сторінку http://www.marlibrary.com.ua/ . Будемо дуже вдячні за залишені коментарі.Критику сприймаємо адекватно.

  ВідповістиВидалити
 32. КРУ "Детская библиотека им. В.Н. Орлова"14 серпня 2013 р. о 15:26

  Сайт Крымского республиканского учреждения «Детская библиотека им. В.Н. Орлова» приглашает детей и подростков интересно и с пользой провести время! Викторины, игры-запоминалки, пазлы, кроссворды, ребусы, тексты с пропусками, лента времени – все это для любознательных интернет-пользователей. Можно поиграть, проверить свои знания, повысить интеллект – это модно и престижно! Загляни в онлайн-ИГРОТЕКУ – http://www.orlovka.crimea.ua/igroteka-2

  ВідповістиВидалити
 33. Найоригінальніша бібліотечна інновація року.
  1. «Томашпільщина читає Кобзаря». Публікація на блозі бібліотеці про щорічне літературно-музичне свято з використанням сучасних інформаційних технологій, в якому беруть участь бібліотеки – учасники програми «Бібліоміст», працівники культури, учні та педагоги дитячих музичних шкіл району.
  http://library-tomashpil.blogspot.com/2013_03_01_archive.html

  2. «Тиждень правових знань». В рамках Тижня правових знань, що проходив у районі в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася скайп-конференція «Права людини - гарантія розвитку людства». На запитання сільських жителів відповідали юристи різного профілю.
  http://library-tomashpil.blogspot.com/2012/11/8-12.html

  ВідповістиВидалити
 34. Ялтинская ЦБС15 серпня 2013 р. о 11:46

  Ялтинская ЦБС
  На странице В Контакте библиотеки-филиала№8 УК ЯГС «Ялтинская ЦБС» http://vk.com/yalta_library 8 размещается информация о мероприятиях библиотеки, фото, читатели могут обучиться различным видам техник декоративно-прикладного искусства в кружке «Юные умельцы, ведутся постоянно действующие рубрики

  ВідповістиВидалити
 35. У роботі Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки зі школярами є певні труднощі. Тому я сама йду до школярів у школи! Вже стала традиційною моя участь у “Тиждень іноземних мов в ССШ № 22”.
  20 лютого цього року за один день я змогла задіяти увагу 174 чоловік!
  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.593197807360622.148176.116047138409027&type=3
  Я розповідала дітям про США та показувала власностворені слайд-шоу, які, до речі, доступні для перегладу і скачування тут http://www.slideshare.net/woadnepr/presentations
  Робота інформаційного центру відображується у всіх популярних соцмережах!
  https://woadnepr.blogspot.com/b/post-preview?token=Lr8cg0ABAAA.kHLjfAOCUMe6cKW7R62xfw.JHPtCOYoKAapaX22fhLlXQ&postId=5837135657331354813&type=POST


  ВідповістиВидалити
 36. Оригінальний молодіжний відеоролік «Супердетка: клевый стиль!» http://www.youtube.com/watch?v=4_hPc7oTDzU , зроблений у креативній формі, має на меті показати, що бібліотекарі це не просто група людей, що схилившись над книжками і журналами, методично обслуговує читачів, а цікаві, ініціативні організатори, які постійно придумують щось нове, розважають дітей і підлітків, не зупиняються на досягнутому і постійно відточують свою професійну майстерність.
  Ми не зупиняємося на досягнутому. Щомісяця колектив Центральної бібліотеки для дітей міста Стаханова випускає по новому буктрейлеру, з метою заохочення дітей до читання нових книжок, а також корисних книг з краєзнавства, енциклопедій, книжок-ювілярів тощо. На нашому каналі в Youtubе (що має назву «Центральная библиотека Стаханов»), ви можете знайти всі наші буктрейлери, відеопрезентації і відеоролики із нашими інноваційними заходами. Будемо раді вашим коментарям та лайкам!

  ВідповістиВидалити
 37. Кузнецовська міська публічна бібліотека.
  Профайл «Бібліотека Воб» http://vk.com/id135048104 в соціальній мережі був створений у 2012 році працівниками бібліотеки. Це була нова рекламно-інформаційна та комунікативна платформа бібліотечної діяльності. Ми мали на меті зацікавити новими можливостями обслуговування різноманітну аудиторію. Сподіваємось і Ви відвідаєте нас.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякуємо за Вашу заявку, але зверніть увагу, що для організації, в тому числі, бібліотеки коректним способом просування у соціальній мережі Вконтакте є створення групи або сторінки, а не профілю.

   Видалити
 38. Шановні колеги, дякуємо за Ваш допис. Щоб взяти участь у конкурсі, треба заповнити заявку та надіслати на адресу innovations2013@irex.ua. Заявку можна завантажити на сайті програми "Бібліоміст".

  ВідповістиВидалити
 39. Ялтинская ЦБС, библиотека - филиал № 25 (юношеская)16 серпня 2013 р. о 15:39


  Ялтинская библиотека - филиал № 25 (юношеская). Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube
  http://youtu.be/Pkx4IzLyPNk __К Дню памяти А.П. Чехова и 115-летию рассказа «Человек в футляре» (1898). ________________________________________________________________
  Курение http://youtu.be/reAiaNLDEac _Блиц-интервью в рамках акции «Курить или не курить? Комментарии не лишни».__Интервью_брала читательница Слета Анастасия.

  ВідповістиВидалити
 40. •Відкрита група ВКонтакті «Вінницька Обласна Універсальна Наукова Бібліотек» (http://vk.com/club26456999)
  Facebook
  Спільнота «Вінницька Обласна Універсальна Наукова Бібліотек»

  Група «Тімірязєвк@ інформує»

  "3-D: Дайджест - Дизайн - Довершеність"

  ВідповістиВидалити
 41. Проект странички на веб-сайте «Феодосийская ЦБС» http://libfeo.ucoz.ru/publ создан с целью воспитания патриотизма у феодосийцев и интереса к нашему городу у пользователей Всемирной сети путем популяризации книг и материалов из фондов Центральной городской библиотеки им.А.Грина. Проект не ставит целью дать исчерпывающую информацию по истории города, биографии либо событию, его главная задача—раскрыть содержание фондов ЦГБ им.А.Грина.
  Трудно назвать хотя бы еще один провинциальный город на карте мира, который славился бы и своим древним происхождением, и интереснейшей историей на протяжении 25 веков, и географическим расположением, архитектурой, и количеством знаменитых личностей, которые здесь жили, творили или отдыхали.
  Данный проект начат с периода, который был, пожалуй, самым интересным и продуктивным в творческом отношении не только для нашего города, но и для всей Российской империи — конец ХIХ — начало ХХ века: перелом на стыке веков, Серебряный век в литературе и искусстве, рождение стиля модерн в архитектуре, революционные события и события Гражданской войны. Все это своеобразно отразилось в судьбе Феодосии. Поэтому каждая статья сопровождается фотографиями той поры. Чтобы почувствовать атмосферу города конца ХХ– начала ХХ годов, приводятся отрывки из произведений писателей-очевидцев и фото той поры.
  Категории раздела: «Прошлое Феодосии» и «Люди искусства: литераторы, художники, архитекторы». Чтобы полностью ознакомиться с материалом, необходимо навести курсор на название статьи и кликнуть левой клавишей мышки.
  В каждой статье — список книг, публикаций из фондов ЦГБ им.А.Грина, а также ссылки на веб-сайты по теме.

  ВідповістиВидалити
 42. Сарненська бібліотека для дітей - ВКонтак http://vk.com/id168769532
  Завдання книгозбірні відкрити в дитині талант як до читання так і до прекрасного.
  Саме наш Контакт – це зустріч з прекрасним . Літні тераси для дітей (бісер, оригамі, квілінг, вироби з пластиліну та природнього матеріалу). Майстер-клас по створенню ляльки-мотанки, фенєчок. Творчі спілкування з місцевими поетами Сарненщини , акція до Міднародного дня захисту дітей «Почитай дитині казку».
  А ще інформація про Кімнату сімейного спілкування «Країна щасливої сім'ї» - а це можливість дітям разом з батьками знайомитись з книгою, розвивати ерудицію, кмітливість, творчі здібності та цікаво і змістовно провести дозвілля.

  ВідповістиВидалити
 43. Приглашаем краеведов, экскурсоводов, а также всех, кто хочет узнать больше об истории нашего Керченского полуострова посетить сайт Ленинской ЦБС len-cbs.rk.ua
  Ютуб канал: http://www.youtube.com/channel/UCLiWNOVZ7YnCeNH7jok3lfg

  http://www.slideshare.net/nataliivanova39589/ss-25230729 презентация «Крымские художники – читателям» (Ленинская районная библиотека).
  http://www.slideshare.net/nataliivanova39589/ss-25230729 Виртуальная экскурсия «Наш район туристический» (Ленинская районная библиотека).

  ВідповістиВидалити
 44. Хотілося би врешті-решт побачити на Марафоні й бібліотечних піонерів Pinterest-у. Не стидайтеся, у вас є що показати людям, так й конкурентів у цій номінації буде мало :D

  ВідповістиВидалити
 45. Хотілося б взяти участь у номінації "бібліотекар-твіттерянин". У Твіттері постійно рекламую діяльність та інновації нашої Кіровоградської МЦБС. Посилання на мою сторінку у Твіттері - https://twitter.com/homiryna

  ВідповістиВидалити
 46. Видеоролик https://www.youtube.com/watch?v=sIY30HwVouM создан на основании проведения в библиотеке благотворительной акции «Книга 2013 - детям Лисичанска».
  В библиотеке для детей № 1 г. Лисичанска в поддержку детского чтения с начала 2013 года была объявлена благотворительная акция «Книга-2013 – детям Лисичанска».
  Мы преследовали несколько целей. Во - первых, привлечь внимание общественности к проблемам детского чтения, во-вторых, повысить имидж библиотеки, создать позитивный образ книги, поднять её престиж, в-третьих пополнить фонды новой детской литературой и конечно же привлечь новых читателей. Девизом акции стали слова выдающейся шведской детской писательницы Астрид Линдгрен «Давая детям книги, вы дарите им крылья!»
  К участию в акции библиотекари пригласили зарубежные библиотеки, знаменитых людей мира, современных писателей, издательства Украины. По электронной почте было разослано около 1000 писем. Писали в библиотеки Венгрии, Словакии, Германии, Дании Канады, США (40 библиотек), Японии, Швеции, Швейцарии, Хорватии, России, Белоруссии, Казахстана и др.
  Первыми откликнулись библиотеки Эстонии, затем Словакии. Каждая из библиотек прислала яркие детские книги: азбуки, сказки, путеводители. Эстония - диск с информацией о культурной жизни своей страны.
  Очень приятно, что нас услышали издательства Украины: СКИФ (Донецк), МАХАОН (Харьков), ПИРАМИДА (Львов), КРИНИЦА (Киев).
  Получили книги от Виктора Павлика, Кати Бужинской.
  Было получено более 100 книг.
  Эти неравнодушные люди дают возможность нашим читателям расширить свой кругозор и познакомиться с жизнью и культурой других стран.
  Но самое главное то, что мы приобрели новых друзей нашей библиотеки и ведём

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Чудово, дякуємо! Скажіть, будь ласка, а є якась інформація про цю акцію на сайті/блозі/у соц.мережах бібліотеки?

   Видалити
  2. Вся інформація є на блозі нашої бібліотеки http://lisbib.blogspot.com/

   Видалити
 47. Друзі , колеги! За Проектом «Секрети виховання», який МСМБ «Молода гвардія» започаткувала з березня 2013 року, завдяки партнерству з громадською організацією в Росії «Хорошее окружение», було залучено до бібліотеки та об’єднано навколо неї близько 40 молодих батьків, їхніх дітей, вчителів, які в ході міжнародних вебінарів вивчали методику інтегральної взаємодії та виховання, як засобу покращення взаєморозуміння та налагодження дружніх стосунків між батьками, дітьми та вихователями. Цей проект триває, запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до наших наступних вебінарів з жовтня ц.р. Потреба в такому проекті очевидна – батьки мають краще розуміти своїх дітей! Тому роль бібліотеки, як інноваційного середовища, тут дуже важлива! Галина Конашко.

  ВідповістиВидалити
 48. Харківська обласна бібліотека для юнацтва запрошує колег та всіх охочих ознайомитися з проектом «Театральна гостинна» на тематичній сторінці нашого сайту http://khoyub.com.ua/teatralnya.html.
  Цей проект передбачає співробітництво з провідними харківськими театрами для того, щоб дати можливість нашим користувачам — шанувальникам театру, які не мають часу або коштів відвідати храм Мельпомени, насолодитися цим дивовижним мистецтвом.
  Користувачі мають змогу в неформальній обстановці поспілкуватися з акторами та режисерами, отримати незабутні враження від перегляду уривків вистав.
  Яскравим моментом реалізації проекту став виступ в бібліотеці артистів Харківського національного театру опери та балету.
  Дивіться наше відео на Youtube:
  http://www.youtube.com/embed/qSAQBMYpkvM
  http://www.youtube.com/embed/crN2D8KkXbg
  http://www.youtube.com/embed/i4lglh0PdhM

  ВідповістиВидалити
 49. https://www.facebook.com/libsumy
  Сторінка Сумської міської бібліотечної системи на Facebook
  створена з метою популяризації сучасних інноваційних бібліотечних послуг, поширення інформації про ці послуги за допомогою соціальних медіа серед користувачів бібліотек Сумської міської ЦБС та обмін досвідом з іншими бібліотеками світу.  ВідповістиВидалити
 50. Працівники відділу позастаціонарного обслуговування бібліотеки - філії № 17 Сумської централізованої бібліотечної системи завжди стараються донести книгу, інформацію до читача безпосередньо на робочі місця. От і започаткували нову послугу обслуговування користувачів "Бібліодача". Мета проекту Бібліодача є допомога власникам особистих дачних ділянок підвищувати врожаї овочів та фруктів, знаходити нові способи виведення нових сортів. Через інтернет городники отримують поради щодо підвищення врожайності грунту, боротьби зі шкідниками саду та заготівлі продуктів на зиму, а також шукають друзів-однодумців, обмінюються не лише набутим досвідом, а й насінням та садженцями. Така ініціатива дуже сподобалася членам кооперативів, а деякі поради щодо органічного землеробства, отримані за допомогою бібліотекарів, вже втілюються на дачних ділянках. До того ж, це гарна нагода не лише почитати журнали та газети, а й разом відпочити, поспілкуватися з друзями, поділитися кулінарними рецептами та успіхами отримання і зберігання гарного врожаю.
  Створено відеоролик «Бібліодача» - обслуговування користувачів на дачних ділянках http://youtu.be/VVXE5udHx4s

  ВідповістиВидалити
 51. http://www.youtube.com/user/vbpi1 - Херсонська обласна бібліотека для дітей пропонує для участі в Марафоні ідей-2013 свій відеоканал на YouTube. Класичні й новітні послуги, бібліошоу і буктрейлери, тематичні сюжети та рекламні ролики, репортажі й інтерв'ю - у відео, створених працівниками бібліотеки та про бібліотеку.

  ВідповістиВидалити
 52. Новий веб-проект "ДокШир" залюбки позмагається у номінації "Найоригінальніша бібліотечна інновація року".

  ДокШир створено задля безперешкодного поширення ініціатив руху Відкритого доступу серед українських фахівців бібліотечної справи. ДокШир покликаний надавати вичерпну інформацію про відкриті національні та міжнародні бібліотекознавчі ресурси Мережі і, водночас, забезпечувати детальну технічну підтримку з питань самоархівування та промоції вітчизняних бібліотекознавчих документів.

  Більше про ДокШир читайте на сайті самого проекту, на сайті НБУВ, у блогах Библио.net, Могилянська Бібліотекарка та Пан Бібліотекар.

  ВідповістиВидалити
 53. У номінації "Бібліотека ВКонтакті з користувачами" Херсонська обласна бібліотека для дітей подає на конкурс сторінку у соціальній мережі Facebook -www.facebook.com/library.ks.ua, - канал комунікації бібліотеки з користувачами, колегами, письменниками, друзями бібліотеки. Сторінка створена у травні 2011 року.

  ВідповістиВидалити
 54. Советська центральна районна бібліотека ім. М.І. Чуба у номінації " "Найоригінальніша бібліотечна інновація року" подає інформацію про роботу на базі бібліотеці бюро віртуальних подорожей "Синій Птах". Бюро надає мешканцям невеликого селища можливості ознайомитися зі світовим культурно-істоичним та географічним простором та суттево поширити свій кругозір.

  ВідповістиВидалити
 55. Життя всіх бібліотек України, які так чи інакше співпрацюють з програмою «Бібліоміст» змінилося. Змінилося настільки, що іноді здається почалась нова бібліотечна ера. Комп’ютерний бум, конкурси, проекти, перемоги, ярмарки інноваційних ідей – все це підняло бібліотеки України на досить високий рівень і темпи зростання нарощуються.
  Нагорода за все – наш користувач, який повертається до бібліотек!
  Добре те, що з’явилися нові форми роботи, які і допомагають бібліотекам стати такими, як їх хочуть бачити користувачі.
  Шановні колеги! Мені дуже хочеться поділитися деякими напрацюваннями.
  Перш за все, завітайте до сайту http://makcgb.org Макіївської центральної міської бібліотеки ім. М. Горького. Ласкаво просимо! Якщо бажаєте ознайомитися з роботою кожної філії, Вам сюди http://makcgb.org/index.php/aboutlibrary/5
  Ми можемо з Вами подискутувати на тему: «Бібліотекар – це професія чи склад душі?» http://ru.calameo.com/books/002627206ddc1ba65cdb4. А як думаєте Ви?
  І якщо у Вас є хоч трошки вільного часу, я запрошую Вас до кінозалу:
  Олександр Ханжонков - світло немеркнучої зірки
  http://www.youtube.com/watch?v=6yPn2muyk0c

  Чи потрібні бібліотеки у XXI столітті?
  http://www.youtube.com/watch?v=AmSZacxm7gQ

  Всесвітній день книги і авторського права http://www.youtube.com/watch?v=w14l6ZOx2DQ&feature=youtu.be
  Нові можливості дитячої бібліотеки ім. Л. Глібова http://www.youtube.com/watch?v=G6EwkmeSbx0 (Нажаль, трохи більше 4 хвилин)
  Хай всім нам щастить! Будемо пам’ятати: «Бібліотекар – це звучить гордо!»
  http://ppt4web.ru/tekhnologija/nov-bblotechn-poslugi-bblotek-m-makvki.html
  Дякую за увагу!

  ВідповістиВидалити
 56. Знайомтесь: юнацька бібліотека відділу культури Лозівської міської ради (Харківська обл.). Наша сторінка В-контакті ( http://vk.com/club56731999 ) і канал на Ютубі ( https://www.youtube.com/channel/UCrSEphS_wilIvaSDP1F3w2A) ще зовсім юні - їм немає й місяця. Але нам вже є що представити. Можливо, нам ще зарано приймати участь у цьому конкурсі, але хочеться про себе заявити.

  ВідповістиВидалити
 57. Лінк на відео проекту - http://vimeo.com/72207685 , Коротко про проект: для смартфонів, планшетів на базі ОС Android , IOS створюється застосунок, який неодмінно приверне увагу читачів та бібліотекарів. До застосунку входять такі розділи, як: «Головний» (Інформація та контактні дані про Дніпропетровську ЦМБ), розділ «Культурна мапа міста» (осередки культурних місць Дніпропетровщини: бібліотеки, театри, музеї, кінотеатри, визначні місця; з фотографіями, детальним описом, адресами й контактами. Увага! А також з можливістю знаходження цих місць по навігатору GPS), розділ «Спитай у бібліотеки» (такий собі зв'язок з користувачами он-лайн, де вони зможуть задавати будь які питання), Розділ «ТОП -10 книжок місяця, де користувач зможе ознайомитися з топовими книжками місяця, переглянути анотацію, безкоштовно зможе завантажити демо-версію книги (4-5 сторінок)». Звертаю увагу на те, що даний застосунок безкоштовний до завантаження.

  ВідповістиВидалити
 58. Пропоную до участі в конкурсі дві сторінки дитячих бібліотек Херсонської ЦБС.
  Група БиблиоStyle http://vk.com/club28325455,була заснована в 2011 році і публікує інформацію про діяльність дитячих бібліотек Херсонської ЦБС. В групі було проведено 2 онлайн – конкурси «Читач – мурлика» та «Комплемент книзі».
  Сторінка «Библио Стиль» http://vk.com/biblio_style була започаткована в червні 2012 року. Сторінка призначена насамперед для дітей від 14 до 16 років й має на меті не тільки ознайомлення з діяльністю дитячих бібліотек Херсона, а насамперед позиціювання читання як стиль життя сучасного підлітка. Тому основний контент сторінки це пости з закликами до читання, вислови та афоризми відомих діячів, літературні цитати, які формують відношення молоді до книги, читання, бібліотеки.

  ВідповістиВидалити
 59. Українська бібліотечна асоціація подала заявку на участь в конкурсі в трьох номінаціях:
  Бібліотечний піонер Pinterest-у - http://pinterest.com/ukrlib/
  Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube - http://www.youtube.com/user/ukrbibl/
  Бібліотека V Kontakti з користувачами - https://www.facebook.com/ula.org.ua

  ВідповістиВидалити
 60. Новація, що представляємо для участі в марафоні непересічних бібліотечних ідей - випуск електронної 3D книги «Чтобы помнили…».
  Книга присвячена 70 річчю визволення міста від німецько-фашистських загарбників і представляє собою збірник історико-документальних, мемуарних і художніх творів краснолуцьких авторів, присвячених подіям воєнного часу. Збірник створений з ініціативи Міського голови м. Красний Луч Марини Викторівни ФІЛІППОВОЇ. За участю Краснолуцької міської ради, міського літературного об'єднання «Джерела» та Краснолуцької централізованої бібліотечної системи.
  Головний редактор: Валерій Вискуб,
  Технічний редактор: Поліна Яшина
  Збірник присвячений героїчним сторінкам пам'яті тих, хто захищав і визволяв наше місто від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни ціною великої мужності і героїзму з непохитним бажанням залишити у спадок прийдешнім поколінням вільне і щасливе майбутнє ...
  доступний за адресою: http://www.redreylib.ho.ua/book/

  ВідповістиВидалити
 61. На сайті Волинської обласної бібліотеки для дітей розміщені веб-уроки, які можна використати у роботі з найменшими користувачами.
  Посилання на веб-уроки нашої бібліотеки: http://www.biblioteka.volyn.ua/catalog/web-lessons/

  ВідповістиВидалити
 62. Для участі у конкурсі "Марафон ідей-2013" відділ обслуговування юнацтва ЦМБ ім. Л.Українки Херсонської ЦБС пропонує сторінку ВКонтакті http://vk.com/id167535469 , яка створена у лютому 2012 р. Сторінка дає можливість користувачам знайомитися з новими надходженнями, анонсами та новинами масових заходів відділу обслуговування юнацтва ЦБ ім. Л.Українки, коментувати фото та відео, брати участь у міні-опитуваннях, що організовує бібліотека. Колеги різних регіонів мають змогу обмінюватись досвідом роботи в режимі on-line.

  ВідповістиВидалити
 63. Найоригінальніша бібліотечна інновація року.
  Бібліотекарі Чугуївської централізованної бібліотечної системи підхопили хвилю сучасного літературного напрямку PoetrySlam і створили проект «Поетрі-слем онлайн».
  Наш проект має мету розкрити поетичний талант молоді Чугуївщини, а з врахуванням можливостей мережі Інтернет розширити аудиторію для спілкування, налагодити контакти з літературними об’єднаннями інших міст, відкрити нові імена і допомогти починаючим поетам. У рамках проекту організовані «майстер-класи» з відомими поетами України та Росії (спілкування проходить он-лайн). Надається індивідуальна консультативна допомога філологів та відомих поетів нашого міста щодо редагування творів. За допомогою Скайп-зв’язку та створеної групи Вконтакті є можливість спілкуватися з творчою молоддю інших міст, читати свої авторські вірші он-лайн. Найкращі учасники проекту мали змогу виступити на щорічному літературному фестивалі «Сиреневый май», який проводить Чугуївська централізована бібліотечна система.
  Запрошуемо на наші сторінки! Заходьте та приєднуйтесь!
  Інформація на блозі http://chuguev-unosha-bibl.blogspot.com/p/blog-page_30.html
  Адреса групи Вконтакті http://vk.com/club.poetri_slem
  YOUTUBE http://www.youtube.com/watch?v=OatZW5eZRIo

  ВідповістиВидалити
 64. Лозівська міська юнацька бібліотека хоче познайомити вас зі своєю новацією - читальнею просто неба "Бібліомістечко" на загальноміських святах:
  http://ub-lozova.blogspot.com/

  ВідповістиВидалити
 65. У номінації "Бібліотека ВКонтакті з користувачами" Херсонська обласна бібліотека для дітей подає на конкурс сторінку групи у соціальній мережі Vkontakte - канал комунікації бібліотеки з користувачами, колегами, друзями бібліотеки. Сторінка створена у травні 2010 року. Адреса сторінки групи http://vk.com/club17438738

  ВідповістиВидалити
 66. Найоригінальніша бібліотечна інновація року.

  Літературна толока – спільна творча територія, своєрідний широкий простір, відданий в руки творчого люду. Її метою і завданням є не тільки доторкнутися до світу поезії, а й самим прочитати улюблений твір або вірш власного написання у рамках вільного мікрофону.
  Толока об'єднує людей, пробуджуючи творчу енергію, примножає духовні традиції.

  https://www.youtube.com/watch?v=vxrCRLTJgEY

  ВідповістиВидалити
 67. Хочу представити власну інфографіку Футбол vs Бібліотека у номінції Майстер бібліотечної інфографіки.

  http://dx.doi.org/10.6084/m9.figshare.785747

  В інфографіці показано особливості розвитку футболу та бібліотек у сучасній Україні, вказано на парадокс між реальними досягненнями та фінансуванням.

  ВідповістиВидалити
 68. Привіт, шановні колеги! Молодіжна бібліотека «Молода гвардія» вирішила виставити на «Марафон ідей - 2013» короткометражні ролики про свого улюбленого котика Тома, що говорить. Наші юні та молоді читачі та користувачі їх дуже полюбили, очікують нових серій, а батьки з інтересом слідкують за розвитком бібліотечного Кота, який дослужився у бібліотеці до чергового бібліотекаря!!
  http://www.youtube.com/watch?v=1uoSr0ve6pU
  http://www.youtube.com/watch?v=tSVghe4_FoU
  http://www.youtube.com/watch?v=sjckKwjWiac&feature=c4-overview&list=UUfQhq2l173vWsvz7itcVmwA
  З повагою, Галина Конашко

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дуже дякуємо за Вашу інновацію, пані Галино! Щоб подати її на конкурс, будь ласка, надішліть нам відповідну заявку на цю інновацію. Дякуємо завчасно!

   Видалити
 69. https://www.youtube.com/user/PedagogicalLibrary/
  Практично всі заходи, презентації та семінари що проходять в бібліотеці знаходять своє відображення на нашому онлайн-каналі YouTube.

  ВідповістиВидалити
 70. http://vk.com/club25566827
  Группа молодежного литературного клуба “Alternative”, создана для информирования общественности и участников клуба о его деятельности, для обсуждения тем будущих встреч, а также это ресурс, позволяющий участникам клуба, демонстрировать свое литературное и визуальное творчество. Группа – это место общения, которое позволяет координировать деятельность клуба и своевременно информировать одноклубников о будующих встречах и их темах.

  ВідповістиВидалити
 71. Автор видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 72. Для участі у конкурсі "Марафон ідей-2013" Олександрійська міська ЦБС презентує свій онлайн-канал на YouTube: http://www.youtube.com/user/jorikmp42. Дата реєстрації каналу: 27.12.2010р. На каналі виставлено 60 відео. Це власна відеопродукція: традиційні та інноваційні бібліотечні послуги, акції, рекламні ролики, буктрейлери та репортажі місцевих телеканалів про бібліотеки ОМЦБС. Канал має 5 передплатників, 1103 перегляди (дані на 2.09.2013).

  ВідповістиВидалити
 73. ПБ долучається до марафонців у номінації Найактивніший бібліотекар-твіттерянин. Мікроблог @panbibliotekar, на популярному сервісі Твіттер, присвячено питанням IT-технологій та бібліотечної справи. Коли ж 140 символів виявляється замало – мікроблог виконує функцію трансляції повідомлень з головного блогу «ПАН БІБЛІОТЕКАР».

  ВідповістиВидалити
 74. Людмила Мердух2 вересня 2013 р. о 17:01

  Прагнучи донести місцевій громаді роль і можливості співпраці з сучасною бібліотекою, ми створили в липні 2011 року свій бібліотечний Блог «Курс на Корабельний».Також шукаємо і втілюємо кращий досвід роботи бібліотек України та зарубіжжя, вчимося і створюємо спільний онлайн - простір зі своїми користувачами.Серед відвідувачів нашого блогу сьогодні не тільки місцеві мешканці, а й земляки , що зараз мешкають в Ізраїлі,США,Росії.Кількість відвідувань досягла 15976.Тому ми продовжуємо рекламувати, вдосконалювати себе, шукати нових користувачів і друзів та навіть маємо відвагу взяти участь у даному конкурсі в номінації №8.Дізнавайтесь про нас на:
  http://korabelniy.wordpress.com/ -адреса блогу «Курс на Корабельний»
  http://www.youtube.com/watch?v=uaVy2Yabnd8 –адреса блого-смайлика на каналі You Tube
  http://www.youtube.com/watch?v=whKkcLec5H0 – реклама е-послуг бібліотеки

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Шановні колеги, дякуємо за Ваш допис. Щоб взяти участь у конкурсі, треба заповнити заявку та надіслати на адресу innovations2013@irex.ua. Заявку можна завантажити на сайті програми "Бібліоміст".

   Видалити
 75. Городнянська центральна бібліотека3 вересня 2013 р. о 08:36

  Для участі у конкурсі "Марафон ідей-2013".
  Сторінка Городнянської центральної бібліотеки на Facebook - одна із спроб реклами діяльності бібліотеки, місце зустрічі колег, письменників, земляків, всіх небайдужих до читання. Наша бібліотека орієнтована на користувача і робить все від неї залежне, щоб бути сучасною, мобільною, креативною, корисною громаді.
  Однією із складових роботи є створення роликів:
  https://www.facebook.com/photo.php?v=163821590467222&set=vb.100005181457914&type=2&theater
  - це відео було створено з метою показати загалу, що бібліотека може бути не зовсім звичайним, але комфортним місцем для перебування, як жителів так і гостей міста, незалежно від їх віку та статусу;
  http://olenamelnik.blogspot.com/ - про переможницю обласного відбіркового конкурсу «Червона рута» у жанрі автентичного фольклору бібліотекаря Олену Мельник.
  Заходьте! Знайомтесь! Коментуйте!
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100005181457914

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Шановні колеги, дякуємо за Ваш допис. Щоб взяти участь у конкурсі, треба заповнити заявку та надіслати на адресу innovations2013@irex.ua. Заявку можна завантажити на сайті програми "Бібліоміст".

   Видалити
 76. Вітаю вас, колеги! Я представляю сектор організації дозвілля для дітей Донецької Обласної бібліотеки для дітей та нашу групу Вконтакті.
  https://vk.com/club34525039
  Група відображає діяльність сектору по проведенню масових заходів та організації дозвілля. Публікуються новини про проведені заходи та розміщені у бібліотеці виставки, анонсуються заплановані заходи, ведеться діалог з користувачами. Заходьте, якщо цікаво познайомитися з нами детальніше!

  ВідповістиВидалити
 77. Наша група Вконтакті "Берег дитинства" ( http://vk.com/barrdb )створена з метою популяризації роботи бібліотеки та більш тісного спілкування з користувачами в он-лайн режимі. Тому, запрошуємо всіх бажаючих до нашої групи.

  ВідповістиВидалити
 78. Валентина-Соснівська міська бібліотека

  За допомогою соціальних мереж бібліотека намагається об»єднати людей з однаковими інтересами, уподобаннями, забезпечити користувачів усіма можливими інструментами для спілкування одне з одним, надавати користувачам можливість самостійно будувати свою онлайн мережу, сприяти індивідуальному самовираженню особистості, допомогти користувачам розширити коло спілкування, відкрите до нових знань та дискусій, підвищити інформаційну культуру користувачів, вивести бібліотеку на сучасний ефективний рівень обслуговування___Наша адреса на facebook ___- -sosnivka_bibl@ukr.net____________________________________________На сторінках соцмереж ви зможете ознайомитись з новинками життя нашої бібліотеки, побувати на цікавих заходах які проводить бібліотека. Поділитись своїми враженнями. Будемо раді бачити вас на сторінках наших сайтів.

  ВідповістиВидалити
 79. Барська районна бібліотека презентує найоригінальнішу бібліотечну інновацію року: проведення працівниками бібліотеки, при якій діє Центр проектного менеджменту, тренінгу з написання проектних заявок для помічників народних депутатів у приміщенні Апарату Верховної Ради України (23 травня 2013 року), що є проявом ІІІ рівня поширення результатів послуги з проектного менеджменту бібліотеки (І рівень – поширення на саму бібліотеку, ІІ рівень – на місцеві територіальні громади, ІІІ рівень – на різні регіони України). http://www.bar-library.com/index.php?page=145&news=362; також матеріал опубліковано у щоквартальному виданні Асоціації Бібліотек Вінниччини "Наші новини"(випуску 6-7,2013 року).

  ВідповістиВидалити
 80. Бердичівська централізована бібліотечна система в своєму блозі «Бібліобердичів» познайомить вас з такими інноваційними формами роботи, як бібліотечний проект «Читай, Бердичів!», метою якого є підвищення інтересу до бібліотеки, зробити її більш помітною і привабливою для мешканців міста. А за допомогою проекту «Бібліотечна горобинка», який діє вже другий рік, бібліотекарі знайомлять перехожих з новинками літератури та проводять різноманітні книжкові вікторини та конкурси.
  Номінація : Найоригінальніша бібліотечна інновація року
  http://goo.gl/dbi09S
  http://goo.gl/8axQpc

  ВідповістиВидалити
 81. Рокитнівська центральна районна бібліотека подала заявку на участь в конкурсі у номінації «Майстер бібліотечної інфографіки». Роботи: «Книжковий Топ- 5. Гарячі книжкові-хіти літа - 2013» - популяризація читання, реклама найбільш читаних книг літа-2013 у Рокитнівській центральній районній бібліотеці. «Інтернет-центри Рокитнівської ЦСПШБ» та «Відкрий для себе світ інформації разом з Рокитнівською центральною бібліотекою» - рекламні путівники про сучасні послуги Рокитнівської центральної районної бібліотеки та Інтернет-центру ЦРБ.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дуже дякуємо! Чи інформація про Вашу інновацію міститься на сайті, блозі або у соц.мережах бібліотеки? Якщо так, надішліть нам лінк, будь ласка.

   Видалити
  2. Будь ласка, лінки - .https://www.facebook.com/rokytnivskyi.tsrb, http://vk.com/id154862115, http://www.odnoklassniki.ru/group/51906690875557 .

   Видалити
 82. Державна бібліотека України для юнацтва подала заявку на участь в конкурсі в номінаціях:
  Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube - http://www.youtube.com/user/lib4uth/
  Бібліотека V Kontakti з користувачами - https://www.facebook.com/4uth.gov.ua
  Бібліотечний піонер Pinterest-у - http://pinterest.com/lib4uth/

  ВідповістиВидалити
 83. Конкурс"Марафон ідей-2013". Номінація: "Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube".
  Барська районна бібліотека презентує свій онлайн-канал на YouTube.
  До Вашої уваги представлені традиційні та інноваційні бібліотечні послуги, акції, рекламні ролики, та репортажі телеканалів.
  https://www.youtube.com/user/barlib1

  ВідповістиВидалити
 84. Бердичівська міська бібліотека для дітей в період роботи пришкільних таборів запровадила проект «Бібліотечні забавлянки». В програмі яких було: вистави лялькового театру «У гостинах тітоньки Даринки», театралізоване дійство літературних героїв, інтерактивний бібліомайданчик «Кошик порад ввічливості», інтерактивний діалог членів читацького об'єднання «Найрозумніший», слайд-презентації літературних новинок, реклама бібліотечних послуг з використання вільно доступу до Інтернету.
  http://chomysuku.blogspot.com/2013/06/bibliotechni-zabavljanky.html

  ВідповістиВидалити
 85. Дорогие друзья! Приглашаем вас в наш БИБЛОРЕСТОРАН! «Ресторан в библиотеке? – спросите вы. Разве это возможно?» возможно, если вы вспомните, что книги – это тоже пища, пища для души и ума.
  Есть такое понятие – «вкусная книга» - это, когда читаешь и получаешь истинное наслаждение и закрываешь последнюю страницу с сожалением. Это, когда, извлекая информацию из книги, понимаешь, что вместе с прочитанным становишься мудрее. В нашем БИБЛИОРЕСТОРАНЕ именно такие книги: интересные, захватывающие и познавательные.
  Дорогие друзья, все эти блюда-книги выдаются на дом. Приглашаем вас в библиотечный ресторан, который будет работать на протяжении сентября – октября.

  ВідповістиВидалити
 86. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=221657967991355&id=100004414596206

  ВідповістиВидалити
 87. Кремінська центральна районна бібліотека подала заявку на участь у конкурсі "Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013". До вашої уваги ми пропонуємо БІБЛІОРЕСТОРАН "Вкусная книга".Креативна книжкова виставка, яка запрошує користувачів любими методами та любою ціною.Наша мета зацікавити молодь, користувачів різних вікових категорій інтелектуальними, духовними, художнью та іншою літературою.

  ВідповістиВидалити
 88. КРУ "Юношеская библиотека" подала заявку на участие в конкурсе "Марафон непересічних бібліотечних ідей-2013", в номинациях:

  Наймобільніша бібліотека/наймобільніший бібліотекар -
  http://www.kryub.in.ua/novosti/mobilnye-texnologii-v-nashej-biblioteke.html

  Майстер бібліотечної інфографіки -
  http://www.kryub.in.ua/polzovatelju/chitaj-vmeste-s-kru-yunosheskaya-biblioteka-infografika.html

  Бібліотека ВКонтакті з користувачами -
  http://www.facebook.com/kryub.in.ua
  http://vkontakte.ru/kryub

  Кращий бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube -
  http://www.youtube.com/user/kryub/videos

  Найоригінальніша бібліотечна інновація року -
  http://youtu.be/VckERivxjaU

  ВідповістиВидалити
 89. Кузнецовська міська бібліотека подала заявку на конкурс "Марафон ідей- 2013" у номінації бібліотечний онлайн-канал на популярному сервісі безкоштовних відео YouTube - http://www.youtube.com/user/semenuk1000/videos, http://kuzneclib.in.ua

  ВідповістиВидалити
 90. Доброго дня, шановні колеги!
  Херсонська обласна бібліотека для дітей презентує партнерський інноваційний профорієнтаційний проект, що об’єднав 200 школярів зі всієї області. В процесі реалізації проекту бібліотека спирається на співпрацю з колегами із районних дитячих бібліотек, обласною та районними службами зайнятості, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, культури, освіти, служб для молоді. Проект розрахований на 2012 – 2015 роки.
  Бібліотека представляла цей проект на конференції Beyond Access.
  Детально із проектом та з результатами вже реалізованого його І етапу можна познайомитися на блозі проекту: http://profistart.blogspot.com/
  Номінація "Найоригінальніша бібліотечна інновація року"

  ВідповістиВидалити
 91. Завдяки Інтернету та доступу до новітніх інформаційних технологій в Боромлянській сільській бібліотеці -філії створений клуб любителів-городників”Боромлянські полуниці”,що успішно популяризує вирощування цих ягід серед громади села.Члени клубу зі всесвітньої мережі черпають інформацію про сучасні технології вирощування ягід,виведення нових сортів,спілкуються з “полуничниками” інших регіонів
  Детально із проектом можна познайомитися на блозі бібліотеки:
  http://bib-bor.blogspot.com/2013/07/blog-post.html
  Номінація "Найоригінальніша бібліотечна інновація року"

  ВідповістиВидалити
 92. Арт-book команда обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради вітає Вас!
  Креативні book-тренери АХ! та ОХ! запрошують всіх користувачів нашої бібліотеки завітати до незвичайної бібліоцукерні «Вітамінки настрою». Детальніше див. тут:
  http://tvorchastezhunka.blogspot.com/2013/09/ook.html
  http://tvorchastezhunka.blogspot.com/2013/08/blog-post.html
  http://tvorchastezhunka.blogspot.com/2012/10/blog-post_25.html
  http://childlibr.org.ua/index.php?m=news&d=view&nid=144
  Номінація "Найоригінальніша бібліотечна інновація року"

  ВідповістиВидалити
 93. Подаю заявку на участь в конкурсі в номінації "Майстер бібліотечної інфографіки"
  Я є блогером нашої бібліотеки. Час від часу на блозі проводжу он-лайн опитування, результати яких зображую за допомогою інфографіки. Пропоную переглянути кілька лінків з інфографікою, які наочно показують результати опитувань.
  http://www.biblumsa.blogspot.com/2013/03/blog-post_18.html
  http://www.biblumsa.blogspot.com/2012/12/blog-post_11.html
  http://www.biblumsa.blogspot.com/2012/11/blog-post_7.html

  ВідповістиВидалити
 94. Долучаємось до марафону у номінації "Майстер бібліотечної інфографіки"
  Запорізька обласна бібліотека для юнацтва провела невеличке опитування серед молоді м. Запоріжжя. Юнаки та дівчата, не довго думаючи, відповідали за одне просте запитання, яке хвилює сьогодні кожного, хто любить читати: «А з чого сьогодні читаєш ти?» Отримані результати ми представляємо на Ваш розсуд у вигляді дизайнерської інфографіки.
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=526816660740501&set=a.514856121936555.1073741826.514849401937227&type=1&theater

  ВідповістиВидалити
 95. Ми теж приймемо участь. Наша група в соціальній мережі Вконтакті http://vk.com/club31422168, що має назву «Котляревка». Дописи, що розміщуємо в групі, висвітлюють діяльність ЦМБ ім. І. П. Котляревського, рекламують блог бібліотеки «Котляревка» (http://kotljarevka.blogspot.com/), популяризують любов до читання. На сторінці «Котляревка» ми публікуємо цікаві факти про книги, видавництва, українську культуру, музику. Намагаємось знаходити та розказувати нашими читачам про творчість молодих, маловідомих, не форматних поетів, музикантів та художників.

  ВідповістиВидалити
 96. Zp ОБЮ у номінації "Бібліотека ВКонтакті з користувачами"

  Сторінка та група в соціальних мережах Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва налаштовані на сповіщення наших користувачів про події у бібліотеці та за її межами. На сторінках Zp ОБЮ ви побачите цікаві посилання на бібліотечну, розважально-пізнавальну та навчальну тематики. І ще багато цікавинок. Спілкуйтесь з нами on-line!
  http://vk.com/login?act=mobile&hash=1b9f239db100e6a9#/club57846474
  https://www.facebook.com/pages/Запорізька-обласна-бібліотека-для-юнацтва/514849401937227

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...