вівторок, 9 квітня 2013 р.

"Вело-бібліотекарі" кличуть - приєднуйтесь!


Що не кажи, але весна все-таки, нарешті, завітала до нас, отож готуйте свої велосипеди і мерщій - до бібліотеки :)  Я на повному серйозі, "Вело-бібліотекарі" - це перевірена ідея та готовий проект, можна взяти і зробити його у своїй бібліотеці просто зараз. Якщо Ви любите книжки та велосипеди, якщо Ви бібліотекар, користувач, майже користувач - приєднуйтесь!

Проект у тому вигляді, в якому про нього говоримо, - з Польщі, вперше він був організований у 2010 р. У 2012 р. він пройшов у майже 100 містах країни. А тепер виходить на міжнародний рівень під назвою Bicycool Library за підтримки Фундації розвитку інформаційного суспільства (FRSI) після того, як ця ініціатива виявилась однією з найбільш популярних серед учасників Міжнародної академії молодих бібілотекарів у Латвії. Цього року велопробіг у Польщі запланований на 1 травня та 9 червня.

Отже, ідея полягає в тому, що бібліотекарі та користувачі разом їдуть на велосипедах за заздалегідь обраним маршрутом. Організаторами зазвичай, але не обов'язково є бібліотекарі. Маршрут частіше за все довжиною не більше 20 км, але бувають і більше, такі собі бібліовеломарафони.

Маршрут може пролягати біля бібліотек, книгарень та інших місць, важливих для друзів книг та фанатів читання. Або просто проходити через мальовничий парк чи гай. Можна організувати багато додаткових тематичних заходів - буккросинг, гру, квест, дебати або пікнік. Більше креативних ідей, порад, сценаріїв, форму реєстрації можна знайти на веб-сайті проекту Bicycool Library, сторінці у Facebook, обговорення - у Facebook-групі; мапа проекту - тут, а польська версія веб-сайту - тут.

Хочеться згадати прекрасні проекти українських бібліотекарів - “Cycling Librarian” (Бібліотекар-велосипедист) Тернопільської обласної бібліотеки для молоді. Співробітник бібліотеки та керівник цього проекту Ірина Грохольська також брала участь у Міжнародної академії молодих бібілотекарів у Латвії та ініціативуУкраїнці на Cycling for libraries, в якій брав участь Віталій Даценко з Чернігівської ОУНБ/ бібліотеки НаУКМА.

Такий захід може бути чудовим інструментом адвокації та розвитку громади, а також шансом підтримати новий імідж бібліотек! 


Отже, не сумнівайтеся, реєструйтеся і насолоджуйтесь! І коли ще можна було б так поєднати корисне з приємним? :)2 коментарі:

  1. Як цікаво виходить - одна і та ж ідея приходить одночасно різним людям. Бібліотека - філія №14 Кіровоградської МЦБС уже давно працює у цьому напрямку: і велоклуб при бібліотеці діє, і велоперегони влаштовують. А яку виставку цікаву організували, подивіться:http://citylib-kirovograd.com.ua/events/news/1129-2013-04-03-11-52-05

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Неймовірно добре! Класна в нас виходить синхронізація :)) Привертаємо ще раз Вашу увагу до веб-сайту ініціативи, можливо, Ви або Ваші знайомі зареєструєтеся, щоб взяти участь/ А за цим лінком можна знайти довідник для організаторів подібних заходів.

      Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...