понеділок, 21 листопада 2011 р.

Microsoft Blogfest: "Інформація цінна, коли нею діляться"

У суботу з радістю відвідала одну з найочікуваніших особисто мною подій у вітчизняній блогосфері - Microsoft Blogfest, аж надто запамятався минулорічний жовтневий Microsoft Blogtoberfest, де було неймовірно багато корисної інформації та розваг на один квадратний метр.


Що й казати, сам дизайн офісу Microsoft сприяє гармонізації потоків внутрішньої енергії та розгортанню-згортанню душі, а команда... одразу бачиш, що це команда - привітні, веселі, креативні і з неймовірним почуттям гумору.

Серед нинішніх онлайн-трендів представники Microsoft виділили: 

1) мобільні застосунки - поки рулять Android, iOS, WindowsPhone, а ще корисна порада від маркетологів - під час золотої лихоманки краще продавати лопати ;)

2) соціальні мережі - ну, тут, взагалі, з чого ж почати.. хоча б з того, що Facebook application platform створила 180 тисяч робочих місць у США із сумарною зарплатнею $12 млрд.  А ще великим трендом соціальних мереж є ігри: кожен 5-й користувач соціальних мереж використовуа їх для ігор. І не даремно ж ми якраз проводимо 7 тематичний раунд Конкурсу співпраці бібліотек з місцевими громадами на тему "Ігри в бібліотеці" ;)

2) хмарні обчислення
для збереження інформації, тестувань програмного забезпечення - йдемо в "хмари" - віртуальні сервери та онлайн-ресурси спільного використання, отже комп'ютер дедалі частіше постає як послуга, а не продукт. 

Надзвичайно цікавою була презентація Гліба Вишлінського, GfK Ukraine щодо використання українцями соціальних медіа (раджу, раджу, раджу!). Деякі з найцікавіших тенденцій: 


 • згідно з темпами зростання Інтернет-аудиторії (2011-2008) попереду впевнено крокують пенсіонери та село.
 • Соціальні медіа знаходяться на 2-му міці щодо використання Інтернету (після перевірки електронної пошти)
 • Кожен 5-й українець зареєстрований у соціальних медіа - за даними дослідження. Хоча усно Гліб зазначив, що цілком впевенено можна назвати цифру - кожен 4-й.
 • Загалом жінки більше активно використовують соціальні мережі.


Окрім того, цього року я мала честь співмодерувати сесію бізнес-швидких знайомств
"Блоги для освітян на НУО". Також під час блогфесту проходив «Квест Internet Explorer 9» - треба було знайти в офісі максимальну кількість наліпок, на яких зображені підказки з ефективного використання Internet Explorer 9. Переможцю обіцяли аж ноутбук Samsung 300U1A.

Ну, і, аякже ж, багато дискусій точилося навкого, власне, To Blog or Not To Blog?  - довго думали-гадали, чи не витіснить творіння Цукерберга блоги аж геть з усіх інтерфейсів планети, обговорювали протистояння-взаємодоповнення Blogger-Wordpress-Tumblr-LiveJournal (останній довго поривались поховати, але не дали), навіть згадали Facebook Азарова і одностайно вирішили, що це, як не крути, прорив.


Проте дійшли деяких висновків, які мені дуже й дуже сподобались і до яких я можу приєднатися:

"Блоги - новини з обличчям" (Максим Саванецький).

"Блог дозволяє виплеснути емоції".

"Блоги - завжди актуальні для тих, кому є, що сказати".

 А Ваш?...6 коментарів:

 1. ...для тих, кому є, що сказати і для тих, хто вміє читати.

  ВідповістиВидалити
 2. добре сказано. Версія приймається :) Пригадую статистику з минулорічного заходу: в Німеччині 8% батьків і 25% дітей вважають, що читання смсок - це також вид читання. Не впевнена, які саме достовірні останні дані в Україні, але знов-таки у західних країнах навіть тексти структурують якомога зручніше для "недосвідчених" читачів: невеликі абзаци, речення, підзаголовки, виділення основних думок жирним шрифтом, тощо.

  ВідповістиВидалити
 3. Те, що фейсбук реєструє з 13 років, поки-що дуже обмежує нашу аудиторію. Найбільша кількість користувачів - дітей та молодих людей, все-таки, в ВКонтакте. Поки-що інтернет-культура слабка: батьки і школа боряться з Інтернетом, надаючи приклади негативу.
  Мої знайомі блоги читають дуже мало. Молодь в основному використовує Інтернет для розваг. Великою популярністю користуються групи ВКонтакте з анекдотами. Як не дивно, ми знову повертаємось до Ленінського: культура йде в маси. Хоча був період, коли не культура опускалась до народу, а народ підіймався до високого. Висновок: нам є над чим працювати:), треба вміти швидко пристосовуватись до вимог сьогодення.

  ВідповістиВидалити
 4. "Поки-що інтернет-культура слабка: батьки і школа боряться з Інтернетом, надаючи приклади негативу."

  це правда, не боюся сказати - на жаль і саме тому тішить статистика щодо широкого використанні Інтернету з боку людей старшого віку. Дуже гарна тендеція.

  "треба вміти швидко пристосовуватись до вимог сьогодення"

  абсолютно так

  а це на завершення, щоб прозвучала мажорна нота :)

  ВідповістиВидалити
 5. Шикарний огляд, було цікаво прочитати. Поки все бігом (ну, інакше зараз ніяк не виходить :)), але може колись і до презентацій доберуся. А Майкр-т як завжди на висоті!

  ВідповістиВидалити
 6. як класно почутися!!! дякую!
  Так, молодці - рулять, як раніше. Дуже сподобався виступ GfK - цікаве дослідження, як українці використовують соцмедіа, ну і Яндекс з Антоном Волнухіним як завжди на рівні.
  До речі, наступного року, Майкрософт хоче комусь аутсорсити Блогфест, щоб вони були спонсорами, а хтось інший провів.. Побачимо..
  Але як класно, що ти знову в мережі! ;)

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...