середа, 8 червня 2011 р.

"Крим 2011". 18 мне уже

Буквально сьогодні повернулися з Судака, тому швиденько поділюся своїми думками/враженнями/фото, а там щось згадається - додам більше.

Ну, по-перше, Бібліоміст цього року проводив серію майстер-класів для бібліотекарів Крима згідно з підписаним Протоколом про наміри і реалізацією проекту "Бібліоміст-Крим" у рамках конференції "Крим-2011".
Відкривали серію майстер-класів керівник управління закладів культури, інформації і зв'язків з громадськістю Міністерства культури і мистецтв АР Крим О.Г. Емірова, директор Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Дроздова Л.М., директор програми "Бібліоміст" Матей Новак, спеціаліст з адвокасі програми "Бібліоміст" Владислав Кучереносов.

Майстер-класи проводилися на базі бібліотеки ім. Рикова, більшість учасників - методисти. Теми майстер-класів - адвокасі та фандрейзинг для бібліотек, написання проектів та соціальні медіа. Презентації ось тут.
Учасники начебто залишилися задоволеними, дякували нам, а ми їм, окрім всього, ми гарно подружилися і тепер будемо тримати зв'язок.На Судацькій конференції я була вперше, хоча чула/читала багато і щодо моїх вражень, то вони частково співпали з моїми уявленнями, частково ні.
Звичайно, відкриття - урочисте, пафосне, вітальні слова від Президентів, Прем'єр-Міністрів, Голів Парламенту України і РФ, також заступника Міністра культури України Вікторії Лісничої, винос прапорів 34 країн-учасниць, цитати Леніна і Дзержинського у промовах, не кажучи вже про вступне слово Генерального директора Російської державної науково-технічної бібліотеки і Голови оргкомітету конференції Я.Шрайберга чотирма мовами - українською, російською, кримськотатарською і англійською. Причому всіма іноземними говорив напрочуд гарно.Промова Я.Шрайберга після відкриття вразила - виступав у джинсах, кепці і з айпадом у руці, промову перемежали цитати Жванецького, смішні уривки з фільмів та КВН про бібліотеки, а у самій промові багато уваги приділено електронним ресурсам, необхідності модернізації, і зокрема, виділено ось такі три перспективні речі - Скайп, Інтернет-трансляції, вебінари.

Після того відвідала виставку, де були представлені Російська державна науково-технічна бібліотека, Російська бібліотечна асоціація і багато фірм, що пропонують послуги автоматизації. До речі, стенду Української бібліотечної асоціації там не було, але УБА все одно привернула до себе увагу цікавим піар-ходом -
білими брендованими кульками, що роздавалися учасникам конференції на відкритті.

Зізнаюся, я чекала від конференції багато офіціозу і, скажімо, такого собі присмаку часів перебудови, але, виявилося, багато речей було зроблено з гумором, елементами шоу і формату не-конференції або баркемпу. Наприклад, у рамках конференції проводяться чемпіонати з футболу, плавання, тенісу і т.д.

Серед цікавих сесій також варто відзначити доповідь Логінова А.В., постійного представника Уряду РФ у ДержДумі, заступника Голови Громадської ради на підтримку діяльності бібліотек про корпоративну каталогізацію і проект Либнет, Жукової Т.Д., президента Російської шкільної бібліотечної асоцації, "Школьные библиотеки на современном этапе развития общества", Наумової І.І. (Российская национальная библиотека, С.-Петербург) про формування універсального фонду і переваги відкритого доступу, завдяки яким бібліотека покращила показники ефективності своєї роботи і обертаність.
Ну, і, звичайно, завжди, завжди приємно бачити знайомі обличчя і зустрічати старих знайомих і колег.

Звісно, це ще не все, поки я в процесі "перетравлення" всієї інформації, отриманої на вході, тому далі буде.

3 коментарі:

  1. Супер!!! Чекаємо продовження!

    ВідповістиВидалити
  2. Є підозра, що продовження у традиційному пісенно-танцювальному стилі зробить Ми-ко-оо-ла! :))

    ВідповістиВидалити
  3. Друзі, авжеж. Буде і продовження, і, принаймні, фото з Миколою :)

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...