пʼятниця, 27 травня 2011 р.

Інтернет фандрейзинг в Україні. Поки краще оффлайн, але перспективи неосяжніВчора відвідала шикарний захід "Інтернет фандрейзинг: досвід практиків", організований Українським форумом благодійників. Гарна компанія, приємно проведений час, нетворкинг, врешті-решт, прогулянка Подолом до місця проведення зустрічі, але одразу до справи - ділюся онлайн-ресурсами, на яких можна зареєструватися як організаціям, так і окремим особам і вже прямо зараз попросити або запропонувати допомогу:

Соціальна біржа ресурсів, яку презентував Артем Макєєв. Подібна за концепцією до amazon.com. Діє за принципом "обміну ресурсами" - меблями, гречкою, вільним часом, написанням прес-релізів, одним словом, будь-якими ресурсами. Наприклад, хочете запропонувати заняття з роботи в Excel або гри на гітарі для Ваших користувачів, але немає людини, яка б його провела? А взамін можете запропонувати цукерки "Вечірній Київ" чи безкоштовне використання медіатеки? Так і напишіть. Можна "торгуватися", а також самим додавати певні категорії ресурсів.

Подібний веб-сайт, навіть соціальна мережа "Планета взаємодопомоги", про яку розповів Ігор Кіт. Тут Ви зможете також попросити про допомогу, а також пожертвувати на певний проект. Соцмережа зроблена ідеально з технічної точки зору, захищена від спаму, зручний функціонал і вже успішні контакти!

Аналогічний досвід російських колег (Ірина Мячіна, CAF Росія) - фандрейзинговий сайт Благо.ру Перший подібний ресурс на теренах СНД, працює з 2008. Найбільша зібрана сума в місяць
1,000,000 рублів (у середньому 500,000 - 600,000 руб.).

А ось тут - пара успішних проектів. "Партнерство "Кожній дитині" провело успішну онлайн-акцію "Книжка про мене" для друку фотоальбомів для вихованців інтернатів, адже у більшості випадків вони не мають своїх дитячих фотографій. Зібрана сума 21,5000 грн.

І Проект 3D "Думай! Дій! Допомагай!" Фонду Святослава Вакарчука "Люди майбутнього", який має на меті допомогти вихованцям інтернатів - учням старших класів покращити свої знання за допомогою волонтерів, які б проводили додаткові заняття, в тому числі комп'ютерної грамоти. До речі, перед цим проектом постали певні складнощі, як-от брак адекватної комп.техніки, програмного забезпечення, волонтерів і програми для систематичних занять. Виникла думка, може б їм бібліотеки могли допомогти з комп. класами та навчанням?

Ну, десь так. Просто чудові ресурси, як на мене, там обов'язково зареєструється Бібліоміст та і я особисто зареєструюся. Давно хотіла навчитися правильно складати намети, а ще підтягти японську (з рівня "суші та союнара") і каталогізувати :)

3 коментарі:

 1. Здається це мало би бути таки сайо нара :) Якщо серйозно - і як ви все встигаєте?? :)).

  Звичайно, треба реєструватися, мінятися... вибачте, обмінюватися знаннями, ресурсами і... мені так здається, що на цій чудо-біржі можна було б шукати нові ідеї або нових партнерів для спільних нових бібліотечно-НУО-шних проектів та грантів, які Бібліоміст потім підтримає.

  ВідповістиВидалити
 2. Такі ресурси просто необхідні і до них треба не тільки долучати інших людей, а й в першу чергу долучатися самому!

  ВідповістиВидалити
 3. @НевиліковнийОптиміст
  Отакої! І навіть "Японо кіно сад" http://www.ufb.org.ua/philanthropy/3657.html мені не допоміг... Але вже маю тьютора і, можна сказати, біржа працює :)

  @echz
  Абсолютно! Там вже зареєстрований Бібліоміст і я особисто. Сподіваюся, цей ресурс буде корисний для Вашого центру, бібліотеки і багатьох громадських організацій, адже у Вас стільки проектів - і Школа лідера і курси комп.грамоти і, впевнена багато чого ще.
  Як Біржа, так і Планета виглядають дуже корисними ресурсами, і приємно, що в них трошечки різна специфіка. Також, якщо в Біржі ще відпрацьовуються і додаються певні технічні компоненети, то Планета, за словами презентера, вже зроблена "під ключ" - захист від спаму, фільтри, можливості поділитися новиною, підписки. До того ж, це не просто сайт, а справжня соцмережа..

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...