пʼятниця, 4 лютого 2011 р.

Нарешті - перший національний конкурс бібліотечних блогів!

Любите читати блоги? А писати? :)

Програма «Бібліоміст» запрошує досвідчених фахівців бібліотечної справи, молодих ентузіастів і всіх небайдужих до сучасних українських бібліотек та інформаційних технологій до участі у першому національному конкурсі бібліотечних блогів.

Конкурс проводиться за підтримки Microsoft в Україні з 4 лютого по 4 квітня 2011 р. Результати буде оголошено до середини квітня.

До участі запрошуються як автори вже існуючих бібліотечних, клубних бібліотечних та навколо-бібліотечних блогів, так і автори нових тематичних блогів, створених не пізніше 1 березня 2011 р.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, учасникам необхідно до 1 березня 2011 р. заповнити коротеньку заявку та надіслати її за адресою blogs@irex.ua та опублікувати посилання на будь-який допис свого блогу на стіні сторінки Бібліомоста на Facebook, додавши речення «Цей блог бере участь у всеукраїнському конкурсі бібліотечних блогів програми «Бібліоміст».
 З умовами конкурсу можна буде також ознайомитись у спеціальній закладці «Конкурс блогів» на сторінці програми «Бібліоміст» у Facebook.

Девіз конкурсу – «Якщо читач не йде до бібліотеки – бібліотека йде до читача!» Оцінювати блоги конкурсантів буде відбірковий комітет, до складу якого увійдуть провідні блогери української бібліотечної блогосфери, представники та партнери програми «Бібліоміст».

Критерії успішного  блогу:
1) Контент – характер інформації, розміщеної на блозі (не тільки офіційний, одноманітний або суто нейтральний текст) та авторський підхід;

2) Регулярність оновлення статей і новин;

3) Популярність блогу (кількість прихильників/постійних читачів, коментарів та, за наявності відповідного лічильника, переглядів за останні 1-2 місяці);

4) зв'язок із сайтом бібліотеки або соціальними мережами (кнопки посилань на облікові записи у соціальних мережах Facebook, Twitter, Вконтакте, Однокласники тощo);

5) Проста, зрозуміла та зручна для відвідувачів навігація - юзабіліті (usability);

6) Відповідність темі конкурсу (мінімум дописів не по темі або «оф-топів», максимум дописів на теми «бібліотека, справи бібліотечні, книги, е-книги, читання, електронне читання, інформаційні технології для бібліотек»);

7) Відповідність блогу профільній тематиці, зазначеній його автором в анкеті учасника конкурсу;

8) Дизайн.

Номінації конкурсу
Основні номінації:

1. Найкращий блог бібліотеки
2. Найкращий колективний блог про бібліотеки
3. Найкращий авторський блог про бібліотеки
4. Книги. Читання. Інформаційні технології.

Додаткові номінації:
(кількість та назва додаткових номінацій може бути змінена під час конкурсу відповідно до кількості, якості та тематики блогів конкурсантів):

1. Найоригінальніший допис (текст, аудіо- або відео-сюжет), що популяризує сучасні українські бібліотеки або культуру читання
2. Найоригінальніший бібліотечний блог
3. Найактивніший блогер – користувач сервісами web2.0 (визначається за кількістю позначок «Подобається!» (або «likes») на сторінці програми Бібліоміст у Facebook).Всіх номінантів конкурсу буде нагороджено призами від програми «Бібліоміст» та основного партнера конкурсу – представництва Microsoft в Україні.
Бажаємо успіхів усім учасникам нового конкурсу!
Офіційний прес-реліз конкурсу  

3 коментарі:

 1. Нестыковочка выходит - блог не позднее 1 марта должен быть создан, и не позднее 1-го марта заявку нужно отправить и еще и запись разместить. Получается, блог создать, запись разместить и все прочее надо за один день.. Подозреваю, что хотели написать "участвуют блоги, созданные не позднее 1 февраля"

  ВідповістиВидалити
 2. Нет, написали именно так, как хотели :).

  Во-первых, никто не запрещает создать блог раньше и развести процесс создания блога и подачи заявки во времени. А если даже и делать всё в один день, то за 8 рабочих часов 1 марта вполне можно успеть сделать первую запись в своём блоге, дать ссылку на неё же через ФБ и заполнить коротенькую анкету участника.

  ВідповістиВидалити
 3. Марафон розпочався! Блогери, розминайте пальці та включайте фантазію. Бажаємо успіхів!!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...