четвер, 25 листопада 2010 р.

Так багато спільного - румунські бібліотекарі у Львові

Наші колеги з програми Biblionet (частина Глобальних бібліотек в Румунії, аналогічна програмі Бібліоміст в Україні) побували буквально вчора один день у Львові.

Хотіли дізнатися більше про публічні бібліотеки - переможців Конкурсу співпраці з громадами + принагідно відвідали нову навчально-інноваційну бібліотеку та її Бібліотерапевтичний центр "Ковчег" (Львівська обласна дитяча бібліотека) + Львівський регіональний тренінговий центр в обласній універсальній бібліотеці.

Сказати, що румунським колегам (до речі, Anca, яка координує аналогічний Конкурс співпраці з громадами в Румунії сама колишній бібліотекар із відповідною освітою) просто все сподобалося - це майже не сказати нічого. ВОНИ ПРОСТО БУЛИ В ШОЦІ... бо бібліотечний шок - це дуже по-львівськи :)

Не буду писати довго, натомість дам трохи пізніше (це вже традиція... "пост утром, фото - вечером")  коротенький фото-репортаж на тему "що найбільше сподобалося румунам у львівських бібліотеках". Не надто великий, т.я. на самому цікавому місці в фотокамері сіли батарейки...

І, як виявилося, всі тенднції/процеси/ідеї/починання та навіть проекти та проблеми в країнах не просто схожі, а цілком аналогічні. І навіть в університетських бібліотеках, що може підтвердити Пан бібліотекар, який випитував Анку про "особливості функціонування академічних бібліотек... включаючи фонди, статистику, посадові обов'язки бібліотекарів, бази даних і каталоги до 2-ї ночі в поїзді :)). Я все сумлінно перекладала і мені аж самій стало цікаво.

Але Україна має значну перевагу - більше 10 років діяльності програми LEAP, WOA, IATP і т.д. Тобто, румунським бібліотекам зараз значно важче... Вони прочитають "кривенькою" англійською цей пост, тому пропоную їх якось підтримати в коментарях :)8 коментарів:

 1. Власне, десь ближче до 2-ї)) Анка сказала, що все залежить тільки від нас.
  Ви як Невиліковний Оптиміст самі бачили, що з рівнем профпідготовки, загартованості і витривалості) у бібліотекарів все гаразд, тому переконаний - румунським бібліотекам цвісти!

  ВідповістиВидалити
 2. зате в них є http://www.biblionet.ro/
  а в нас такої цяці немає

  ВідповістиВидалити
 3. @Наталья: як нема цяці?! у нас є http://www.bibliomist.org/

  ВідповістиВидалити
 4. так, в них і ушахіді вже є! Треба й нам щось таке-етаке, хоча б на гугл-мепс. Даєш румунсько-українську бібліодружбу!

  ВідповістиВидалити
 5. О-ооо! Здається, Ганна хоче зробити нам ушахіді? Шарман-шарман! - так і запишемо :)))

  ВідповістиВидалити
 6. А ось і прощальні привіти львів'янам від наших румунських колег:

  It was great for us to get to see some of the Ukrainian libraries in Lviv, and our discussions brought a lot of ideas which we'll bring home and implement.

  Anca and Claudiu

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...